Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy több mint 8 hetes...

Botond992 kérdése:

Van egy több mint 8 hetes törpe tacskónk és nagyjából másfél hete nem aludtunk semmi éjszaka, mert végig sírja/ugatja. Mit lehet csináni, hogy aludjon?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 5. 05:17
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
8 hetesen még az anyjánál lenne s helye
2018. ápr. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%

Dehogy kéne még az anyjával lennie 8. hétig tart a leválasztás de már a 4. hét után elkezdik.

[link]

2018. ápr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Tehát. Leghamarabb 8 hetesen lehet elhozni.


A tenyésztő (bár ezek után kétlem hogy tenyésztő lenne...) gondolom adott "otthon szagú" pokrócot vagy játékot. De rá lehet szólni, érdemes időben megtanítani a "csend" parancsszót.

2018. ápr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem kellett volna 6 hetesen elhozni és ezzel lényegében állatkínzást elkövetni. És nem kellett volna szaporítótól venni.


Hol alszik? Hogy és mennyire fárasztod le este? Mit tesztek, ha sír?

2018. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
8 hetesen hoztuk el őt, sajnos nem túl jó helyről. Igyekszünk őt lefárasztani,labdázunk vele amennyit lehet, de a doki javaslatára nem engedjük ki a kertbe játszani, míg az összes oltása meg nem lesz.
2018. ápr. 5. 08:51
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Az orvos azt mondta, hogy ne engedjétek ki a kertbe, amíg nincsenek oltásai? Szerintem csak más kutyák közé nem volna szabad vinni, de természetesen nem akarom bírálni az orvosotokat.

Az enyémek már ilyen pici korukban is kint voltak napközben az udvaron. Semmi bajuk nem lett.

Ha eléggé kifáradna a kutyus, akkor aludna, de gondolom tele van energiával.

Ha sír, nem szabad nyugtatgatni.

Nekem kinti-benti kutyáim vannak, de az első hetekben bent voltak. Az ágyunk mellett volt egy kis helyük, ott aludtak. Estére jól kifárasztottam, lefekvéskor oda küldtem a helyére. Minden éjszaka egyszer fix időpontban felkeltünk, kikísértem pisilni, aztán visszamentünk és aludtunk tovább. Ez első naptól így volt.

A szobatisztaságra szoktatást hogy oldjátok meg, ha nem mehet ki?

Már most el kellene kezdeni pár óránként kivinni pisilni, mert később jóval nehezebb lesz a szoktatás.

Szerintem nyugodtan kivihetnétek az udvarra, ha ott nem találkozik idegen kutyákkal, akitől elkaphat valamit. Vagy nem volt parvo-val fertőzött kutátok mostanság. Kérdezzetek rá az állatorvosnál, hogy miért kell szinte hermetikusan elzárni a kutyust a külvilágtól. Lehet, hogy van valami oka, nem tudom... Az azonban biztos, hogy jó idő van, a kutyus is élvezné a kinti világot és sokkal könnyebb lenne a friss levegőn kifárasztani. Így talán hagyna titeket aludni.

2018. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma fogok beszélni a dokival, egyenlőre a pelusos megoldást alkalmazzuk.
2018. ápr. 5. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkát nagyon gyorsan felejtesd el!

Szerintem a doki úgy értette, hogy figyelj oda, hogy ne találkozzon más kutyákkal, és ne egyen fel sz*rt a földről (se kutyáét, se macskáét) - tehát kertben is csak felügyelettel lehet, de ha van saját kert, oda minden további nélkül kimehetsz vele. Ha nincs saját kert, eü sétára akkor is, csak ne legyen más kutya a közelben.

Mi is mentettük a kutyánk, így nem volt alomszagú holmink, én használtam a pokrócát egy éjszaka, és utána már azt tettük be neki, hogy legalább az én szagomat érezze - nekünk bejött.

2018. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Éjjel legyen a helye az ágyad mellett, hogy érezze, hogy nincs egyedül. Ezen kívül viszont a sírásra, ugatásra nem szabad reagálni, mert ha emiatt foglalkoztok vele ilyenkor, akkor pont azt tanulja meg, hogy érdemes és kell sírni, hisztizni.

Saját kertetekbe nyugodtan ki lehet és ki is kell vinni, kb. 2 óránként legalább, ha ébren van.

Pelenkát ne használj, mert a szobatisztaság ellen dolgozol vele!

2018. ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amíg az én kis tacsim is ilyen pici volt mellette aludtam kb három hónapos koráig. Egyrészt, hogy érezze a szeretetet másrészt mert 3x ki kellett vinni. A doki szerintem is úgy értette, hogy más kutyák közé ne vigyétek amíg nem kapja meg az összes szurit. Az enyém nyáron került hozzám és szinte egész nap kinnt játszott. De ha lehet egy javaslatom a jövőre tekintettel utána mindenképpen vigyétek kutyák közé, társaságba szocializálódni, mert az én kis babám 10 hónapos és mivel kisebb korába nem vittük társaságba most a kutyasuliba küzdünk azzal, hogy ne féljen a kutyáktól. Sok sikert, az 1. Hónap nagyon kimerítő lesz én is szinte alig aludtam akkor, de hidd el megéri :)
2018. ápr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!