Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nexgard Spectra mennyire jó?

Nexgard Spectra mennyire jó?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam utána, több helyen istenítik.

Használjátok? Mennyire jó?

Mellette esetleg kiegészítitek valamivel?


2018. ápr. 19. 19:14
 1/8 A kérdező kommentje:

Kimaradt: olvastam, hogy előtte kötelező a szívférgesség teszt. Mennyi időnként kell a tesztet elvégezni?

És 1 hónapig jó a tabi?

2018. ápr. 19. 19:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az összes ismerősöm ezt használja. (akad köztük több tenyésztő is)

A bravectoval szemben ennek nincs még kimutatott májkárosító vagy egyéb káros hatása és véd a szívférgesség ellen is.

Tesztelni pedig évente egyszer elég.

2018. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2018. ápr. 19. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiskora óta ezt adom az egy éves kutyámnak, az állatorvos javaslatára. Késő őszi, és téli hónapokban elegendő a sima Nexgard. Igen, én is úgy tudom, hogy előtte kell a teszt. Én kutyámnál ez nem történt meg, gondolom azért mert még annyira kölyök volt, minimális esélye volt a fertőzöttségre. Azóta meg még nem csináltattam, megbízok a szerben. Nem kell mellé kiegészítő, ez benne a jó, minden egyben. Én azért nem nyugodt szívvel adom neki ezt az erős "mérget", de sajnos muszáj.
2018. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éve adom az enyémnek, télen 2-3 hónap szünettel. Minden évben mielőtt elkezdem adni a tabit csináltatok tesztet. De a doki szerint lehetne neki folyamatosan adni, és akkor nem kell teszt.

Mellékhatásokat nem érzékeltünk.

Se kullancs se bolha, és a szívféreg miatt is nyugodt vagyok, mert a környéken egyre több eset volt az utóbbi években. Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Havonta kell adni a kutyának.

2018. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2018. ápr. 19. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bevált. Csak az első alkalom előtt kell teszt. Ha pozitív, akkor egyéb kezelés szükséges. Ez azért van, mert ha mar rég fertőzött a kutya, és beadod a gyógyszert a sok elpusztuló féreg elzárhatja az ereket. Fejlődésük szerint, ha megfertőződik miközben már adod havonta a gyógyszert, még nem olyan nagy nincs is sok belőle, így biztonságosan kiürülnek a szervezetből. Mi mellé még felraktunk egy scalibor nyakörvet is ez az egyetlen, ami szúnyog ellen is ér valamit. Nexgardot marciustól októberig használunk. Októbertől marciusig spot on -t használunk,mivel akkor nem nagy a fertőzés veszélye.
2018. ápr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm
2018. ápr. 20. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!