Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magamhoz vehetem a szomszéd...

Magamhoz vehetem a szomszéd kutyáját? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

A szomszédom egy idős bácsi. Van neki állítása szerint egy 8-9 éves (szerintem fiatalabb) német juhász kutyája. Nem igazán foglalkoztunk a bácsival, köszöntünk neki illedelmesen, és ennyi. Akkor kerültünk közelebb hozzá, amikor egyszer már nem bírtam tovább, hogy a kutyája kerítésen át szomorú tekintettel kinézi a két kutyám szájából a vacsorát. Az idős szomszéd pont kint volt, és megkérdeztem mit eszik a kutyája. A válasz annyi volt: aranyoskám a kutyám 2 napja nem evett, nem tudok mit adni neki. Az ütő megállt bennem. (Vize volt azt láttam) . Megkérdeztem a szomszédot, hogy odaadhatom e a maradékot (többet főztem a kutyáimnak). Azt mondta oda nyugodtan. Bementem érte a konyhába, és átvittem a bácsi kapujához, és benyújtottam neki. Az ablakból végignéztem, amíg a kutyája jól lakik (végre). Másnap megkérdeztem tőle, hogy van e neki mit ennie, és hogy a kutyának hozhatok e vacsorát. Azt felelte, hogy ő köszöni szépen tud mit enni, de a kutyájának megint nincs vacsora. Ismét felajánlottam (már előre direkt többet főzve). A bácsi hálás volt. Elmesélte, hogy a felesége régen meghalt, és az egy szem fiúk nem igen látogatja, és hogy elég kevés pénze van. Ekkor mondtam neki, hogy ha bármire szükségük van, vagy neki vagy a kutyának, azonnal szóljon nyugodtan. A telefonszámomat is megadtam neki, hogyha akkor kellene a segítség, amikor nem vagyok otthon akkor is elérjen. Aztán szokássá vált nálunk, hogy a kutyájának én főzök mindennap (teljesen ingyen) , és a bácsinak is viszek minden este egy tányér friss vacsorát. Napközben ellátja magát. Viszont a kutyás etetést úgy oldottuk meg, hogy amikor hazaérek, akkor átviszem magamhoz az ő kutyáját (és amíg én felrakom főni a vacsorájukat), addig a 3 kutya elszaladgál, játszanak. Élvezi a szomszéd kutyus is. Kb 2-3 órát van nálunk mindennap a kutya, aztán még nálunk megetetem a kutyát, és utána visszamegy a saját kertjébe.

Jó kis játékok szoktak lezajlani a három szaladgáló kutyával. Legalább ő is mozog. Eléggé jó megoldásnak tartom a helyzetet, hisz, ahol két tányér vacsora van, ott jut a harmadiknak is. A bácsin látszik, hogy szégyenkezik szegénysége miatt, és lesütött szemmel szokta elfogadni a vacsorát. Nagyon sokszor elmondom neki, hogy ne aggódjon, ne szégyellje, itt vagyunk, és segítünk.

Viszont a bácsinak (régimódi nagyon) az az ötlete támadt, hogy inkább elaltatja a kutyáját, mert ne a mi "kárunkra" lakjon jól. Mikor ezt meghallottam kirázott a hideg. Mondtam neki, hogy nehogy elaltassa, hisz jó sorsa van, és szívesen etetem én. Felajánlottam neki, hogy átveszem magunkhoz a kutyáját, és akkor a bácsinak nem lesz "gondja" . Neki ez a felvetés nem tetszett. Lassan egy éve van ez a kutya átjár játszani enni szitu, és az altatásos ötlete 2 napja pattant ki a fejéből. Van rá mód, hogy a kutyáját magamhoz vegyem? Semmi esetre sem akarom, hogy elaltassa. Nálunk jó sorsa lenne. Elfér. Hatalmas kert van.

Mit tudnék tenni? Kérlek segítsetek, mert nem akarom, hogy a bácsi felhívja az állatorvost :(


2018. ápr. 23. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

TE HÍVD FEL az állatorvost!

Meséld el neki ezt a történetet és mondd neki, hogyha a Józsi bácsi ezzel állna elő, azonnal szóljon neked, nehogy elaltassa!

Gondolom a Józsi bácsi a helyi állatorvosnak szólna, nem a szomszéd településinek, tehát gyakorlatilag ez bizonyos védelem.

Amúgy pedig egy altatás is lehet vagy 10ezerFt, ha annyira nincs pénze, akkor ne ezen törje a fejét!

Az a gond, ha a Józsi bácsi ezt megspórolandó, agyon üti, vagy valakivel egy liter borért agyonütteti!

Légy résen, beszélj a helyi állatvédőkkel, hogy kobozzák el a bácsi kutyáját, mivel el akarja altattatni, de te elvállalod a kutyust.

2018. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Egészséges kutyát nem lehet elaltatni. Esetleg megveheted a kutyát a bácsitól, hátha az meghatja, jobb ötletem nincs hirtelen.
2018. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

#2

Pedig sajnos van rá példa, magam is tapasztaltam, hiába mond mást a törvény, vagy az orvosi etika.

De ahogy írtam is, ha az állatorvos nem vállalja, lelövetik, vagy agyon ütik.

Sok helyen így megy ez!:(

2018. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!