Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szamojéd kutya mennyire...

A szamojéd kutya mennyire lenne vállalható első önálló kutyaként?

Figyelt kérdés
Van annyira nehezen nevelhető mint egy husky? Hasonló a mozgás igénye?
2018. ápr. 7. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom hogy a kicsit könnyebb nevelni és nem annyira mozgásigényes mint egy husky, viszont szerintem első kutyának így sem a legjobb.
2018. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Semennyire. Az északi kutyák jellemzően kevésbé háziasak, így erős gazdát igényelnek (tehát tapasztaltat).


Szerintem egy "normál" fajtával kezdj, járj el vele kutyaiskolába, és amikor már magabiztos kutyatartó vagy és látod, hogy hosszú távon is bele tudsz tenni megfelelő mennyiségű időt és energiát, akkor gondolkozz el ilyen "problémásabb" kutyában második kedvencnek.

2018. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"látod, hogy hosszú távon is bele tudsz tenni megfelelő mennyiségű időt"


Mert egy "normál" kutya nem 15 évet él?

Vagy ezt most nem értem... :D


És akkor miből vállogathatok, a labradoron és goldin kívül, ami közepes vagy nagy testű?

2018. ápr. 7. 15:43
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Ez az elsőkutya szöveg akkora hülyeség. Tegyük fel, hogy pl 30 éves vagy. Az első kutyádat most fogadod örökbe, aminek várható élettartama akár 18 év is lehet!!! 48 éves lennél nem elsőkutyás korodra.

Szerintem bárkinke bármilyen kuyta való AKI módszeresen neveli és képzi magát is meg a kutyát is..

2018. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
senki nem mondta hogy az első kutya élete végéig nem tarthat másikat. Már 1-2 év altat is rengeteget tanulhat, és ezt az 1-2 évet érdemesebb egy együttműködőbb kutyával eltölteni, mert ha egy husky-val kezdesz az nagyon sok csalódást fog eredményezni és az egész kutyázásba beleunhat.
2018. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

A többiek szerintem úgy gondolták, hogy veszel most magadnak pl egy goldent és ha minden jól megy, 2-3 év múlva megveszed a szamojédet és két kutyád lesz.


Szerintem olvass el pár kutyás könyvet(Cesar, Jan Fennell stb), vegyél egy kutyát és amint megvannak az oltásai, vidd oviba, majd kutyasuliba meg persze otthon is foglalkozz vele sokat :)


A szamojéddal az szokott a fő probléma lenni, hogy túl játékos, szeleburdi, ami korántsem akkora probléma, mindha agressziv lenne.

(a kiállitás erre a tökéletes példa. Ezen a helyen a bemutatott kutyák többségével csak nagyon minimálisan foglalkoztak, igy látni lehet, hogy milyen is igazából a fajta jelleme. A káj és az akita összemorog, néhány bischont alig lehet végigvonszolni a ringen, a fundi és a szami össze vissza ugrál a felvezetés közben, a border és a labi pedig képes normálisan, fegyelmezetten végigcsinálni a birálatot)

2018. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Akkor meg elsőKÉTKUTYÁS lesz... Gondolom az már egy máasik szint és szerintuk a masodik kutyás élet után jöhet :D
2018. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez szerintem is elég nagy butaság... Ezek szerint jelenleg alkalmatlan vagyok egy szamojédhez, huskyhoz, de 2 év múlva amikor már van KIZÁRÓLAG kölyök kutyás tapasztalatom, akkor már nem leszek?


Sőt akkor már mindjárt elég tapasztalt leszek, kettő ELTÉRŐ igényő kutya tartására?

Pl. az sem probléma, hogy egy labrador (ideális első kutya) már régen húzza a hátsó lábait a fáradságtól, mikor még a a husky bele sem lendült?

Egyedüli gazdagként ez vagy külön sétáltatással oldható meg, vagy úgy hogy félúton vissza fordulunk és leteszem a labit otthon, aztán a huskyval kedjük előről a sétát...


Ráadásul mi van, ha anyagilag csak 1 kutyát engedhetek meg? (Esetleges orvosi költségekkel együtt)


Akkor mégis csak várjak 15 évet, mert akkor már hű, de tapasztalat leszek 1db kutya után? Akkor leszek 40 amúgy.


Illetve szerintem 2 kutyáz felelőtlenség egy átlagos családból származó fiatalnak tartania...

Mi van, ha valamiért pl. kisebb lakásba kell költöznünk?

15 év alatt sok minden történhet, nem előre látható meglepő dolgok is.


(Most a fajtákat csak példaként írtam)

2018. ápr. 7. 20:44
 9/14 anonim ***** válasza:
3%
figyelj te már eldöntötted :D viszont akkor minek kérdezel? Bírom az ilyeneket akik kérdeznek mert nem tudnak valamit, de utána még ők oktatják ki azokat akik esetleg saját tapasztalatból írnak...logika
2018. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem döntöttem el semmit, de szerintem logikusan érveltem a mellett, hogy nem értelmes az az álláspont, hogy kezdjem egy nagyon egyszerű kutya fajtával.


Viszont várom az esetlgeses cáfolatot...

2018. ápr. 7. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!