Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SŰRGÖS! A kutyámban most...

SŰRGÖS! A kutyámban most találtam egy kullancsot ami már nagyon beette magát és piros kölrüttöe mindehol mitcsináljak?

Figyelt kérdés
Csipesszel határozott mozdulttal probáltam kiszedni de csaka fele szakadt le ami tudom h rossz mert ami a gyomrában van méreg belefolyhata kutyába. Mit cisnáljak? (Bolognese amugy a kutya és nagyon féltem hogy komolyabb baja lesz)
2011. máj. 8. 21:26
 1/9 Akiteki ***** válasza:
51%

A feje tud beleszakadni, az meg nem gond, majd kiesik. Figyeld a kutyust. Ha néhány napon belül piros folt lesz a csípés helye körül, vagy ha levert, sok vizet iszik (tehát lázas), akkor vidd orvoshoz.

Máskor kézzel szedd ki, mert a csipesz miatt szokott beleszakadni. És tegyél rá Advantixot, nem fog máskor belemenni.

2011. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem kitépni kellett volna, hanem tekerni.
2011. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Figyeld a kutyát, az nem jelent semmit, hogy benn maradt a feje, majd kilökődik. A kullancs által terjesztett betegségek első jelei: láz, levertség, étvágytalanság.
2011. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Legközelebb, ha kullancsot találsz benne, nyálazz be egy gyufaszál fejét, és kör-körösen mozgasd a kullancs körül. Annyira szereti a foszfor illatát, hogy magától átmászik a gyufára. Utána tehetsz vele amit akarsz. Én összetaposnám.
2011. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Mivel a kullancs nem menetes, ezen kívül nem zavarja sem a foszfor sem a szenteltvíz, a továbbiakban kérdezze állatorvosát.

Mennyi babona van még az emberek fejében! Első kullancskalandnál én is úgy jártam, hogy jól megmarkoltam a csipesszel, ami összenyomta és elszakadt. Azóta inkább kézzel szedtem ki. Nem kell túl sűrűn, néha elfelejtek a macskán időben spot-ont frissíteni és hazahoz egyet.

2011. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A mostani gyufákban nincs foszfor...
2011. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

semmit se tegyél , el fog mulni !!

viszont egy rendes spot-ont, vagy valamely más jellegű kullancsirtót kellene használni !!

2011. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bozsikrisz ***** válasza:

Ha már nagyon megszívta magát, és fertőzött volt, akkor tökmindegy, így is, úgy is megfertőzte a kutyádat.

Ha nem volt fertőzött, akkor is tökmindegy, nem számít, hogy széttrancsíroztad, hiszen nem tudta megfertőzni a kutyádat.


Elsősorban a babézia az, ami most fenyegetheti őt.

Az én kutyámban (yorki) már kb. 40 kullancs volt (5 év alatt - sajnos imádják a vérét, pedig spot-on, és Scalibor is van rajta...) és még egy sem fertőzte meg, tehát nem kell azonnal pánikolni.

Én azt szoktam csinálni ilyenkor, hogy minden séta első pisije után megtörlöm egy tiszta zsepivel. Ha elkapta a babéziát, akkor a pisije barnás-vöröses színű lesz 1-2 nap alatt, azt a zsepin rögtön látod...a babézia nagyjából 3 héten belül jelentkezik, ha elkapta a kutyád. Illetve nem nagyon lesz étvágya. Ezek a legjellemzőbb tünetek.

A Lyme kór akár 6-10 év múlva is jelentkezhet, tehát amiatt egyelőre kár aggódni.


De nyugi, biztos nem lesz baja:)

2011. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A csipesszel rögzített kullancsot egyszer forgassuk körbe. Bármerre! A szúrócsatornát csak így lehet kitágítani. A horgas alsó állkapocs csak így nem akad szövetekbe. A "föltárt" - eddig bőrhöz szervült - kullancsot ezután már egyetlen mozdulattal "kihúzhatjuk". Sikertelenség esetén ne féljünk megismételni a műveletsort.
2011. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!