Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés utáni változások?

Tüzelés utáni változások?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves kutyám, nemrég van túl az első tüzelésen. Több változást tapasztaltam azóta. Azt vettem észre, hogy komolyodott. De a legfőbb változás, hogy sokkal komótosabban eszik. Meg is ijedtem, azt hittem, hogy beteg. Nagyon falánk volt eddig, gyakorlatilag mindent felporszívózott pillanatok alatt. Most meg hosszú percekig eszik. Amit még észre vettem, hogy az emlői is megereszkedtek kicsit.(tuti nem vemhes) Gondolom ez is normális, "megnőiesedett". Tehát a kérdésem, hogy ezek a hormonális változások beállta miatt lehet? Más is így tapasztalta? Köszi a válaszokat.
2018. márc. 30. 19:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az elfelejtettem, hogy pórázon is szebben megy azóta.
2018. márc. 30. 19:34
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy álvemhes ivartalanítattni kellene.
2018. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Természetesen ivartalanítattni szeretném. Úgy vagyok vele, hogy a következő tüzelésig, még van idő megcsinálni a műtétet. Ha tényleg álvemhes lenne, addig a műtétet el sem lehetne végezni, ha jól tudom?! Az emlői még bőven a tüzelés alatt is meg voltak duzzadva kicsit.
2018. márc. 30. 20:11
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Mért ne lehetne még vemhesen is lehet ivartalanítattni.
2018. márc. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Ja és tüzelés alatt is lehet.
2018. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hormonális hatás, az emlőduzzanat a tüzelés miatt van.

Az ivartalanítás részemről is erősen ajánlott, már csak az álvemhesség, és az emlődaganat miatt is. Láthatod mit okoznak a hormonok, és nem kell ezeknek a hatásoknak kitenni a kutyát évente kétszer, tizenvalahány évig.

2018. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a lassú evésnek semmi köze a tüzeléshez. Csak a mellduzzanatnak. Mutasd meg orvosnak a kutyát.

Azért nem így működik, hogy meg van az első tüzelés, utána egy komoly, illedelmesen evő, nőies voltát kiemelő kutya szuka áll ellőtted :D

2018. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pedig tényleg sok változást tapasztalok azóta!:) Mindenképp megmutatom dokinak. Akkor az még nem állvemhesség, ha már a tüzelés alatt is duzzadt volt az emlője, és még most is? Nem is duzzadt, inkább kis csomók tapinthatók, de szimmetrikus minden emlőnél.
2018. márc. 30. 20:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem álvemhes. Az első tüzelés elég látványos, ezt látod az emlőjén. Ahogy már írtam, "köszönet" a hormonoknak. Viszont az étkezéshez nincs sok köze. Tüzelés közben szoktak étvágytalanok lenni a kutyák, de ha megszűnik, a normális étvágy visszatér.
2018. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kielégítő választ!! :)
2018. márc. 30. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!