Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oltassam/chipeztessem...

Hogyan oltassam/chipeztessem be, ha nem lehet megfogni a kutyát?

Figyelt kérdés

Pár hónapja befogadtunk utcáról egy kidobott, lesoványodott kiskutyát. Valami nagy törés lehetett benne, mert rettentően félt az emberektől. Most már azért oldódott, megszokta nálunk, láthatóan jól érzi magát és láthatóan örül is nekünk mindig ha munkából jövünk haza, de egyszerűen lehetetlen megfogni, megsimogatni, ilyesmi. Már próbáltam kajával, csellel, mindennel amit el lehet képzelni a hónapok alatt, de egyszerűen nem lehet elkapni. Tartja a 2-3 méteres távolságot az embertől. Ha meg utánaeredek, akkor bebújik bokrok, tuják alá, ahova lehetetlen követni és addig ki sem jön, amíg nem érzi magát biztonságban. Viszont mindenképp kötelező beoltani és chipeztetni, de így hogy lehetetlen megfogni, fogalmam sincs, hogy hogyan fogom véghezvinni ezt.

Valami ötlet esetleg?



2018. ápr. 23. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Valahogyan be kéne csalni a szállítóketrecbe, onnan nem tud elmenekülni. Viszont ezt valószínűleg traumaként élné meg, ha hirtelen bezárod oda és elviszed, idegenek meg még jól meg is szurkálják. Fokozatosan, szép lassan kéne hozzászoktatni a dologhoz, de ha nagyon sürgős akkor talán egy enyhébb nyugtatót kaphatna, hogy neki se legyen olyan stresszes a procedúra.
2018. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
60%
Biztos, hogy trauma ként élné meg de, ha úgy érezném, hogy muszáj vinni állatorvoshoz akkor szerintem én takaróval próbálnám meg leülnék a földre megvárod amíg oda jön netán egy kis nasi és ha közel van rá teríteném. De ha van idő MINDENKÉPP szoktasd magadhoz nyerd el a bizalmát!!!!!
2018. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dokitól nem lehet nyugtatót kérni ilyen esetre?

Mindenképpen el kéne vinnetek, főleg, hogy utcáról került, ki tudja, milyen betegségei vannak, a férgesség meg akár rátok is veszélyes lehet.

Egyébként legkésőbb a rendelőben (még ha be is fogod ketreccel) úgyis le kell nyugtatózni, mert a vizsgálatokat nem viselné el.

2018. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos ad nyugtatót, amit az ételébe keverhetsz. Vagy vannak állatorvosok, akik tudnak nyugtató lövedéket használni.
2018. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Nagyjából én is ilyesmire gondoltam, hogy valamilyen nyugtatót kellene adni neki. Kikérem az orvos véleményét és kihívom házhoz, mert mi nem igazán tudnánk elvinni, az orvos a szomszédos városban van és nincs autónk, buszon meg így képtelenség lenne.

A második válaszoló által ajánlott trükköt már próbáltam, de bármilyen nasival, jutalomfalattal, akármivel próbálom magamhoz csábítani, akkor sem jön, inkább lemond a nasiról. A vacsorát nagyon szokta várni, az ajtóban toporzékol akkortájt amikor kapni szokta, így sokszor csináltam már azt is, hogy vacsikor ottmaradok a tálja mellett, hátha odajön, mert éhes és kénytelen, de ez sem vált be. Ilyenkor is egy olyan 3-4 méterről csak ugat-ugat és ugat amíg el nem megyek a táljától. Addig inkább nem eszik csak húzzak el messzire. De persze ha felállok és elmegyek a táltól, akkor egyből lecsap rá. Múltkor több, mint másfél órán át ültem a tálja mellett és nem sikerült így sem megtörni. Inkább nem evett. Én már nem tudok mit kitalálni, már beletörődtem, hogy ilyen, de a chip és oltás az létfontosságú. Kíváncsi leszek, hogy az állatorvos mit fog ajánlani és mit mond majd.

Azért ha másnak van még ötlete, akkor várom. :)

2018. ápr. 24. 14:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alapján amit írtál, eléggé úgy tűnik, hogy nagyon bizalmatlan a kutya, aminek több oka is lehet, de a lényeg, hogy közvetlen erőszakkal nem fogod tudni megszüntetni. Könnyen lehet hogy rossz élményei miatt nem mer közelíteni hozzátok, ebben az esetben viszont létfontosságú lenne a kérdés megoldásához, hogy érezze hogy tőled nem kell tartania, ergo a negatív korrigálás, leszidás, büntetés szóba sem jöhet.

Mindenképpen pozitív megerősítéssel kell rávenni a kutyát arra, hogy közelebb engedjen magához, de mint írtad már azért elég sokat próbálkoztál, valószínűleg picit drasztikusabb módszerre lesz szükség. Ehhez én azt javasolnám, hogy olvasgass egy kicsit a kötődési tréningről, és kezdetnek meg lehetne próbálni azt, hogy ételt csak tőled kap. Mármint konkrétan tőled, nem tennéd le elé tálban a kaját, hanem kézből adagolnád neki. Könnyen lehet, hogy jópár napig nem akar majd emiatt enni, de ha máshonnan nem jut ételhez, kénytelen lesz "megadni magát" és kézből elfogadni az ennivalót. Persze nem várható el tőle hogy rögtön elfogadja a kezedből, így eleinte kezdhetnétek úgy, hogy leülsz a földre és falatonként teszed le magadtól nem messze a kaját. Mondjuk egy-két hétig ezzel próbálkoznék, ebben benne van az is, ha kicsit sztrájkol és néhány napig nem eszik. Hogyha már a közeledből a földről feleszi a kaját, akkor lehet tovább menni a kézből etetésre, és néhány hétig azt gyakorolni.

Ennél a módszernél annyi a fontos, hogy tényleg csak tőled kapjon kaját, és hogy szigorú tudj lenni, ne sajnáld meg akkor sem ha pár napig egyáltalán nem eszik. Egy felnőtt kutya szervezete simán kibírja, plusz itt arra alapozunk, hogy egy idő után annyira éhes lesz, hogy muszáj neki elvenni a közeledből vagy tőled a kaját.

Amit viszont érdemes lenne még mindenekelőtt megtenni, hogy féreghajtó tablettát csempésztek a kajájába, legalább az meglegyen, ha kivitelezhető.

Az oltás plusz chip szerintem így elég nagy trauma lenne neki, úgyhogy én személy szerint nem erőltetném, amíg pórázra nem lehet tenni a kutyát. Persze jó lenne, ha meglenne, és legyen is, de ha zárt udvarban van, akkor nagy baja nem lesz ha csak pár hét múlva viszitek orvoshoz.

Sok szerencsét hozzá és majd írj, hogy hogy alakult a dolog :)

2018. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Idő kellett hozzá. Mára megbékélt. Sok idő és foglalkozás kellett hozzá, de ha kiülök a teraszra, már odajön leül mellém és meg is simogathatom. Nagyon örülök neki. :)

Teljesen még nem oldódott fel, néha még bizalmatlan, de már meg lehet fogni és a doktornénit is jól viselte, meg sem nyikkant. :)

Köszönöm a hozzászólásokat!

2018. aug. 23. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Szuper hírek! :)
2018. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!