Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg arra az...

Könnyű Gábor kérdése:

Hogyan tanítsam meg arra az akita fajtájú kutyámat hogy ne harapja a nála sokkal kisebb bolognese kutyámat? (Az akita 2 hónapos)

Figyelt kérdés
2018. ápr. 6. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Kellően erélyesen letiltod erről.
2018. ápr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még nagyon kicsi, ennyi idősen tanulják meg, mit szabad és mit nem, mennyire haraphatnak erősen stb. Próbálkozik, kóstolgat és feszegeti a határait. A bichon nem mordul oda ha túl durva vele a kölyök?

Ha nagyon bedurvul és zaklatja szóljatok rá, vagy vigyétek el onnan, és csak akkor engedjétek megint játszani ha már lenyugodott.

2018. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A bolognese visszaharap nem hagyja magát emiatt már elég durván összekaptak egyszer
2018. ápr. 6. 19:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Az idősebb kutya rendreutasítását el kéne fogadnia, de gondolom akkor itt a méretkülönbség is bezavarhat. Amikortól már nem tudja kontrollálni a kicsi akkor lépjetek közbe szerintem. Meg kell tanulnia, hogy ne legyen túl durva, és mi az a szint ami már nem tolerált.
2018. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Határozottan tiltsd le róla, ha nagyon bedurvul. Az akiták jellemzően elég durván játszanak, meg kell tanulnia, hogy a méretkülönbség miatt finoman játszon a bichonnal. Amíg ezt nem tudja, felügyelet nélkül ne hagyd őket egyedül.

Miért kellett egyébként egy ilyen kemény fajtát venned, ha még ezt sem t

2018. ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Előző vagyok, véletlenül előbb elküldtem.

Miért kellett ilyen kemény fajtát választanod, ha még ezt sem tudod? Ugye tudod, hogy hajlamos prédának nézni a nála kisebb állatokat, és már kiskorától következetesen hozzá kell szoktatnod? És remélem, azt is tudod, hogy egy rohadt makacs, független fajtáról van szó, ha unatkozik, akkor szökni fog, és hajlamos alkalmi süketet játszani. Légyszíves, ha megkapta a kölyökkori oltásait, vidd kutyaoviba, aztán suliba is.

Elegem van már, hogy hozzá nem értők választják ezt a csodás fajtát, aztán persze kezelni nem tudják, emiatt van egyre több ingyen elvihető vagy menhelyes felnőtt akita.

2018. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
legalább azonos neműeket is vettél hogy 100% kinyírja a bichont ha elkezd kamaszodni és előjön belőle a mérhetetlen dominanciája?
2018. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem én vettem, szüleimé mind a 2 kutya. Gondoltak egyet és megvettek mert olyan szép... Egyébként az akita kan a bolognese szuka, a bolognese ivartalanitva lesz.
2018. ápr. 6. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az akitát is ivartalaníttassátok majd amint lehet (6-8 hónapos korban már elvégezhető a műtét). Ha hobbikutya akkor neki is jobb lesz így. A betegségek megelőzése mellett itt fontos lenne, hogy esetlegesen csökkenne a dominanciára, szökésre való hajlam. Persze ez nem helyettesíti a következetes nevelést, ami nagyon fontos ennél a fajtánál. Ivartalanul sem a legkönnyebb választás az akita, de egy felnőtt, ivaros, domináns kan nagy kihívás lehet.
2018. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!