Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyatartók nektek...

Nagytestű kutyatartók nektek mennyibe kerül havonta a kutyátok?

Figyelt kérdés

Nagytestűt szeretnék nagyon( Orosz fekete terrier)

Kistestűim vannak jelenleg.

Nézegettem tápokat mindenfélét 12-15 kg táp gondolom elfogy egy hónapban.


Érdeklődnék,hogy ti mire és mennyit költötök a kutyátokra,fajtát is írhattok.


Mivel remélhetőleg hamarosan nagykutyás is leszek,szeretnék érdeklődni mindenről,mert szeretnék majd félre is rakni.


Köszönöm :)


2018. márc. 25. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy nagyságrendi különbség lenne a kistestűhöz képest a tartási költségben. Nekünk a 15 kg-s táp kb. 6 hétig jó. Egy kuvasz-szetter keverékem van, kb. 20 ezer megy el rá havonta, de ebben már az olyasmi is benne van, ami nem kell minden hónapban, pl oltás, póráz csere stb.
2018. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

4,5 kg-os kutya aki inkább húgomé real nature-t eszik 4 kgos zacskó picit kevesebb mint 2 hónapig elég. Tehát ha úgy vesszük 4 ezer vmennyi egy hónapra a kaja, 8400 vagy 8500 a 4kg-os asszem.


Én kutyám 5,5 kg rc gyógytápot eszik 2 kg 7000 ezer ft plusz vese táp 3 kg 4800, 5 kg táppal mivel kevernem kell elvan 3-3,5 hónapig ez is havi szinten durván 4 ezer ft-ra jön ki.


Két kistestű kutya etetése durván 8-9 ezer havonta.

Foresto van rajtuk.

Az enyém mivel idős kap izület védőt.


De akkor sincs közel sem nagyságrendileg ott mint egy nagytestű szerintem :D

2018. márc. 25. 15:05
 3/9 anonim ***** válasza:
sokba
2018. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, nézz egy tapot, pl:

[link]


Nézd meg az etetési útmutatót.

Aztán számolj.

Segítek:

10 kilós kutya(még kicsinek számít, a Ti két kutyátok együtt): 110gr/nap-->3300gr/hó-->2700Ft/hó

40 kilós kutya(mint az oft): 310gr/nap-->9300gr/hó-->7600Ft/hó

2018. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Német Juhász.

12 kg-os kiszerelésű táp átlagosan 14.000 Ft. kb. 5 hétig elég, de néha mást is kap.

Rágcsa, jutalom falat, élősködők elleni védelem, kutyasuli még kb. 10.000 - 12.000 Ft./hónap.

2018. márc. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy 34 kg-os és egy 32 kg-os kutyám van. Az egyik etetèse 10.000 körül van havonta, plusz hús kiegészítés, de ez változó, a másiké 15.000 ft felett van, mert speciális étrendet igényel.


Munkakutyák, így a havi ízületvédő, kiegészítők a gyorsabb regenerálódásért kb. 9000 ft.


Bravecto kb. 3000-3000 ft/kutya/hónapra leosztva.

Milbemax 3000-3000 ft/kutya/hó.


Utazás és tréningek kb 40.000/hónap.


És még emellé jön a Piretmix, mert csak a Bravectoban nem hiszek, időről időre felszerelések vásárlása és az állatorvosi költségek.

2018. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy labrador, egy mudi és egy 10 kilós sharpei-tacskó keverék. Összesen 18 ezer egy hónapra, a rendkíüli orvosi költségen kívül ebben minden bennevan.
2018. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A költségek növekedési arányának nyilván ahhoz is köze van, milyen minőségű táppal akarsz etetni, hiszen az alapon drágából két-háromszor annyit venni már nem kevés pénz. Továbbá amit még számításba kell venni, hogy a bolha/kullancs, egyéb paraziták elleni védelemnél is kilóra van a hatóanyag és azért biztosan nem mindegy, hogy egy 9 ezres Bravecto-ból mondjuk 2 kell 3 havonta. Műtétnél, ivartalanításnál az altató is eleve több, meg úgy minden. A kozmetika sem ugyanannyi nyilván (márpedig ez a fajta erősen igényli) egy 50 kg körüli kutyánál, mint egy ölebnél. Ahogy elnéztem egyedtől és persze attól függően nőstény-e avagy hím az átlagos súlyuk 40 és 65 kiló között mozog átlagosan. Így azt gondolom, ez egy igenycsak költséges fajta, mind a minőségi ellátását, szakszerű kiképzését, orvosi és egyéb egészségügyi ellátásait, ápolását tekintve. Egy átlagos közepes 15-20 kilós keverék tartásának minimum háromszorosa lehet a havi költség szerintem. Gyönyörűek nagyon, nem csodálom, hogy beleszerettél, de minden szempontból, időből és energiából is többet igényel a fajta, az hótziher.
2018. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kutyakozmetikus vagyok, így a munkám során szerettem bele a fajta jellemébe. Szóval a nyírás része megoldott,mert én fogom nyírni :)



Köszönöm a válaszokat!

Jó minőségű tápot szeretnék neki is venni, akárcsak a kistestűim is a legjobbat kapják.


Forestora gondoltam mint kullancs,bolha elleni.


Bravectoról túl sok rosszat olvasok :/

2018. márc. 26. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!