Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya autóban való utaztatása,...

Kutya autóban való utaztatása, hányás nélkül?

Figyelt kérdés
Legtöbbször csak irigykedve nézem, hogy más kutyája milyen jól utazik, nálunk ez rémálom. 7 hónapos. Azt gondolom, mindent megpróbáltam, ami lehetséges, de nem bírja az autózást. Próbáltuk szoktatni. Lassan megyünk, lehúzott ablakokkal. Ült elöl, hátul. Volt simogatva, nyugtatva. Természetesen elötte levő nap csak délután kap kis adag tápot. Az nap semmi, víz sem. Kétfajta gyógyszert kipróbáltunk, egyik sem használt. És egyre rosszabb, utoljára már bepisilt, miután a gyomornedvét is kihányta, mert más nem volt amit. Még valakinek ötlet? Itthon nem marad, én pedig hónapok óta sehova sem tudok menni.
2018. febr. 6. 14:53
 1/7 Hovarju ***** válasza:

Akkor ezek szerint nem csak az autózás a baj, hanem egyedül sem tudjátok hagyni.

Így neten keresztül nehéz igazán jó használható tanácsot adni.

Ha eddig nem sikerült megoldanotok a dolgot én a kutyaiskolát javasolnám, vagy egy házhoz járó kiképzőt, aki segít felismerni a kutya jelzéseit és segít korrigálni az esetleges hibákat. Illetve abban is tud segíteni, hogy megtanuljatok kutyául.


Egyébként félő, reszkető, stresszelő kutyát nem simogatunk és nem nyugtatunk. Ezzel csak azt erősítitek meg benne, hogy féljen. Egészen összetett a probléma, a hatásos megoldáshoz látni kellene a kutyát és azt is, ti hogyan viszonyultok hozzá.


Szóval én a kutyaiskolát javaslom.

2018. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Legalább 200 km-es körzetben nincs kutyaiskola, sem kiképző. Falun élünk, elrejtve a világtól. Szeretünk utazni, de ez így nem lehetséges.

A simogatás, nyugtatgatás nem elsőre jött. Átolvastam mindenféle könyvef tanácsot, de tapasztalatból próbálkoztam, nem ő az első kutyám, de semmi nem vált be, ami az előzőnél. Nyilván ők is mások, de úgy érzem, bevetettem mindent.

Nem konkrétan az a baj, hogy nem marad itthon. Igen, nehéz neki, mert 3 hónapos korától 24 óráböl 24et van velem, itthon dolgozom. Szeretek utazni és nem szívesen hagynám itthon, plusz van, hogy napokra elmegyek, autózunk, és nyilván nem hagyhatom magára. Panellban élünk, tehát elvégezni a dolgát is le kell járni.

Arra viszont nem számitottam, hogy ez ennyire összetett...

2018. febr. 6. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

7 hónaposan még nagyon kölyök.

Én is hasonló problémával küzdöttem az enyémmel. Mindent kihányt az utazás során. Fontos, hogy ne nyugtatgasd, mert azzal csak megerősíted benne, rendben van, hogy fél az utazástól. Azért rosszabbodik a helyzet, mert mindketten rágörcsöltök.

Nyugi!

Nálunk az vált be, hogy bem az autóba a két kutyát. (Egyik hányós, másik nem) A hányóst nagyon nehéz volt beimádkozni a kocsiba, mert már akkor kikészült, ha meglátta az autót.

De minden nap elindultunk. Be az autóba, aztán mentünk. Először csak 1-2 km-t. Kerestünk egy jó kis terepet, ahol elengedtem őket és fukoshattak. Játszottunk egy kicsit, vissza az autóba, irány haza.

Ezt csináltuk egy ideig, növelve a távolságot. Az autózás után csuda jó dolgok következtek mindig. Már nem emlékszem, hogy mennyi ideig tartott ez a szoktatás, de egy idő után teljesen megszűnt a hányás. Magától ugrik a csomagtartóba. Most már mehetünk akármilyen hosszú útra. Talán 2-3 éve nem hányt egyszer sem.

Próbáld ki, talán nálatok is beválik.

2018. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) Ezt is csináltuk egy ideig, de nem tudtunk minden nap menni. Olyankor hányt a legnagyobbakat, miután jól kiszaladgálta magát :-P Az első kutyánál ez nálunk is bevált, a mindennapos autókázás, elöbb kisebb távolságokra. Ennél már nem. Az orvosa azt mondta, meglehet hogy soha nem szokja meg, ritka, de előfordul.
2018. febr. 6. 19:00
 5/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Nagyon izgatott, ha autóval indultok? Fél beszállni, vagy csak a mozgással van baja?

Igaza van az előttem való hozzászólónak. Az a fő baj, hogy már te is ideges vagy induláskor és a kutya érzi ezt.

Ahová én jártam suliba, ott azt a tanácsot adták, hogy fokozatosan szoktassuk hozzá az autóhoz.

1.Először csak az álló autóba szálljon be, ha nyugodtan viselkedik - nagy dicséret és jutalom. Sőt először nem is kell sokáig bent lennie az autóba. Volt aki az elején ott adott enni a kutyának, így jó dologhoz kötötte az autót. Volt, akinél az vált be, hogy nyitva hagyta az autó ajtajait és a kedvenc játékát dobálta be a kutyának, amit ki kellett hozzon.


Amikor már az álló autóban jól érzi magát és szívesen ki-be száll. Nem zilál, nem nyáladzik, hanem láthatóan jól van, akkor tovább lehet lépni.


2. Még mindig nem kell menni vele sehová, csak be kell indítani az autót, és az előbbi metódust megismételni szintén addig, amíg a kutya a járó autóban is nyugodt marad.


3. ha már ez is megy, akkor el lehet vele indulni. Először pl. csak a ház körül egy kört. aztán kicsit hosszabbat (mondjuk 3-at), aztán valami olyan helyet választani, ahol rohangálhat. A cél, hogy minden utazást valami jó élménnyel kössön össze.

Volt olyan, akinél az vált be, hogy rövid autózás után kapott otthon enni a kutya.


Nem tudom beférne-e az autóba egy fém ketrec, de olyan megoldást is hallottam, hogy valaki otthon a lakásban hozzászoktatta a kutyát a ketrechez - nyitott ajtóval. Ez volt a kutya helye, itt kapott enni, ide vonult vissza, ha nyugalomra vágyott. Amikor már otthonosan érezte magát a ketrecbe, akkor a gazdi berakta a ketrecet az autóba és a kutyának a már ismert, kellemes emlékekkel teli ketrecbe kellett beszállnia, ahol biztonságban érezhette magát.



Egyik megoldás sem fog azonnali eredményt elérni, de kitartással meg fogja tanulni. Azt gondolom, hogy még fiatal a kutya érdemes rászánni a szoktatásra egy-két hónapot, hogy aztán élete végéig ne legyen baj vele.


Szerintem elöző nap még nyugodtan ehet és én az indulás napján is hagynám inni, sőt vinnék vele az útra is, hogy ha megállunk és kiszállt az autóból ihasson egy pár kortyot. Ha éhesen megy még több sava lesz, amit kihányhat.


Ha végképp nem boldogulsz, keress rá egy szimpatikus kutyaiskola honlapjára és kérj tőlük tanácsot, vagy keress facebook-os csoportokat.


Sok sikert!

2018. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Ültünk már álló autóban, azt is kipróbáltuk, utána jöttek a rövid utazások, ki a falu végére stb.

Tény, hogy én is parázok már, lévén, nem birom a hányást, én is rosszul leszek, de nem terhelhetem a barátom, hogy vezessen és figyeljen. Tudom, hogy türelem kell, mint írtam, egyet már autóra szoktattunk, de úgy tünik ezzel a kiscsajjal hosszasabb lesz a folyamat :-)

Köszönöm még egyszer a tanácsaitokat!

2018. febr. 6. 23:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem szokatás kérdése. Van,amelyik hányós,van,amelyik nem. Mint az embereknél. A belső füllel van kapcsolatban,a félköríves ívjáratokkal. Ezt nem tudod neveléssel megoldani. Bár tudom,jól hangzik,hogy szokasd autóba...persze.


4 kutyám volt eddig,2 imádta az autót,2 hányt. Ez van. A gyerekeknél is az egyik bírja az autót/buszt,a másik szedi a Daedalont.

2018. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!