Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az annyi? Csivava ára,...

Mennyi az annyi? Csivava ára, a vásárlás utáni költségek? 150-250 +50-60 ezer?

Figyelt kérdés

Mennyi egy törzsönyves csivava, csoki, csoki tricolor, sötétbarna fekete maszkkal, black and tan, lilac színben, olyan helyről ahonnal 8 hétnél korábban nem adják, új gazdihoz korának megfelelően oltva, 2 hetente fereghajtva, chippel, szerződéssel,számlával, kezdő táppal és egy rongyal a volt otthon illatával?

Reálisan számolok?

Esetleg több vagy talán kevesebb?

A kicsi 150-250 ezerrel a holmiait, pelus, ruhák,játékok 50-60 ezer ha törekszünk a táp, vitaminok minősegére ( tenyésztőnél kapottat adjuk) a póráz,hám,nyakörv minőségibb.

Esetleg akinek kicsi népszerű fajtája van mennyibe került a kicsi ára és a többi.

Az vételáron kivűl mivel számolhatunk?


2018. márc. 26. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Amiket eddog leírtál azok korrektek. Amivel még számolni kell azok az orvosi költségek.

Beadandó vedőoltásokat kb. 8 ezerért adják. Tenyesztőtől 1- 2 oltassal érkezik a kölyök, még 4 -5 oltás hátra van. Ha nemcsak a kötelezőket akarod beadatni ott vannak meg az ajánlottak pl. kennelköhögés ellen, korona vírus ellen ,lyme kór ellen.

Készülni kell rá, hogy a kiskutya feleszik valamit utcaról éa pl. giardia fertőzést kap. Ennek kezeltetése alsó hangon 20 ezer. Hazánkban is egyre durvabban terjed a szívférgesség így ez ellen is érdemes védekezni , jó minőségű szúnyogűző készítményekkel( pl. spot on, nyakörv,gyógyszer 3500-10000 ft között) és havonta szívfereg elleni fereghajtóval( kb 1000ft).

Aztan ott vannak a nem várt sérülések, gyomorrontások.... illetve az ivartalanítás.

Mi első 3 hónapban mindennel együtt 170ezret költöttünk.

Ebben benne van a 20ezer ft ivartalanítás,2 ügyeleti ellatás 20-20ezer(megkarmolta a macska a szemét, allergias lett a kötelező oltás oltóanyagáa),kotelező/ajanlott oltások 20ezer(4 hónapos volt mar sok oltasa megvolt), egy giardia fertőzés 20ezer, egy serülés 15 ezer (nekifutott vminek) . Ez így kb 115ezer. A maradék a kaja,felszerelés.

Persze nem biztos ,hogy.mindenki így megszívja, de benne van ez is a pakliban.

2018. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát biza, a kutyatartás drága dolog.

De megéri.

Nekem is csivavám van. De én úgy találtam kidobva, 5 hetesen, szóval nincs rá bizonyíték, de nagyon fajtajellegű.

Hát az orvosi dolgok, tehát oltások, élősködők elleni védelem, betegség, az 70ezer körül volt.

Felszerelések, tehát játékok, ruha, póráz, tál, fekhely, tehát minden volt 40ezer.

Kaja, jutifali az nem sok úgy se, hogy a legjobbat kapja.

Összesen olyan 140 körül volt az elő évben.

2018. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszönőm a válaszokat akkor egy egyest még tehetek a 50-60 elé. Én úgy tudom kedves első hogy a tenyésztő a kicsib8 hetes koráig 3 oltást beadat nekem meg 2 lesz hatra. Ennek ugyis utanna járok még.

Szeretnék 100 ezret csak a kutyára félre tenni a vásárlása, oltások, ffelszerelést nem bele értve ha bármi baja lenne plusz van spórolt pénzünk ha a szükség úgy kívánja.

2018. márc. 26. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Én oltasokat úgy tudom, hogy 6-8 hetesen van egy parvo ellen, aztán 8-10 hetesen ennek az ismétlője. Ezért irtam, hogy 1 vagy 2 oltása lesz meg. Utána jön a kombinált 10-12 hetesen és az ismétlője 12-14 hetesen. 3 hónaposan a veszettség és fél évre rá az ismetlője.
2018. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem tudom csak olvastam valahol lehet neked van igazad en ugy tudtam 1 veszetseg elleni van. Minden esetre ezek nehy egyszerre vannak bár érdemes még a kicsi megvásarlasa elobb erdemes felre tenni szerintem
2018. márc. 27. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
inkább hozzál ki menhelyről, az olcsóbb és sokkal hálásabb lesz
2018. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez a sokkal hálásabb lesz hülyeség. Nem mindenki akar menhelyit a kölyök lurti a felnőttnek meg az előéletét nem lehet tudni.

Nem birom meg érteni néhán ember miért nem tudja meg érteni hogy vannak akik fajtatiszta kutyát szeretnének és nem a szaporítosokra gondolok, mert akkor tényleg inkabb menhelyi ugyanugy lutri mindketto.

2018. márc. 27. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez csak kifogás, hogy lutri meg ilyenek. A fajtatiszta kutyák sokkal betegesebbek, a menhelyi annyi mindent átélt, hogy nagyon hálás lenne ha örökbe fogadnák.

De hát igen, ez a Magyarország. A sok büdös tenyésztő meg szaporító miatt van ez.

Ha nem lennének, akkor nem szenvedne ennyi kutya a világon.

2018. márc. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem szenvedne ennyi kutya ha nem lennének felelőtlen állat tartók.

A tenyésztőtől elhozottat meg ne keverjük a szaporítottal.

A menhelyi es a szapis meg igen is lutri es nem nem halasabbak a menhelyik a törzskönyvesnél.

2018. márc. 28. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!