Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes lenne? Nagy a hasa és...

Vemhes lenne? Nagy a hasa és mintha mozogna benne valami?

Figyelt kérdés
Kb 12-3 éves kistestű keverék kutya. Pár hete levert, mintha meghizott volna, nehezen veszi a levegőt, egész nap csak fekszik. Kb 1 hete csak immel ámmal eszik. És elkezdett vackolni ha talál ruhát szedi össze,viszi be a helyére.Most a szomszéd kutyájáról megtudtam, hogy nem szuka hanem ivaros kan, sokat játszanak együtt.

2018. ápr. 19. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Jól értem, hogy 12 évig volt egy ivaros szukátok, és (mivel nem ismeritek fel a tüneteket) sosem szült? Ha összeengedtétek egy kannal igen, valószínűleg terhes, ami ennyi idősen a saját és a kicsik életét is veszélyezteti. Vigyétek orvoshoz minél előbb, és fogadjátok meg a tanácsait, ha már eddig nem sikerült. Ha más baja nincs, az ivartalanításról is megkérdezhetitek, bár idős korban kockázatos. Sajnos nálunk nincs menopauza, mint az embereknél, ezért akkor is vemhesek lehetnek, ha a szervezetük már nem képes kihordani a kölyköket. Így összeengedni egy kannal hatalmas felelőtlenség.
2018. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"Most a szomszéd kutyájáról megtudtam, hogy nem szuka hanem ivaros kan"


Azért azt nem olyan nehéz megállapítani, hogy eddig nem vetted észre.

2018. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Soha nem nézegettem, hogy lány vagy fiú. Jön le az orvos pénteken mert lemaradtunk az oltásról. Akkor megnézetem vele.
2018. ápr. 19. 17:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha vemhes, akkor még lehet ivartalanítani, csak akkor minél előbb meg kell ejteni. Megjegyzem az ivartalanítás vonatkozik a szomszéd kutyájára is. Mondjuk egy 12-13 éves kutyát nem biztos, hogy nyugodt szívvel altatnék már előzetes vérvizsgálat és gépi altatás nélkül... Szerintem ilyen korban már meggondolandó, kérdéses, hogy milyen kondiban van.
2018. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincs már jó kondiban sem sajnos :(
2018. ápr. 19. 20:38
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Egy vemhes kutya 2-3x annyit eszik,akar csak a terhes nok. Szukseg van a taplalekra.


En nem hiszem,hogy vemhes lenne.

Inkabb beteg. Ha nehezen veszi a levegot akkor a tudejevel vagy a szivevel lehet gond. Meghizott ugy hogy nem eszik az pedig nagyon rossz jel!! Vagy viz van a hasaban vagy felvan puffadva.

Ne lodoktor jojjon hazhoz,hanem vigyetek el egy felszerelt rendelobe!! Hazhoz jaros dokinal nincs ultra hang. Ha netan megis vemhes akkor csak ezzel latja hogy van benne kolyok...



De en inkabb mas betegsegre tippelek.

2018. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Férgek? Nem szokott csuklani?
2018. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csuklani nem.

Tudő baja van kb 2éve. Ezt tudom. Akkor vagy a műtétbe vagy a fialásba hal bele? :(

2018. ápr. 20. 02:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Reménykedjetek, hogy gyógyszerrel kezelhető betegség. Ha ivartalanítani már nem lehet, nagyon figyeljetek rá, hogy soha ne kerülhessen ivaros kan közelébe, mert ennyi idősen, tüdőbetegen valószínűleg nem élne túl egy vemhességet.
2018. ápr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én férgességre gyanakodok. Nem eszik, de nagy a hasa. Tüdőféreg is létezik, szóval az is lehet, hogy most attól veszi nehezen a levegőt.

Mikor és milyen szerrel kezeltétek utolsára féreg ellen?

Kullancs, más élősködőktől védve van? Mert az is lehet. Ilyen korban meg főleg rengeteg féle betegsége lehet, nem ártana egy felszerelt magánrendelőbe elvinni vagy akár állatkórházba egy alapos vizsgálatra, vérvétellel, szívféreg teszttel kezdve az ultrahangon át, a röntgenig mindent megejteni, ha már ennyire nem volt vele törődve ezidáig.

2018. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!