Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1. Betörő bandák ellen elég...

1. Betörő bandák ellen elég megfélemlítő lehet egy leonbergi, bernáthegyi, újfoundlandi hármas, vagy ők csak a piti betörőket ijesztik el méretükkel és ugatásukkal? 2. Egy (családi) kutya jelez, ha éjjel kigyullad valami a házban?

Figyelt kérdés
Vagy maga a ház?

2017. dec. 13. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, maga a ház nem jelez... :DD


Amúgy lehet akár 20 kutyád is, sajnos perc alatt megmérgezheti mindet pl. guszta tepertőbe, vagy pörköltbe rejtett méreggel.

Házőrzés miatt nem tartanék kutyát.


Égő házat, vagy egyéb problémát pedig jelezHET, de ez egyénfüggő, minden kutya más.

2017. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem elég. Egy piti betörő vagy a labrador, tacskó miatt sem megy be, vagy egy kaukázusit is lemérgez. Egy profi betörő szintúgy. De volt olyan eset, hogy őv-s karral ment be a betörő és mikor a kutya fogott, alulról mellkason szúrta. Ennél egyszerűbb és gyakoribb a mérgezés. Betörés ellen használj riasztót.


Ha a lakásban van a kutya, akkor igen, jelezni fog. Ha a kertben tartod, akkor is valószínűleg jelez, csak esélyesen nem fogod észrevenni.

2017. dec. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
cigók ellen jó, de profi betörők ellen csak a fegyveres biztonsági őr védhet
2017. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelez is a kutya a tűzre, az nem akkor van, amikor még csírájában elfojthatnád. Kívülről gyakorlatilag akkor veszi észre, ha már lángokban áll. Biztosabb a füstjelző, ha tűztől tartasz. Betörők ellen meg ne tarts kutyát, a szomszédunkban két rotit mérgeztek meg, úgy törtek be. Szerencsére sikerült megmenteni őket, de nagyon betegek voltak. Azóta riasztó van, a kutyák meg hátra vannak zárva éjszakára a kert ház mögötti részébe.
2017. dec. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Egy (családi) kutya jelez, ha éjjel kigyullad valami a házban? Vagy maga a ház?"


Szerintem nagyon is jól értetted Te, pont ahogy az elvárható - de nyugi, értékelem a humort én is. :)


A kutyák mindent felesznek a földről, ami ínycsiklandónak tűnik számukra? Nem lehet megtanítani őket, hogy csak a gazdi(k)tól fogadjanak el eleséget?


Azt nem írtam, hogy saját energiaellátású riasztóberendezések és működő kamerák is lennének a házban, a kutyák pedig bent aludnának esténként a saját helyükön - arra gondoltam, ha jönne egy-két mások életét kizárólag csak megkeseríteni képes ingyenélő senkiházi banda (nem, nem a tudjuk-kikre gondoltam, hanem A fosztogatókra), akkor azok a kutyák hangjára (jobb esetben) kétszer is meggondolnák, hogy betörjenek-e. Vagyis nem a klasszikus házőrző szerep jutna nekik, ők elsősorban (szülői felügyelet mellett a gyerekekre IS vigyázó) kedvencek lennének.

2017. dec. 13. 23:50
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez az elsőnek ment.
2017. dec. 13. 23:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a saját területén megtalált ételt ne egye fel, gyakorlatilag lehetetlen megtanítani. Az még könnyű feladat, hogy sétán ne egyen fel semmit vagy kínált ételt ne fogadja el. De a saját helyén se egyen, mikor a gazda nincs ott, ez nem szokott működni.
2017. dec. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tűzjelző,riasztó. Ha nagyok a félelmeid és konvektorod van, szén-monoxid jelző


3 kutya kb 8-10 órát vesz el MINDEN napodból.


Nem fognak ezek senkit elijeszteni. Megmérgezik őket.


Ezt magyarázzuk, Fogadd el

2017. dec. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul ezek a fajták mamlasz családi kutyák, szelíd óriások.


Területőrzésre vannak direkt erre kitalált fajták, pl. Kuvasz, komondor, kaukázusi juhász, közép-ázsiai. A bernáthegyivel, újfoundlandival nem is lőhettél volna messzebb.


De.


Lehet akár európai barnamedve is a kertben tigrissel, aki valahova be akar menni, sajnos megoldja hogy be is menjen.


A tüzet meg nem hinném hogy jelezné, ha benti kutya lenne, akkor max. Onnan tudnád, hogy valami nem oké, hogy akar menekülni. Kintről meg hát...nem fog beszaladni érted.

Co jelző, füstjelző, biztonságos berendezések.

2017. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kutya bent aludt a házban, éjjel felpattant és rohant az ajtóhoz morogva, akkor láttam, hogy valaki szalad az ablak előtt, úgyhogy kirohantam vele az udvarra, sajnos nem tudta megfogni. A garázsbejáró kaput átugrotta és sprint.

Másodjára nem voltunk otthon, benyúltak a kapunál ( zárt akarhatta elérni ), a kutya ráfogott, majdnem leszakadt két ujja, visszavarrták neki.

Ezek a kutyák nem őrző védő kutyák, ha olyat akarsz, amelyik kemény kutya és félnek tőle, az a kaukázusi, rottweiler, KÁJ és társai.

Valóban sokszor lemérgezik a kutyákat, elrettentésnek jó, de inkább javasolnék riasztót ( látható helyen a házfalon ), ál vagy valódi kamerát, illetve mozgásérzékelős reflektort. Ezek jobban elijesztik a bűnözőket, a kutya csak ráadás.

Tegyük hozzá, ha ilyen kutyát akarsz, akkor jó alomból kell vásárolnod, hogy az ösztönvilága rendben legyen, menni kell vele kutyaiskolába, ha nincs kutyás tapasztalatod, amennyiért már a fenti biztonsági rendszereket ki tudod építeni.

Nekem pit keverékem van, képzett kutya, mindenkivel jó fej, csak a kertbe, házba és az autóba nem enged be senkit az engedélyem nélkül.

Mellékesen most van nálunk egy mentett roti, jelenleg keresünk neki gazdát, ő tipikusan az a kutya, aki egy gazdát fogad el és képzés nélkül nekimegy az embereknek, csak sajnos akik jelentkeztek rá, nem olyan kutyások, akik tapasztaltak lennének a kezelésében. Tipikusan kezdő kutyás kezében volt és ilyenkor ez két élő fegyver.

2017. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!