Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakhat egy kutya egy autóban?

Lakhat egy kutya egy autóban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történet a következő: A mai napon találtam az úz szélén az árokban egy kutyust. Nagyon félt, remegett és sírt, és nem is nézett ki valami jól. Először azt gondoltam elütötték.

Több állatvédő egyesület/ menhely több tagjával is beszéltem telefonon, de senki nem tudott segíteni vagy kijönni, és mondták, hogy a menhely amúgy is tele van.

Egy kis nyomozás és szomszédok körbekérdezése után kiderült, hogy a kutyus az árok parton parkoló, eléggé leharcolt kinézetű autóban lakik elég sokszor. A gazdájának van valahol háza, ahova ha minden igaz haza is viszi a kutyát, de ha elmegy otthonról akkor útközben átteszi a kutyát a házától pár km-re parkoló másik autóba, otthagyja majd ő megy tovább a dolgát végezni. A kutya van hogy az éjszakát is ott tölti. (egyébként egy rövid szőrű kutyusról van szó). Amikor megtaláltam a kutya valószínűleg azért volt az árokban, mert a gazdája mivel hosszú időre hagyta egyedül, inkább kirakta az autóból, hogy ne ott bent végezze a dolgát. A kutya az autó mellett rettegett.

Mivel senki nem tudott segíteni, hazavinni nem tudtam a saját kutyám miatt, és mivel ugye elvileg van gazdája nem igazán tudom mit lehetett volna tenni. Az autó nyitva volt, kinyitottam az ajtót és befeküdt a hátsó ülésre, elég otthonosan mozgott ott.


Bocsi, hogy hosszú lett, a kérdésem tehát a következő: El lehet venni a kutyát a gazdájától, vagy törvényes ez a tartás valamilyen módon? Lehet valami "kiskapu" a törvényben ami lehetővé teszi egy kutya ilyen fajta tartását? Egyáltalán mit lehet tenni ilyen esetben?



2018. márc. 25. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ha akarod fogadd örökbe, gondoskodj róla, ha nem tudod, nem akarod, akkor meg ne foglalkozz vele, mert nem a te dolgod.
2018. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem megfelelő hely a kutyának, jegyzőnél lehet bejelentést tenni. Gáz hogy az állatvédők ilyenkor lekoptatják az embert (és most nem kell hogy tele vannak a menhelyek, tudom hogy tele vannak de érdekes nem találkoztam még olyan emberrel aki átélt ilyesmit és azt mondta segítettek az állatvédők, mindig megmondták hogy oldja meg és csak a nagy nyilvánosságot előidéző eseteknél ugranak).
2018. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyszerűen nekem nem igazán sikerül elhinni ezt a történetet. komolyan kiváncsi lennék a "gazdi" motivációjára.

az semmiképp nem törvényes, hogy közterületen egy kocsiba bezárva, vagy éppen szabadon a kocsi mellett tartsa valaki a kutyáját (amúgy miért nem ment haza a kutya, ha szabadon volt?)

2018. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hol lakik a gazda, a szomszédok annyit mondtak, hogy a hegyen. Kocsival hordja ide a kutyát, így lehet, hogy a kutya nem talált volna haza, nem tudom.. Meg nagyon félt is, nem mert az autótól eltávolodni.

Az autó néha eltűnik onnan, szerintem olyankor a gazdája haza viszi, tehát nem folyamatosan tartja ott, csak ha elmegy otthonról.. De akkor sem értem miért jó az, hogy a házától pár km-re elviszi a kutyát és ott hagyja az autóban. Mármint ha már mindenképpen autóban akarja hagyni, miért nem teszi egyszerűen a saját háza előtt a kocsiba, miért fektet plusz energiát abba, hogy egy másik utca szélén hagyja az autót? Én sem értem..

2018. márc. 25. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!