Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy féregtelenitsem az...

Hogy féregtelenitsem az anyakutyát es a kölykeit?

Figyelt kérdés
Előszor anyukat, majd a kolykoket? Vagy forditva? Most 1 hetesek, még várnom kell vele 1 hetet igaz? Prontal puppy szuszpenziot vettem, az anyukanak meg Drontal tablettat, dragabbra sajnos jelenleg nincs penzem.
2018. ápr. 20. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Várni kell még. Ha oltásokat kapnak a doki automatikusan ad féregtelenítőt.
2018. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Miért szaporítasz, ha ennyire sem értesz hozzá és nem tudsz felelősséget vállalni?
2018. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
" A bélférgek elleni védekezés a legkorábbi feladat, vagyis a féreghajtások, amiket 2 hetes korban feltétlenül el kell kezdeni még akkor is, ha a szuka kapott féreghajtókat. Erre azért van szükség, mert az anyák már a vemhességük során a méhfalon át is átadnak orsóféreg lárvákat a magzataiknak. Ezek a lárvák a fialást követő 16. napra már ivaréretté válnak és akár napi 200.000 (kettőszáz ezer!) pete termelésére is képesek. Ha ez akár csak egy kölyökben is bekövetkezik, az az alomtársak tömeges fertőzését okozza, aminek következtében a bekerülő lárvák vándorlása károsítja a kölykök belső szerveit (elsősorban a májat és a tüdőt), majd a bélcsatornában nagyszámú orsóféreg jelenik meg. Ez legyengíti a kölyköket és bélelzáródást okozva akár elhulláshoz is vezethet. De ha ez nem is következik be, a tömeges lárvavándorlás az egész életükre kihat. Ezért kivétel nélkül minden kölyköt 2 hetes korban el kell kezdeni féregteleníteni és ezt kéthetente legalább három további alkalommal meg kell ismételni, vagyis 2, 4, 6 és 8 hetes korban az egész almot kezelni kell a bélférgek ellen. Ezt követően havonta kell folytatni a kölykök féregtelenítését egészen fél éves korig. "
2018. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csomo kerdesre nem kaptam valaszt. Varok mégg, hatha tud valaki segiteni. Nem szaporirottam, 3 hete talaltuk a kutyat egy erdoben es nem volt szivem otthagyni nagyon szar allapotban volt. De sajnos perpill szarul allok anyagilag. Azért koszi hogy igy ismeretlenul is elitelsz, anyad nem tanitott ssjnos empatiat latom
2018. ápr. 20. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy állatorvos leírásából másoltam:

"A szukák féregtelenítéséről sem szabad megfeledkezni! Őket a kölykezés előtt, majd a szoptatás alatt is ajánlatos kezelni, mert a szoptató szukák a kölykeik nyalogatása közben is fertőződhetnek."

2018. ápr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ertem köszi. Es az altalam vasarolt termékek érnek valamit? Sajnos a legolcsobb kategoria, ezert kerdezem.
2018. ápr. 21. 02:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre, ha 2 hetesek a kölykök, majd 2 hét múlva ismételd.

A Drontal jó, a másikat nem ismerem.

2018. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj a Drontallal. Széles spektrumú szer.Az egyik legjobb a féreghajtók között.
2018. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A masik is drontal, csak elirtam bocsánat. Nagyon koszonom a valaszokat, remelem mindent jol csinalok a korulmenyekhez kepest. Nem szeretnem, ha valami bajuk lennenek, olyan kis aranyosak. Szep napot nektek
2018. ápr. 21. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!