Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tematika alapján,...

Milyen tematika alapján, hogyan csináljam meg a kutyákról szóló előadásom?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy iskolába kellett csinálni egy évfolyamdolgozatot, amit el is készítettem, beadtam. Azóta értékelve lett, és kiválasztottak, hogy adjam elő 5-6-ik osztályosoknak, azaz kb. 11-12-13 éves kölyköknek. Kb. 15 perces előadás kellene hogy legyen, de én a témámat (kutyák nevelése) kicsit tömörnek tartom ahhoz, hogy érdekesen elő tudjam adni, hogy lefoglalja őket, és mindemellett valami haszna is legyen. Ezért arra gondoltam, hogy inkább ilyen játékszerűen adnák elő, hogy „Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?” vagy ”Ti mit tennétek, ha...?„. Ezenkívül persze lenne bevezető, meg azért közbe duma. Az elején még gondoltam felteszek pár kérdést azzal kapcsolatban, hogy kinek van kutyájuk, ki mennyit foglalkozik vele, és tudják-e egyáltalán, hogy mik egy kutya igényei.

Eddig ezek az ötleteim, tényleg szeretném a maximumot kihozni belőle, ha már kiválasztottak az előadásra. Ti mit gondoltok az én ötleteimről, vannak esetleg más ötleteitek, amivel fel lehetne dobni a dolgot?



2018. ápr. 3. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eddig jó.

A bevezetés is tetszik.

Esetleg kibővítheted, hogy mitől lesz boldog egy kutya pl ha rossz sorsa volt, hogy lett jó sorsa.

- Mennyit számít a kutyáknál a nevelés, -miért fontos (a kutya érdeke is, hogy ne szaladjon kibaz autók elé) .

- Ne jutalmazzuk és neveljük összevissza. Egy falkavezér legyen.

- Hogyan mutatja ki a kutya, ha boldog

- Mitől lehet szomorú

- Mennyit, és hogyan tanítsuk

- Ha idegenek babrálnak a kutya felé jelezzük, hogy nem kéne.

- Kérdezzük meg, hogy meg lehet e simogatni

Apróságokkal ki lehet egészíteni :)

Örülök, hogy a kutyákról tartasz előadást.

Sok sikert!

2018. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az első válaszoló válaszát! Esetleg szerintetek bevihetem a saját kutyámat is, legyen a végén egy kis simogatós rész, vagy tartsaj egy kis bemutatót?
2018. ápr. 6. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben az iskola engedélyezi, beviheted HA olyan a kutya. Én voltam bent harmadikosoknál hobbikutyával (gsd), aki amúgy imádja a gyerekeket, de a végén menekült volna, a terem levegőtlen volt, az értetlenebbek a lábát, farát, farkát fogdosták, hiába szóltunk rájuk. Néhányat arcon nyalt, de ennyi volt a nemtetszésének kifejezése. Természetesen egy jó hosszú séta után vittük be, de máskor biztos nem vetemedek ilyenre.

11-13 éves kölyöknél ez már más, azok remélhetőleg valamivel értelmesebbek. Én a tanárnővel megbeszélném, esetleg az igazgatóval.

2018. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!