Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam a kutyámban egy...

Találtam a kutyámban egy kullancsot és piros púp van a helyén. Lehet, hogy elkapott valami betegséget?

Figyelt kérdés

A szeme felett a szemöldökében találtam, már akkor is piros volt, amikor benne volt, de miután kivettem, még nem múlt el.

Holnap elvigyem az orvoshoz?

Vagy csak a csípés miatt lett ilyen?



2018. ápr. 9. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ott van egy púp, a seb miatt gyulladás lehet ott. A feje esetleg nem szakadt bele?

Ha betegséget kapott el, az később fog látszani, pl. babéziózis esetében 2 héten belül bármikor.

2018. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az a csípés helye, eltart pár napig míg elmúlik, mint ahogy a szúnyogcsípésé is. A kérdés az, mennyire volt megszívva a kullancs? Ha már eléggé, akkor van esély a fertőződésre. Ha még csak épphogy belement, pl. 1-2 órája, akkor nem valószínű, de azért figyeld a kutyát a következő napokban. Fontos még hogy mindig úgy kell kivenni a kullancsot, hogy nem fullasztod meg, vagyis nem bekened valamivel, mert fulladozás közben köpi vissza a kórokozókat.
2018. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem volt túl nagy még. Kullancskiszedő kanállal szedtem ki egy mozdulattal, nem szaroztam vele.

Szóval akkor ez természetes, mire figyeljek, mi a jele, ha beteg lett?

2018. ápr. 9. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Babéziánál levertség, étvágytalanság, később láz, véres vizelet, de ekkor már nagy baj van, úgyhogy már az első jelnél vidd. A Lyme kórnak sokkal hosszabb a lappangási ideje, több hónap is lehet, ott is étvágytalanság, láz, ízületi gyulladás jelentkezik először.
2018. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jajj:(

Legjobb bevált kullancs elleni szer? Most Panzi nyakörv volt rajta, de ezek szerint nem használ.

2018. ápr. 9. 23:52
 6/11 anonim ***** válasza:

A Panzi, már bocsánat, de lósz@rt sem ér.

Menj be egy állatorvosi rendelőbe, vagy patikába és ott vegyél. Legjobb a Bravecto (3 hónapig tart), Nexgard spectra (szívféreg ellen is jó, ha a kutyád van szívférgességre tesztelve, akkor adhatod neki, és csak 1 hónapig tart, de ez a legszélesebb spektrumú), Advantix, Advocate (ez cseppentős, havonta kell adni) és még sok más, rendelőtől függ mit ajánlanak.

2018. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nyakörvből van jó?
2018. ápr. 10. 10:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem szoktam javasolni a nyakörvet, a legtöbbnek (pl Foresto) már elavult a hatóanyaga, az élősködők rezisztensek rá. Én inkább rácsepegtetőset, vagy rágótablettát szoktam javasolni a gazdiknak. Főleg, ha a kutya hosszúszőrű.
2018. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elég hosszú, meg bozontos(foxi-német juhász keverék).

Akkor keresek csepegtetőset.

Köszi még egyszer.

Ja, amúgy azóta enyhült a pirosság és megy le a duzzanat. Remélem akkor nem lesz baja.

2018. ápr. 10. 14:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy a korábbi hozzászóló is írta, helyi gyulladása van, ez normális, és a Babéziától és a Lyme-tól független. Amennyiben annak a tüneteit észleled, akkor mindenképpen vidd dokihoz, azok a betegségek nem játékok!
2018. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!