Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja a kutyámnak...

Lehet valami baja a kutyámnak 10 nyers tojástól?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt a spájzot takarítottam, és találtam 10 db tojást, amit valószínűleg kint felejtettem. Az egészen biztos, hogy még jóval Húsvét előtt vehettem, mert már valami büdöset éreztem rajta. Kivittem a többi összegyűjtött hulladékkal, de a zsákot nem kötöttem be, a kutyám pedig kikukázta. Mire kimentem (kb. 10 perc múlva), már csak a tojáshéjakat, és némi szétkent tojást találtam. Elég sokat benyalhatott belőle...

Hívnom kellene a dokit?


2017. ápr. 27. 10:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
32 kilós kutyáról van szó.
2017. ápr. 27. 10:48
 2/13 anonim ***** válasza:
hát elég sok, lehet nem ártana felhívni a dokit hogy szerinte kell-e valamit tenni vagy sem. Egyébként csak heti 1 tojást ehetnek, több már árt.
2017. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Max. f.sni fog, egyéb nem.
2017. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy égett a pofám, mert annyi baromsággal hívogatom mindig, de inkább felhívtam a dokit. Azt mondta, hogy a szalmonella fertőzés miatt kell aggódnom, egyébként a tojás miatt nem. Nem egészséges ennyi tojást enniük, de egyszeri alkalomtól különösebb baja állítólag nem lehet. Rohadtul remélem, hogy így lesz. Biotin hiányról beszélt még, de azt mondta annak kialakulásához napi rendszerességgel kellene adnom neki minimum 10-20 nyers tojást.

Úgyhogy most erősen imádkozom, hogy ne mutasson szalmonella fertőzésre utaló jeleket. Még a háta is tiszta tojás ennek a majomnak, és elég záptojás szagú. :/

2017. ápr. 27. 11:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerencsére a ragadozók, így a kutyák is, jóval ellenállóbbak a szalmonellával szemben, mint mi. De ennyi nyers tojástól simán lehet jó kis hasmars, még ha friss tojásokról is lenne szó, pláne, ha már, ahogy írod, lehet, megromlottak. Szerintem készülj fel, hogy hasmenése lehet, rosszabb esetben ez átfordulhat bélfertőzésbe, de szerencsére ezekből általában viszonylag könnyen ki lehet kezelni őket.
2017. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen sajnos a szarmonella nem is a nyers tojás miatt, hanem maga a tojáshéj miatt jön szóba :/
2017. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Áh, ekkora kutyának 10 tojástól komoly baja nem lesz, max. a hasa fog menni. :)
2017. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó nem a nyers tojással van a baj, hanem a szalmonellával.
2017. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Közben átfésültem az udvart, az egyik bokor alatt találtam még két tojást egészben. (Kicsit úgy érzem magam, mintha 5 éves lennék, és épp Húsvét lenne)

Fogalmam sincs hogy ügyeskedte el odáig sérülés nélkül. És még egyet megtaláltam, ami szét volt törve, de a tartalma még benne volt. De 7-et akkor is bezabált!

Én azt sem bánom, ha végigrókázza, és f.ssa a házat, csak szalmonella ne legyen belőle...

2017. ápr. 27. 14:31
 10/13 anonim ***** válasza:

" A húsevők, a kutya, a macska, a róka, a nyérc, kevésbé érzékenyek a salmonellákra, mint pl. a sertés vagy a madarak. A húsevőkben csak nagy mennyiségű Salmonella felvétele vezet klinikai tünetekkel járó betegségekhez, az is többnyire csak fiatal, fél éven aluli állatokban vagy olyan felnőttekben, amelyeknek az ellenálló képessége valamilyen okból csökkent.


A kórokozó rendszerint a S. typhimurium, de számos más Salmonella-szerotípus is lehet. A fertőződés per os, fertőzött hússal, vágási hulladékkal, fertőzött apró rágcsálók felfalása útján stb., tenyésztett rókák, nyércek esetében esetenként keltett, befulladt tojásokból jön létre. "

2017. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!