Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tudni valamiből hogy...

Lehet tudni valamiből hogy egy kutya csak tüzelés miatt csepegtet vért, vagy valami baja van?

Figyelt kérdés
májusban lesz 2 éves szuka tacskókeverék kutyusunk, apró vérpöttyöket hullat olyan 2 napja, valamennyire talán meg is van duzzadva neki. eddig talán egyszer volt hasonlóra példa, nem állandó jelenség. másban nem igazán nyilvánul meg, nagyon aktív és mozgékony, egyedül talán hogy nehezen lehet rávenni hogy egyen, mintha kevesebbet is enne mióta kitavaszodott, de a válogatás régebben is jellemző volt rá szóval nem hiszem hogy ehhez kapcsolódna
2018. ápr. 15. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tüzel, de miért nem ivartalanítattod sokkal jobb lenne neki egy csomó betegség megelőzhető főleg a szukáknál pl: méhgyulladás amibe meg is halhat. És meg kímélnéd a tüzeléssel járó nagy stressztől, ami szintén évekkel megrövidítheti az életét.
2018. ápr. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
most erre nem mondhatom hogy anyagiak kérdése mert akkor megkapom hogy az ilyen minek tart kutyát:)
2018. ápr. 16. 09:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor tüzelt legutóbb? Jó lenne tudni, mert én is hatalmasat koppantam egy hónapja..

Szukám januárban tüzelt, elmúlt, aztán március elején megint pöttyözni kezdett. Volt már ilyen, hogy előre kezdett tüzelni, így nem aggódtam. Aztán pár napra rá már genny is folyt a hüvelyéből... Külsőre semmi baj nem látszott, jókedve volt, de kevesebbet evett. Futás az orvoshoz, ultrahang, hüvelyvizsgálat; az eredmény gennyes méhgyulladás. Azonnali műtét, a méhek már pattanásig feszült a benne lévő gennytől.

53 ezer forintot fizettem mindennel együtt.

Igaz, hogy márciusban én olcsó kajákat ettem, de megmaradt a kutyám.

Ha gyanús a mostani tüzelés, figyeld a kutyát. Ahogy besűrűsödik a váladék vagy nyákos lesz, irány az orvos.

Sajnos a méhgyulladás már fiatal szukákat is érint, légy óvatos.

2018. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!