Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem zavar már rohadtul,...

Csak engem zavar már rohadtul, hogy egyfolytába keverik a amstaffot és a staffiet?

Figyelt kérdés

bárhova ahova írok staffieról egyből leszólnak, hogy ez nem is így van mert az amerikai staffordshire az nem akkora nem olyan stb. stb.

Szóval ezt a témát igazából azoknak írom aki még mindig azthiszi 1 kutyafajról van szó és úgy akarnak kioktatni, hogy fogalmuk sincs az egészről.

staffie(Staffordshire BULLterrier) [link]

amstaff(AMERIKAI Staffordshire terrier) [link]


2010. jún. 12. 20:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
20:53 hát nem vagyok kutyaszakértő megmondom őszintén fogalmam sincs marmagassága egy staffié a súlya még egy amstaffnak is sok. ha tippelnem kéne akkor egy kisnövésű pitbull
2010. jún. 12. 21:30
 12/25 A kérdező kommentje:
legalább annyit mondj el hogy a kutyád megfelel a standardnak?
2010. jún. 12. 21:31
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

a pitbull és az amstaff semmiben sem különbözik. csupán a pitbullt harcikutyának tenyésztették, tenyésztik, ezért a vérvonala más.

standardnek nem felel meg a súlya miatt. ő egy staffordshire bullterrier amúgy, aki nagyra nőtt.

a tenyésztője is mondta, hogy a standard kicsit elmaradott, a jelenleg vérvonal egyre inkább izmos, széles, nagy fejű kutyákat produkál.

képtelenség 10 kg-sra tenyészteni egy ilyen kutyát.

a régi kutyáskönyvekben a staffie még 30cm marmagasságú volt, a jelenlegi standard már 40 cm, de a súly az nagyon nincs rendjén...

2010. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

[link]


ez se 10kg az tuti ... az izom nehéz :)

2010. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

17. magasság és súly:

„A súly kanoknál:12,7-17,2 kg, szukáknál: 10,9-15,4 kg. Elfogadott marmagasság 35,6-40,6 cm. A marmagasságnak és a súlynak egymással szemben arányosnak kell lennie”. Igazán nem könnyû a súlyt és a marmagasságot tökéletesen eltalálni. A fiatal kutyákat gyakran a standardhoz hasonlítják, az érettség végére minden megváltozik és magasabb súly lesz a kívántnál.


Magyar Staff.Bull.Club oldaláról, a standardnél

2010. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

szerintem amúgy a pitbull sokkal zömökebb mint az amstaff.

A súlyról meg annyit hogy a 12-17kg a standardban valóban nincs rendben mert az átlag az olyan 20 körül van de 45?? az nagyon sok egy staffienak... nem lehet hogy rosszul mértétek?

2010. jún. 12. 21:49
 17/25 anonim ***** válasza:
hja sorry, nem 45kg, "csak" 35kg. elírtam. még az is sok a standardhez képest.
2010. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
hát nem tudom nekem még mindig nagyon sok.
2010. jún. 12. 21:55
 19/25 A kérdező kommentje:
ahogy nézem a képeket nem tűnik dagadtnak a kutyád szóval egy tizes még mindig rajta lehet az általad megadott súlyon, de mondjuk nem tudom nem az én kutyám.
2010. jún. 12. 22:01
 20/25 anonim ***** válasza:
tényleg ennyi. izmos. meg nagy a feje a majomnak :)
2010. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!