Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajták illenek a...

Milyen kutya fajták illenek a legjobban lakásba?

Figyelt kérdés

Napi 3-4 óra séta + szellemi fárasztás+ játék


Javaslatokat/tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek:)


A "semmilyen" vagy "max plüss kutya" válaszokat kérlek ne írjátok le.


Minden válaszért megy a zöld pacsi;)



2018. ápr. 3. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell a zöld pacsi!

Olyan kutyát válassz amilyen a te "habitusod" is.

2018. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Igazából ennyi foglalkozással akár border colliet is tarthatsz. Ismerj meg minél több kutyafajtát. Mivel nincs konkrét elképzelésed akár egy menhelyre is ellátogathatsz. nekem 3 évembe telt mire megvettem életem első kutyáját. Ez idő alatt eljártam kutyaiskolába (kutya nélkül), ideiglenes befogadó voltam és tapasztalatot gyűjtöttem+ egy "kicsikét" döntésképtelen vagyok.
2018. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csivava, tacskó, mopsz, havanese, uszkár stb


Nekem csivava keverékem, nagyon jó kutya. Bírja a hosszú sétákat, kirándulásokat (3-4 óra) de nem pörög, nyugodt, teljesen kiegyensúlyozott. Hétköznapokon beéri fél órás sétákkal is. Otthon egy kis játék és utána pihen. Nagyon intelligens és tanulékony, csomó trükköt tud. Kimondottan ragaszkodó és gazdacentrikus, max fél percre veszi le a szemét rólam. Más kutyákkal és állatokkal is remekül kijön. Persze, ez nevelés kérdése is, de amúgy szuper kutyák. "Kis testben nagy lélek"

2018. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infó alapján kb. az összes fajtát. Sokat foglalkozol vele, jó dolga lesz


Nem tudom mennyi tapasztalatod van, vagy van-e még kikötésed pl. a méretére. Border collie, uszkák, amerikai staffordshire terrier, német juhász és a többi pásztor és juhászkutya fajta.


De ha nincs konkrét elképzelésed, nyugodtan látogass el egy menhelyre

2018. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*uszkár
2018. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Van kb 360 fajta. Ezekből a nagytestű pásztorok kiesnek, de még így is marad több, mint 300 fajta.


A sétáltatás ideje sokat nem számít. Ami fontosabb, hogy mekkora tapasztalatod van nevelésben, képzésben, milyen egyéb cél lenne a kutyával és milyen minőségű foglalkozást kapna.

2018. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tartás helye, hanem mikéntje a lényeg :) Szinte bármelyik kutya hozzászoktatható, megfelelő lemozgatás és foglalkozás mellett még egy kis lakásban is elvannak. A "klasszikusokon" kívül (mopsz, csivava, yorkshire terrier, bichonok) sok más, nagytestű kutya van aki alkalmas lehet. Például a dobermann, az agarak, és a vizslák - rövid szőrűek, és a kinti tartást nem igazán tűrik.

Keress olyan fajtát aki az életviteledhez leginkább illik, és akinek az igényeit jól ki tudod elégíteni. Így mindkettőtöknek jó lesz, Fajtán belül is lehetnek eltérések, a híresen pörgős borderek közül is ki lehet fogni nyugisabbat, szóval ügyesen a választással, és aztán a neveléssel is :)

2018. ápr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első kutyám lenne de édesapámnak már volt több mikor gyerek voltam szóval ellestem ezt azt :)


Pásztorkutyák közül az aussie tetszik, emellett a törpe schmsuzer, és a siba inu is. Mi a véleményetek erről a háromról?

2018. ápr. 3. 21:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az aussie inkább juhászkutya, szerintem jó választás kezdőknek is. Rendkívül okosak, viszonylag könnyen kezelhetők. Egy fokkal nyugisabbak mint a borderek. Ismerek lakásban élő ausztrál juhászt, szépen elvan :)

A törpe snaci is jó lehet, a közép méretet tartják a legnehezebb esetnek közülük, a kicsi beválhat neked is, úgy gondolom. A shiba önfejűbb, makacsabb mint a másik kettő, és elég ritka, nem lenne olcsó mulatság egy kölyök.

Ajánlom, hogy lépj be a kinézett fajtákkal kapcsolatos csoportokba, esetleg beszélj tenyésztőkkel, hiszen ők hiteles képet tudnak adni arról, mire számíthatsz. Látogass el kiállításokra, ott is tudsz ismerkedni és informálódni :)

2018. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!