Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztenek Amstaffot Angol...

Tenyésztenek Amstaffot Angol Bulldoggal?

Figyelt kérdés
Mutatna valaki nekem olyan képet, amin Amstaff és Angol bulldog keverék van?
2011. okt. 25. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Direkt keverékeket senki nem tenyészt. Hülyék lennének az emberek keverék kutyáért pénzt adni.
2011. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

(Mondjuk az összes létező kutya keverék, hiszen pl. a bullterrier a régi típusú bulldog és a fehér angol terrier keverékéből lett kitenyésztve, a bullmasztiffnak a nevében is ott az eredete, stb.)


Elképzelhető, hogy valakinél vannak amstaff és bulldog keverékek, de elég nehéz lesz ráakadni, ráadásul jó eséllyel aki most épp ilyet csinál, az nem feltétlen hozzáértő tenyésztő, hanem csak van két ilyen kutyája, amik szaporodnak...

2011. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

"Mondjuk az összes létező kutya keverék"


Ezen a demagóg hozzáálláson már igazán túl lehetne lépni. Ugyanis ha két (tényleg) fajtatiszta kutyát összetesznek annak lehet tudni h milyen kölykei születnek - ugyanolyanok mint a szüleik.

Ám ha összeteszel két (teszem az) uszkár-vizsla keveréket, a kölykök nem fognak semmilyen homogenitást mutatni. Sőt, mivel a szülők is különböző szülőpároktól vannak így még ők sem ugyanúgy fognak kinézni.

Innentől kezdve meg el lehetne felejteni ezt a "minden kutya keverék" dumát, mert nagyon könnyen belátható, h ez közel sem így igaz.

2011. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

12:29, dehogynem. Némelyik csak 50 éve lett elfogadott, bejegyzett fajta némelyik 20 éve. Persze, tisztában vagyok vele, hogy a fajtiszta kutyák kölykei olyanok, mint a szüleik... bla-bla-bla.


Ez nem változtat azon a TÉNYEN, hogy a kutyafajták mind, egytől egyig különböző fajták "keveréséből" alakultak ki. És a folyamat ma is megy, nyilván nem zárták le az új fajták kitenyésztését mondjuk 1990-ben, mondván, hogy soha többet nem jegyzünk be semmilyen új fajtát. Tehát egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy ma még keveréknek számító kutyákból 30-40-50 év múlva fajta lesz.

2011. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

12:49-el értek egyet


Nekem bullmasztiffom van, ha jól emlékszem 1924 óta jegyzik ezt a fajtát és bizony az angol bulldog és a masztiff keresztezésével tenyésztették ki tudatosan.


Kedves kérdező! Érdekelne már csak kíváncsiságképp is, hogy milyen kutyust szeretnél belőlük, milyen tulajdonságokkal bírjanak, stb.?

2011. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fajtának az a lényeg h homogén az állomány, mind külső mind belső tulajdonságaiban, és ezt ugyanolyan homogénen örökíti is.

Ez egyetlen egy "sima" keverékre nem mondható el.

2011. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Egyébként már van ilyen kutyám. Mármint Angol bulldog és Amstaff keverék. Még csak pár hetes. Vaskos és már most látszik, h nagy és széles feje van. Teljesen olyan még most, mint 1 Pitbull. Bár lehet késôbb is pitnek fog látszani.
2011. okt. 25. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Hú, tudnál linkelni képet, nagyon kíváncsi vagyok egy ilyen kutyusra!
2011. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! :) Majd ma vagy holnap csinálok róla képet.
2011. okt. 27. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok (:
2011. nov. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!