Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ez akkora szenzáció?

Most ez akkora szenzáció?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, a paneldzsungel közepén. Ide két kisebb keverék kutyát mertem bevállalni. Őket le tudom mozgatni igényeik szerint.

Viszont! Nálam alap követelmény, hogy az úttest szélén leülnek maguktól. A saját testi épségük érdekében is. Nem jártunk se kutya oviba, se suliba. Megtanítottam nekik magamtól. Minden kutyás rácsodálkozik. Többen oda is jöttek, hogy de ügyes hogy csináltam. Valamelyik nap egy anyuka is megdicsérte, és a fiának mondta, hogy látod milyen szépen leül a kutyus, neked is mindig meg kell állnod a zebránál, amíg odaérek. Most tényleg ez ekkora dolog? Büszke vagyok nagyon mindig mikor kutyások néznek mosolyognak, vagy odajönnek, hogy ezt hogy értem el.


2018. ápr. 10. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kutya ilyen fegyelmezett, és nem minden kutyával mer/tud átmenni a gazdija az úton. Szerintem ez egy eléggé nagy dolog ilyen szempontból :D
2018. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez akkora dolog :)

Nagyon jól nevelt kutyusunk van, rengeteget foglalkoztunk vele. Így ő (sok más mellett) tud normálisan láb mellett sétálni és leülni, ha pirosat kapunk a zebrán. Nekem is allandóan lelkendeznek az emberek, hogy milyen okos a kutya. Ez nem is meglepő. Tele van a lakótelep örjöngő ölebekkel és agresszív bull type kutyákkal. Sajnos a legtöbb gazdi magasról tesz a kutyája nevelesére :(

2018. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek is kell ülnie és erre os mindíg rácsodálkoznak. Amikor fiatal volt akkor így séta közben agyilag is fáradt, ezért kezdtük. Aztán pedig berögzült.
2018. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lepődnék meg rajta, ha látnám ahogy a kutyáid leülnek az út szélén, de nagyon irigykednék rátok :D


Én próbáltam nekik tanitani, de egyszerűen valamit nem jól csinálok, mert nem tudják felfogni, hogy mit is kérnék tőlük. Nem neveletlen vadálatok, ha szólok, azonnal megállnak, de maguktól még nem megy.

De pl agilityzünk is és az egyik kutyámnak sehogy sem sikerült megtanitani, hogy a szerencsétlen zónába lépjen bele, pedig 3-4 éven keresztül majd' minden nap gyakoroltuk itthon 5-10 percet + heti 1x mentünk edzésre, sokszor ugyanazon a helyen volt pár nap múlva a verseny, mint ahol edzettünk.


De most voltunk egy kutyás találkozón, ahol mi voltunk a csodák, mert a kutyám szóra igazodott a lábamhoz, leült majd egy szóra lefeküdt és le sem vette a szemét rólam :D

Sok embernek már az komoly nehézséget okozott, hogy lefektesse a kutyáját, simán el tudom képzelni, hogy meglepődnek, ha egy kutya megáll a padkánál.

2018. ápr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Két staffordom van, egyikkel sem jártunk suliba. Előttük sosem volt kutyám, nem volt kin "gyakorolni", így az, hogy póráz nélkül is lábnál jönnek, szó nélkül leülnek az útpadkánál, és a nevük első szótagjára is azonnal visszafutnak hozzám, igenis nagy dolog. Senki sem volt, aki segítsen, mindent egyedül tanítottam nekik, fizikai erőszak és ordítozás nélkül. Érdekes, nekem megy, de valaki egy 2 kilós kis vécékefét sem tud arról lenevelni, hogy agy nélkül, visítva és fogcsattogtatva rontson rá a mellette lazán elsétáló kutyáimra...

Sok kutyás szerint az is nagy dolog, ha a kutyája egyáltalán ránéz. Vicces, de ez van. Nem mindenkinek való kutya.

2018. ápr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az. Tudod miért?

Múltkor sétáltunk egy szép füves területen. Két kutya láb mellett, póráz nélkül. Jött szembe egy család, csak annyit hallottam a beszélgetésből, hogy "ha Morzsi (kutya nevét elfelejtettem) ilyen okos lenne, mint ezek a kutyák, őt is el lehetne hozni sétálni".

Majdnem utánuk szóltam, hogy minden kutyával lehet így sétálni, akinek a nevelésére rászánják az időt és az energiát.

Sajnos azt látom, hogy sok kutyás azt gondolja, hogy a kutya majd magától fog jól viselkedni. Ha nem így alakul, akkor a kutya a hibás.

De örömmel olvasom, hogy sok a jólnevelt kutya is.

2018. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer minket is megdicsértek emiatt. Mudi kanom van. Nekem is jól esett,én is egyedül tanítottam :))!
2018. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!