Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menjünk kutyaoviba?

Menjünk kutyaoviba?

Figyelt kérdés

10hetes csivava szuka.

Mi a program célja?

Milyen feladatokkal találkozhatunk?

Ti nem féltenétek egy ilyen apró kutyát?

Érdemes egyáltalán elmenni? Volt már valaki?

Nem gáz ha nekünk valami később sikerül? A kutyus iszonyat okos, de én félek, hogy béna leszek és miattam lassabban haladunk majd...



2017. júl. 27. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyaiskolában más, de alapvetően a szocializáció és a gazdi megtanítása a kutyanevelésre. A legtöbb helyen több csoport van méret szerint, pont azért hogy ne sérüljön egyik kutya sem játék közben.

Mindenképp érdemes elmenni már csak a szocializáció miatt, de szerintem neked sem ártana.


Az pedig sosem elvárás, hogy már ott tudja az aznap tanult anyagot a kutya, viszont a következő órára már igen de itt van általában egy heted gyakorolni. De ha nem megy akkor sem fog senki kinevetni emiatt. Szerintem próbáld meg, ha nem tetszik akkor többet nem mész. Az első óra általában mindenhol ingyenes.

2017. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ovi lényege a játék, ismerkedés, a kutyasuliban kezdődik inkább a "tanítás". Nyugodtan vidd el a kutyusod, jót fog tenni neki! Te meg ne aggódj, nincs semmi elvárás, de fogsz hallani sok hasznos tanácsot, amit érdemes megfogadni.
2017. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes elmenni, aztán ha nem tetszik, legfeljebb nem mész többet. A cél elsősorban a szocializáció, sok a szabad játék, a gazdi-kutya kötődést erősítő gyakorlatok, illetve az alapengedelmességi feladatok (behívás, ül, fekszik). Meg lehet beszélni minden felmerülő kutyanevelési kérdést az oktatóval. A kistestű kutyusnak sem lesz semmi baja, általában vannak méret szerinti csoportok, de egyébként meg az is hasznos, ha megtanulja, hogyan kell nála nagyobb kutyákkal játszani, kommunikálni. Az oktató pedig figyel arra, nehogy eldurvuljon a játék. Én a törpe tacsimmal jártam, és nagyon szerettük. És egyáltalán nem gáz, ha valami nem megy rögtön. Itt még különben sem a feladatokon van a hangsúly, hanem a szocializáción.
2017. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menjetek. A program célja, hogy a kutya fajtársakkal találkozzon, játszhasson egy bekerített biztonságos területen, ahol biztos nem akad össze felnőtt, agresszív kutyával, akinek esetleg a gazdája is bunkó módon viselkedik. "Ahová mi járunk, az oktató 2 felnőtt kutyája is ott van, hogy ezt is megtapasztalják a kicsik. Az oktatók és az össze gazda is figyel, hogy ha valamelyik kutyus agresszíven kezd játszani, azonnal közbeavatkozzon, így nagyon kicsi a valószínűsége, hogy megsérüljön bármelyik kutya.

Tananyag nincs, itt azt mondják az oktatók, hogy tényleges kiképzést nem szabad féléves kor előtt kezdeni, ilyenkor csak a kutya-gazda kapcsolatot kell erősíteni, és az alapvető magatartási szabályok betartatására kell törekedni (tudja a nevét, jöjjön, ha hívod, ne harapjon, illetve játékból persze haraphat, de meg kell tanulnia, milyen erővel, tanulja a szobatisztaságot és hasonlók).

"Oktatás" a gazdiknak van. Minden alkalommal eljátsszuk a "hívj magadhoz minél több kutyát a gyere szó és a kutyák nevének kimondása nélkül feladatot, és gyakoroljuk velük, hogy az idegentől a gazdájukhoz fussanak, akár úgy is, hogy a gazda elrejtőzőtt előlük. Volt hogy sétálni mentünk csapatosan, és az ilyenkor felvetődő problémákról beszéltünk (húz, mindent fölvesz...), máskor akadálypályán csalogattuk végig a kutyusokat. Közben bárki kérdezhet, akár az otthon felmerülő nehézségekkel kapcsolatban is.

Valódi oktatás az Alapfokú tanfolyamon kezdődik (hat hónapos kor fölött), itt megtanulja az ül, fekszik, marad parancsokat,és a láb mellett sétálást.

2017. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!