Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek? Az exem ragaszko...

Mit tennétek? Az exem ragaszkodik a kutyámhoz.

Figyelt kérdés
A kutya 6 éves. Én vagyok beírva a kiskönyvébe gazdiként, az én lakcímem, és adataim vannak benne. Nagyon szerette a kutyámat (inkább úgy írnám, hogy nagyon szereti). Viszont amióta szakítottunk, jár kutya látogatóba. Tudom, hogy hülyeség, de 3 évig itt lakott velünk az exem, és a kutya teljesen hozzá is hozzá nőtt. Esély nincs a kapcsolat helyrehozására.. A kutyám, amikor meglátja a nyakába ugrik, nagyon örül neki. Azt mondta elveszi tőlem a kutyát. Tudom, hogy ehhez nincs joga. Mégis mit csináljak? Ha nem engedem be többet "kutyalátogatóba" , akkor ezzel a kutyámnak nem ártok? Tudom, hogy nem a kapcsolatot akarja helyrehozni, ugyanis csak a kutyával foglalkozik. Fura egy helyzet... Mi a teendő? Sétálni nem viheti el egyedül, semmit nem csinálhat vele a felügyeletem nélkül, mert félek, hogy tényleg elviszi. Tudom, hogy jó sorsa lenne nála is, de nincs az az atyaúristen sem, akinek odaadnám a kutyámat. Leginkább hozzám ragaszkodik, mert én ugye 6 éve kiskora óta vele vagyok, és én nevelem.
2018. ápr. 20. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Te vetted?
2018. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Fizesd ki neki es meg van oldva a problema.
2018. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én fogadtam örökbe.

Nem "fizetem" ki neki szó nem lehet róla...

2018. ápr. 20. 16:25
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Ne engedd be az exed.

A te kutyád, a te döntésed. Te fogadtad örökbe, a neveden van, te vagy a tulajdonos.

A kutyus majd túlteszi magát rajta és az exed is. A kutya könnyebben, mint hinnéd.

2018. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Legalább még egy jó ok arra, miért is az exed.

Kapcsolatot teljesen megszakítani.

2018. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg neki, hogy a kutya nálad marad és pont. Tegye rajta túl magát! Ha ezek után is el akarja vinni, akkor az meg már zaklatásnak minősül, simán feljelentheted érte.
2018. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
A te neveden van a TE kutyád nem viheti el. Ha mégis megteszi az lopás ami bűncselekmény.
2018. ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha van benne chip és megvan az örökbe fogadási szerződés, akkor biztonságban van a kutya, de én biztos nem engedném be az exem a házamba, főleg, ha nem vagyunk jóban.
2018. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talan picit arnyaltabban latom a helyzetet. Ugyanis hiaba van a te neveden a kutya, ha a parod az evek alatt tobbet beletett a kutyaba(foglalkozas, iskola, etetes stb.) bar jogszeruen a tied, megis a kutyaval szemben "kegyetlenseg" hogy kizarod azt akihez valojaban kotodik es szamit neki igy a kutya szemszogebol o a "jogos tulajdonos". Ildomos lenne megtalálni a vegso helyet a kutyanak akar nalad, akar nala, mert ez igy NEKTEK nem egeszseges. A kutya gyorsan alkalmazkodik ott nem lesz gond, bar a csiki-csuki neki sem a legjobb.


Egyebkent ertelek, semmiert nem valnek meg a kutyamtol csak ha racionalisan azt latnam a másiknál jobb neki. A kutya erdeket helyet vennem figyelembe, mert ez egy erzo leny nem egy fazek.

2018. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!