Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti megtudnátok ölni egy...

Ti megtudnátok ölni egy kutyát ha nagyon éhesek lennétek a háború után? Megtudnátok bocsájtani a dédszüleiteknek ha ők ezt megtették?

Figyelt kérdés
Nagypapám mesélte, hogy háború után, ment haza szomszéd faluból és meleg étel várta aminek nagyon örült. És megette. Aztán kereste a kutyáját és akkor mondták el neki hogy mi történt... nagyapám is meglepődött, de azt mondja annyira "jólesett" neki az étel hogy nem érdekelte. Most komolyan, ezt a történetet sosem hallottam még és ez baromira kikészít. Gondolom háború alatt védte őket és oltalmazta a kutya, erre meg megölik és megeszik.... Ez borzalémas. te képeslennél erre? Milyen ember tesz ilyet? De komolyan. Vagy ha nem tudod mit ettél, tudnál csak így beszélni rőla, szemrebbenés nélkül???
2018. ápr. 5. 09:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Háború után azért nem. De háborúban minden megtörténhet. Voltak olyanok akik embereket ettek abban az időszakban.
2018. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát simán, a sajátomat nem valószínű, de nem mindenkinek van szoros kapcsolata a kutyájával, van egy csomó ember, akinek csak egy eszköz, amire szüksége van valamilyen célra.
2018. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Családtagot nem eszünk. De ezzel együtt sem ítélkezek a nagypapád felett, nem éltünk át háborút, nem tudjuk milyen, az éhezés pedig szörnyű lehet.
2018. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha te lennél közel éhenhalva, akkor te is megennél akármit is.

A jólétböl és böségböl könnyen itélkezel, de ha egyszer hasonló helyzetbe kerülsz, te sem fogsz habozni.


Mellesleg a háború alatt egy kutya semmit nem véd, viszont sem a háború alatt, sem utána nem volt semmi ennivaló ezen kívül. Nem ártana, ha utána olvasgatnál túlélök beszámolóban, akkor nem ennyire naív módon gondolkdonál!

2018. ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát így nem tudom elképzelni. De a háború szörnyű dolgokat tesz az emberrel, így erre teljes bizonyossággal nem tudok válaszolni.
2018. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem naív gondolat, pusztán elkötelezetten állatszerető és védő vagyok! Inkábnb meghalnék éhen! Vagy gyökereket ennék!
2018. ápr. 5. 09:52
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg tudnék bocsátani. Nyilván éheztek. Amit te nem tudsz elképzelni, meg én sem, mert nekünk ilyet nem kellett átélnünk. De ha csak filmet láttál háborúkról, akkor abban is láthattad, hogy miket megesznek az emberek, amit egyébként eszükbe sem jutna.

A saját kutyámat nem tudnám megenni. De csak úgy egy kutyát azt hiszem, igen, ha ezen múlna az életem.

2018. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Jollakottan konnyu itelkezni. De mikor hetek ota nem evett az ember semmit, minden johet ami hus. A szervezet mindent megtesz hogy ne haljon ehen, a haboruban a fronton a loeves es hasonlok teljesen normalisak voltak. Megesett hogy embert is ettek. De ez ritka nagyon. Ahhoz nagyon meg kell orulni az ehsegtol.
2018. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Persze így én is ezt mondom, hogy inkább meghalnék éhen. De te sem voltál még ilyen helyzetben és én sem, így nem igazán lehet ítélkezni és ilyesmit kijelenteni.
2018. ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Először is, a háború a legszörnyűbb dolgok közé tartozik az egész világon. Ha téged egy kutya megevése ennyire sokkolt, akkor szerintem el se tudod képzelni, milyen nagy fokú embertelenségek történhetnek meg egy háború során. (Előre bocsátom, hogy véleményem szerint a háború nem igazol semmit. Egyszerűen csak, ilyen helyzetekben derül ki, milyen ember is az illető valójában...) Szóval, ha a nagyszüleid legnagyobb gaztette kimerült annyiban, hogy élelmiszer hiány idején megettek egy kutyát, akkor ennyitől szerintem még nyugodtan aludhatsz.


Másodszor, nem a nagyapád vágta le az állatot! Nem az ő ötlete volt! Ő megevett egy ételt, amit elétettek. Utólag szerinted mit tehetett volna? Ha eléd raknak egy hamburgert és utólag közlik, hogy a kutyádból készült, akkor mit csinálsz? Nyilván sírsz, sajnálod szegény állatot, de ennyi. Vissza már nem tudod csinálni a dolgot. Egy idő után kénytelen volt túltenni magát rajta, mert ha a nagyapád még öreg korára se lett volna képes feldolgozni az esetet, belebolondult volna.


Harmadszor, ha jól sejtem nagymamád vághatta le. Mivel nem tudjuk a körülményeket, ezért sok minden lehet, de feltételezem nagypapádnak akart jót ezzel. Ha ők éheztek, valószínűleg a kutyának se volt mit enni adni.

Az állat lehet már, amúgy is öreg volt, így ez az egész az ő szemében lehet, hogy emberséges és praktikus megoldásnak tűnt. A vidéki emberek régen (még sokszor, most is) amúgy is másként gondolkodtak a kutyákról, mint mostanában szokás. Kevésbé "családtag" státuszban volt. Egyszerű haszonállat, csak más a funkciója, mint mondjuk a csirkének.

Ez a szemléletmód a világ egyes részein jelenleg is teljesen általános. Ázsia egyes országaiban, a kutya vágóállat. Sok helyen már betiltották, a kutya fogyasztását, de azért akad olyan hely, ahol szívesen felszolgálják neked. Van, aki számára az a megdöbbentő, hogy itt megeszik a "szegény, ártatlan kis nyuszit", vagy épp a malacot, amit egyesek háziállatként tartanak, mivel egy egész értelmes állatról van szó.


Szóval, mindezekkel együtt, igen, én meg tudnám bocsátani, a dédszüleimnek.

Ha ne adj isten, egyszer te hasonló helyzetbe kerülsz, te dönthetsz úgy, hogy nem eszed meg a kutyádat, te élheted másképp az életed, de szerintem a dédszüleiddel légy egy kicsit megértőbb és bocsáss meg nekik.


Bevallom őszintén, nem tudom én mit tennék. Most azt mondom, valószínűleg nem enném meg a saját kutyámat. De, ki tudja? Ha valaki más levágná, megfőzné és elém rakná, miközben már hetek óta nem ettem szinte semmit, lehet még én is megenném...nem tudom. Inkább nem beszélek magaslóról, nehogy az élet egyszer szavamon fogjon.

2018. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!