Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tojástól hogyan lesz fényes...

A tojástól hogyan lesz fényes a szőre?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy a nyers tojástól fényes lesz a szőre, de miért? Miért pont a tojástól? Mi a mechanizmusa?


A vélemények is nagyon eltérőek: Szerintetek mehet a teljes nyers tojás heti 1-szer vagy 2-szer vagy csak a sárgáját adjam neki? Van olyan vélemény is, hogy csak főzve szabad nekiadni. Akkor most melyik?



2018. ápr. 19. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Finoman rákell kenni , mint a kalácsra és gyönyörű lesz tőle.
2018. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Mi is adunk a kutyanknak. Nagyon szeteti. Szerintunk egeszsegesebb is tőle, és a szőre is fenyes lesz. Van amikor napi többrt is adunk szoval szerintem annyit afsz neki amennyit gondol vagy amennyire szeteti
2018. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1: Nagyon vicces vagy, HA-HA-HA!


#2: Ti az egész tojást adjátok neki, tehát a fehérjéjét is vagy a sárgáját? Azt olvastam, hogy a tojás gátolja a B-vitamin felszívódást és ezért nem szabad neki heti 2-nél többször adni. Sajnos nagyon sok különböző cikkek vannak és például ez utóbbit is csak egyetlen cikk említi. Nem tudom melyiknek higgyek. :\

2018. ápr. 19. 18:02
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Én hetente, vagy két hetente adok egy egész nyers tojást. Sokkal szebb a szőre amióta adom :)

Vélemények változóak,én így adom nekik, így se sok nem lehet, se kevés.

2018. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

"A biotin a B-vitaminok csoportjába tartozik, gyakran nevezik szépségvitaminnak is. Vízben oldódó vitamin, legalább ennyire elterjed elnevezése a H-vitamin is. Természetes módon erősíti a bőrt, a szőrzetet és a karmokat, továbbá részt vesz számos fontos anyagcsere-folyamatban, így a zsír-, a szénhidrát- és a fehérje anyagcserében is.


A biotin a tojás sárgájában található.

A fehérjében avidin van, ami viszont semlegesíti a biotint. Így egybe adva kb kiütik egymást az anyagok. Emiatt sokan csak a sárgáját adják, vagy a sárgáját nyersen, a fehérjét főve.

2018. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Aki lepontozta a többieket, legyen szíves érveket is írni, hogy miért nem jó a válaszuk! Azzal nem vagyok előrébb, hogy semmit nem mondatok mi a jó tojás etetési módszer.
2018. ápr. 20. 01:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én heti 2x adok neki 1 sárgáját. Undinak tartom a nyálkás fehérjét:D Najó, nem azért, hanem amit vki említett, hogy kiütik egymást, mert a sárgájában vannak a fő vitaminok, tápanyagok, a fehérjében lévő anyag meg semlegesíti ezt.Egyébként én minden 2.héten tyúktojás sárgája helyett egész fürjtojást adok, 2x2-3db-ot, de tényleg egészet, héjastul, mert abban meg kálcium van, ami szintén fontos.
2018. ápr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. Akkor jobb csak a sárgáját adni neki, mert egyébként nem fog fényesedni a szőre a fehérje miatt? Vagy főzzem meg?
2018. ápr. 20. 18:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Főve is adhatod, én egybe szoktam a héjával együtt, néha nyersen, néha főve. Hetente 1-2 alkalommal adom, barfos kutyának. Ha kifejezzen a szőrére adod, akkor lehet, hogy célszerűbb csak a sárgáját. Ahogy írtam, van aki elkülöníti a fehérjét, és kis zsíron kifehérítve külön adja. (Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy a hőkezelés semlegesíti az avidint.)

Van olyan kutya, akit meghajt a tojás, főleg a fehérje nyersen. Nyersen én mindig összekeverem, mintha rántottát készítenék, mert úgy vettem észre így könnyebben emészti a kutya.

A fürjtojás is jó, de én még nem próbáltam :)

2018. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a mechanizmusát nem tudom, de tapasztalat alapján mondhatom, hogy a tojástól tényleg szép a kutya szőre. Dús, csillogó. Nagyon sok dícséretet kapunk :)

Én héja nélkül adom nekik sárgáját is fehérjét is egyben. Heti 1-2-3 alkalommal. Mikor mennyit. Házi tojásunk van, így ha egyet véletlenül eltörnek a tyúkok azt megkapják. Ez nem hangzik valami tudományosan, de a két kutya makkegészséges és gyönyörű. Amúgy jó minőségű tápot kapnak és néha nekik készült házi kosztot. A tojáson kívül semmi plusz étrend kiegészítőt nem adok nekik.

2018. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!