Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi a jobb? 2...

Szerintetek mi a jobb? 2 nagy,2 kicsi vagy 1 nagy 3 kicsi kutya?

Figyelt kérdés

Nagy : labrador, amstaff, németjuhász

Kicsi: havanese, tacskó.

Közepes: beagle.


2018. ápr. 6. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból? Kinek?

Ebben a formában nem tudom igazán érdemben megválaszolni ezt a kérdést.

Mivel én személy szerint a nagytestű kutyákat kedvelem, nekem egyértelműen nagytestű kellene. Az amstaff amúgy közepes.

2018. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1, aztán jöhet a második és aztán max a harmadik. És mindegyik jól nevelt, szocializált, megfelelően lemozgatott, foglalkoztatott kutya. (Természetesen a következő kutya csak akkor jön, mikor ezek megvannak a meglévő(k)nél)


Hozzám az amstaff áll a legközelebb, többinek is csak azt választanám. De nagy energia igénye van


Ezek nagyon különböző kutyák.

2018. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0 info alapján egyik opció se
2018. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a kérdésed. Összeszedted a legkülönböző szükségletű, igényű, és tartású ebeket, nem mondom, hogy nem lehetne őket eggyütt tartani, de kb mind máshogyan kéne nevelni, mindnek különböző módon és ideig lemozgatni, nevelni, tanítani stb.

Személy szerint én is nagyméretű kutyákra voksolok, úgyhogy labrador és nj

2018. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Azért, mert van két kicsi bichon vagy tacskó méretű kutyám(6 és 8 kilósak) meg egy nagy amstaff labi keverék(42kilós) és most találtam egy németjuhász keveréket. És én meg szeretném tartani, de a párom nem és azt mondta, hogy Őt vigyük el, kapok helyette egy kicsit(mint a másik 2). Mert szerinte két nagy össze fog veszni, ha a staffi keverék nagyobb lesz(még 8 hónapos, a kicsikkel nagyon óvatos, de nagyokkal nem tudom hogy viselkedne).

Szóval szerintetek mi lenne a jobb döntés? Maradjon két nagy két kicsi vagy egy nagy és a másik nagy helyett legyen egy kicsi(esetleg közepes, beagle méretű)? Meg az etetés, élősködő védelem az mennyivel rosszabb 2 nagy 2 kicsi esetén, mint 1 nagy 3 kicsivel?

2018. ápr. 6. 20:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
WTF ez a kérdés
2018. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
1 nagy 3 kicsi helyett én a 1 nagy és 6 még kisebbet ajánlom. Ez a legoptimálisabb úgy hogy az össztömegük változatlan.
2018. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért? Tényleg két ilyen keményebb fajta (mint az amsatff keverék és németjuhász keverék) összeugorhatnak? Jobb ha egy nagy több kicsivel van együtt?
2018. ápr. 6. 20:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan nevelt kutyáknak mindegy, nem ugranának össze. Persze ha csak kirakod őket az udvarra, nem mozgatod őket, nincsenek nevelve, akkor előbb utóbb vér fog folyni. És a méret számít itt a legkevesebbet.
2018. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a méret, hanem a nevelés a lényeg. Egyes fajták nevelhetősége, habitusa jelentősen eltérhet, egyáltalán nem mindig nehezebb a nagy kutyákkal elbírni. Egy kis méretű is kifoghat rajtad, ha nem passzoltok. Ha képesek vagytok jól szocializálni, és szabályokat felállítni minden kutyának, akkor nem fognak összeugrani. Ellenben ha hoztok egy kis testűt, aki akaratos lesz és önfejű, akkor simán piszkálhatja addig a staffi keveréket mondjuk, amíg ki nem kap tőle rendesen.

Odafigyeléssel és következetes neveléssel több kutya is tartható biztonságosan egymás mellett, mérettől függetlenül.

2018. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!