Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy akárhányszor...

Miért van az hogy akárhányszor megsímogatom a kutyát mindig pisil?

Figyelt kérdés
Egy 3 hónapos Német juhász kutyáról van szó!!

2018. ápr. 20. 09:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék nem vagyok állat kínzó!

Minden állatot imádok és védek!

2018. ápr. 20. 10:14
 12/18 anonim ***** válasza:
Azzal a kezeddel simogatsz, amelyikkel rácsaptál. Érzékenyebb idegrendszerű kutyának ez is elég, hogy a kezedtől tartson.
2018. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk örömében pisilt be kiskorában, azt is főként akkor, ha már ideje lett volna a sétának. Ha hazajött valaki ő teljesen felizgatta magát, és ha megsimogatták előfordult, hogy becsurgatott. Úgy oldottuk meg, hogy csak akkor kapott simogatást, ha már lenyugodott, addig nem foglalkoztunk vele. Ez pár perc volt általában. Egyszer akkor is bepisilt, mikor egy idegen fölé hajolt, és ettől megijedt, összehúzta magát és lett egy kis tócsa.

Bántva sosem lett, azóta már magabiztosabb, nagyon barátságos kutya. Kb 5 hónapos kora után már nem fordult elő semmilyen baleset, a szobatisztaság is elég könnyen ment. Egészséges volt, és az a mai napig, tenyésztős kutyus.

2018. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A ti esetetekben valószínűleg bizonytalanság, félelem lehet a háttérben. Na hajolj fölé, inkább ülj mellé, várd meg amíg ő közeledik, ne erőltesd rá magad. Fontos, hogy kialakuljon a bizalom és a kötődés, ha kicsit félősebb a kutya akkor az erőszakossággal csak az ellenkezőjét éred el. Tehát ne vedd kézbe ha húzózkodik, ne rohand le hirtelen, csak fokozatosan. Ha összehúzza magát akkor fél, kicsiknél még gyakran bepisiléssel is járhat a dolog.

A másik lehetőség meg amit írtam, hogy annyira felpörög, és úgy örül, hogy bepisil. Ezt több kiskutyánál láttam már, ezek önkéntelen dolgok, idővel valószínűleg kinövi ha nem egészségügyi gondról van szó.

2018. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Félre értés ne essék nem vagyok állat kínzó!"

Maradjunk annyiban, hogy nem tudatosan, oké?


A kutyának a testbeszédéből értened kellene, hogy fél vagy túl izgatott.

Ha macska mellé vállaltál kutyát, kellene fogalmadnak lennie az összeszoktatásukról. (Segítek: azt kell a kutyának tanítani, hogy nyugodt legyen a c-betűsök közelében.)

Ha a bármit is tudnál a kutyanevelésről tudnád, hogy a veréssel annyit érsz el, hogy a saját frusztrációdat vezeted le - a kutya semmit nem ért belőle, maximum még feszültebb lesz az adott szituációban (pl. a macska közelében), mert rossz dologgal köti össze.


A kutyának - egy németjucinak pláne - LÉTELEME az együttműködés az emberrel és te pontosan ezt vonod meg tőle a hozzá nem értéseddel. Lehet, hogy imádod a kutyát, de akaratlanul is bántod ezzel.


A megoldás? Beszélj környékbeli kutyásokkal és az ajánlásuk alapján kezdjetek el egy szuper kutyaoviba majd kutyasuliba járni! Az oktatók segítenek megérteni a kutyád testbeszédét, helyre rázni a kapcsolatotokat és megtanítanak arra, hogy hogy tudod úgy tanítani, hogy értse és élvezze.

2018. ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem kritizálásképp, de valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy egy 3 hónapos kölyök kutya "majdnem megölte a macskát"...

Ne bántsd semennyire se.


Jól sejtem, hogy nem keverék a kutyus?

Csak mert egy fajtatiszta NJ azért általában ennél jobb idegrendszerrel van megáldva, mintsem hogy maga alá pisiljen félelmében...

2018. ápr. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

*bocsi, elírtam;

"jól sejtem, hogy keverék a kutyus?"

2018. ápr. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem értitek hogy nem Fél senkitől a kutya? Szeret mindenkit! Megse tudok mozdulni tőle mert mindig jön hogy símogassam! És de fajtiszta! Tehát még egyszer kihangsúlyozom nem verem a kutyát és nem fél sőtt magától jön mindig hívni sem kell!! Köszönöm a kommenteket!
2018. ápr. 21. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!