Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyának szüksége van...

Ha a kutyának szüksége van falkavezérre, akkor hogy lehet barátként kezelni?

Figyelt kérdés
Merthogy az ember legjobb barátja, de közben van egy főnök-alárendelt viszony is. Két ismerősömnek van kutyája és megkérdeztem ezt tőlük. Az egyik azt mondta, hogy neki fontos, hogy istenként nézzen rá a kutyája, de közben szereti is. A másik kihangsúlyozta, hogy neki a kutyája barát és nem vezérkedik vele, viszont a kutyus semmit nem csinál úgy, ahogy kéne. Akkor a barátságot, ami elvileg egyenrangúságon alapul, hogy lehet kivitelezni?
2018. ápr. 1. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Az első ismerősödnek a hozzáállása a helyes, szerintem. Ő a kutyájának a "falka vezére".
2018. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy én vagyok a falka ezért, még a barátom. Ha kell rá örül a sírok, ott van a jó és rossz pillanataiban. Ettől függetlenül mindig következetesen neveltem, de fontosnak tartom, hogy azért engedelmeskedni, mert szeret, tisztel és bízik bennem, ne félelemből.
2018. ápr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A falkavezérség nálam elsősorban a következetességet jelenti.

Pár alapszabály van, de azt a párat mindig betartatom.

Ez egyáltalán nem zárja ki azt, hogy a kutya a "barátom" legyen:)

2018. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Ez 1xű. Neked kell lenni a falkavezérnek, vezetőnek. Azaz, Te irányítod a kutyát, Te mondod meg, hogy mikor mit csináltok, hova mentek, mit eszik, stb. Tehát azt is Te mondod meg, hogy mikor van bohóckodás, játék. Ilyenkor nyilvánul meg a szeretet.

De az első a testmozgás, fegyelem és csak ezután jön a szeretet.

A kutya akkor boldog, ha van egy vezetője, akiben megbízhat, akit követhet és nem kell félnie semmitől, nem neki kell uralnia a veszélyes helyzeteket stb.

Szüksége van megfelelő mennyiségű mozgásra, határozott nevelésre, szabályokra, határokra az életében, hogy boldog, kiegyensúlyozott társunk lehessen.

2018. ápr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Ez kutyafüggő is ám. Van, amelyikkel sokkal nagyobb mozgástered van, és van olyan kutya, akivel állandóan figyelni kell a viszonyokra. Csak egy példa: most van nálam egy collie, szuper bújós, alárendelt kutya, mindent megcsinál önszántából, de mivel mentett kutya, és ki tudja, mi történt vele régen, a nyírást/trimmelést nagyon nem akarja, ha meglátja a felszerelést, menekülne és harapna. Valószínűleg valami nagyon rossz élmény érte a múltban. Nos, fél óra alatt rá is tettem a szájkosarat, és szép nyugiban megnyírtuk, amit sokkal jobban viselt, mintha megpróbáltam volna erővel azonnal megnyírni (ahogy a múltban is tették valószínűleg). Én ezt a fél órát rászántam erre, számomra fontos, hogy a kutya ne rettegve álljon ott az asztalon, hanem kicsit megbízzon bennem.
2018. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

A barát és a falkavezér nem két ellentétes fogalom, egyik nem zárja ki a másikat. Katyvasz van a fejekben szerintem ezzel kapcsolatosan.

Kezdjük azzal, hogy általában a vadonban a farkasok között ki a falkavezér és akkor innen már egyszerű lesz megérteni, hogy egy alá-fölé rendelt viszony, nem zárja ki a szeretetet vagy mondjuk a "barátságot". A farkasok vezetője egy alfa pár. A farkas falka egy többnyire rokonokból álló család. (Ezért se párosodnak össze vissza, mert akkor beltenyészet lenne. Amelyik farkasnak ez nem tetszik, az elmegy. Magányos farkas lesz és keres magának párt és alapít egy új falkát.) Szóval a falkavezér általában a legtöbb tag apja! Az alfa a családfő. Tehát, ez az egész, amolyan szülő-gyerek viszonyhoz hasonlít inkább, ott is van alá-fölé rendeltség, betartatják a szabályokat, de szeretet is van. A kutya sok szempontból olyan mint egy gyerek, (A farkasokhoz képest, főleg. A kutya olyan, mint egy gyerekkorban tartott farkas, aki soha nem lesz teljesen önálló) kell neki az irányítás, gondoskodás, de ettől a gazdának vagy "vezérnek" még nem kell zsarnokoskodni felette. Most próbáltam egyszerűsíteni, de kb. ebbe az irányba kell gondolkodni.

2018. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy ez olyan, hogy van aki mindent ráhagy a gyerekére és az a legkisebb tiszteletet se adja meg még saját szüleinek se, egyszerűen el van kényeztetve. Ezzel ellentétben, van olyan is, aki meg már-már diktátorként nyomja el a gyerekét, úgy hogy az meg se mukkanhat, ha mégis megteszi, akkor meg szájon vágja. Nyilván mind a kettő szélsőség, az ideális valahol a kettő közötti lenne.


Amúgy érdekességként mondom, hogy a kutya a gazdájára nem tekint "istenként". A kutya tisztában van vele hogy a gazdája, nem kutya, valamint azzal is, hogy nem "mindenható, mindent tudó varázsló"... :)

2018. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudnám leírni, mintha egy kisgyereked lenne. Te tanítod meg neki a szabályokat, és odafigyelsz, hogy betartsa őket. Jutalmazod, dicséred ha jól viselkedik, vagy leszidod, ha rosszul. Ugyanakkor ott vagy neki ha szüksége van rád, játszol vele, beszélsz hozzá, kirándulni viszed, stb. Szereted, és nem kezeled alacsony rangú söpredékként, viszont mégis te határozod meg a szabályokat. (Amikhez természetesen neked is tartanod kell magad, tehát nem teheted meg vele, hogy valamit ma szabad, holnap meg már nem.)
2018. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
A falkavezérség egyben a kutya biztonságát is jelenti. Ha valami számára rossz dolgot szagol igenis hallgasson a NEM vagy a FÚJ tiltószóra. Én mondom meg mi az étel, és én döntöm el mikor van játék. Ha a kutya játékra hív mégsincs játék idő, akkoris lehet vele játszani ez a barátság. A kutya bizalmat épít a gazdája felé, és elfogadja, hogy nem szabad valamit csinálni. Leülünk a járda szélén ez nem a gazdi heppje, hanem a kutya biztonsága. Lehet szeretgetni dicsérgetni jutalomból játszani, ezt szeretik. Fontos a falkavezérség különben a kutya olyan dolgokat csinál, ami árthat neki. Emellett jóba is kell lenni vele, ez a barátság.
2018. ápr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a kutyáimnak nem a barátja vagy a falkavezére vagyok, hanem a gazdája.

Szeretjük, imádjuk egymást, viszont én döntöm el, hogy mikor mit és hogyan csinálunk.

2018. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!