Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hátrányokat szenvedhet...

Milyen hátrányokat szenvedhet egy német juhász kiskutya ha 1 hónaposan van leválasztva az anyjától! Mire muszáj ügyelnem? Mikor oltassam be, és mivel muszály hogy egészséges legyen? És mit adjak neki enni, míg ilyen kicsi?

Figyelt kérdés
Sajnos az anyja elpusztult így az 1hónapos kis német juhász anya nélkül maradt...most került hozzám! Külsőre teljesen egészséges kutya egyébként:)
2010. dec. 30. 05:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

na nem olyan biztos hogy egészséges, ha az anyja elpusztult, nem tudhatod mire számíthatsz, ha a szaporítókat támogatod, főleg az egészségét illetően

oltanod majd 6 hetesen kell először, elmész egy dokihoz, veszel nála egy oltási könyvet, majd abban benne lesz minden az oltásokról

jó ha tudod, hogy a fülének nagyon jót tesz a porcerősítő

amúgy meg én a helyedben nem hoztam volna el a kölyköt szaporítótól, hanem én a fajtamentőktől hoztam volna kutyát, ahol tudod, hogy mire számíthatsz és milyen is a kutya

amúgy pedig egyáltalán nem tudhatod, hogy az a kölyök milyen lelki sérüléseket szenved ez miatt és mennyiben fogja megváltoztatni ez az eset a jellemét, akár agresszív is lehet :(

2010. dec. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha szeretettel van nevelve, akkor nem hiszem, hogy baj lesz belőle. :) Csak most neked kell megtanítani mindenre amire az anyja nem tudta. :) Az pedig marha nehéz.. Konkrétan kimaradt a kutyának az a korszaka, amiben megtanulja a testbeszédet, stb.

Esetleg nincs még egy kutyátok, aki teljesen egészséges és a kölyköt tudná terelgetni? Mert így bajos lesz később... :S

De nem hiszem, hogy agresszív lesz, csak amikor majd lehet vinni kutyák közé (3 hónapos kor körül) akkor minél többet járjatok ki vele, és emberekkel is ismertesd meg.

Szeresd nagyon, mint egy pici babát (mert amúgy az), dédelgesd, babusgasd és legyen sokat melletted. Elhiheted, iszonyatosan fog ragaszkodni hozzád, de leszel az anyukája úgymond. :)

Sok sikert!

Jah.. és szerintem még vegyél neki kölyök tápszert (szokták adni, ha anya valamiért nem szoptat), aztán mikor eljött az ideje, akkor áttérhettek apránként a szilárd táplálékra. De ezt bármelyik kutyás könyvbe elolvashatod (ahol le van vezetve a tenyésztés). :)

2010. dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
06:03-as, nem feltételnül betegségbe kell meghalnia az anyának, sajnos a szülésbe is beletud halni. :S
2010. dec. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hú, jó sok dolgod lesz. Először is ezt a pici kölyköt nem szabad magára hagyni egy percre sem, bármi kárt tehet magában, csak mondjuk akkor amikor alszik, de fél szemmel akkor is nagyon kell rá figyelni.


Táplálása: Hívj fel egy-két tenyésztőt, ők biztosan szívesen segítenek neked, hogy mivel etess egy ilyen pici kiskutyát! Én, amikor a felelőtlen szomszédom vemhes kutyáját ápoltam, és megszülettek a kölykök, 3 hetes koruktól Royal Caninos tejport adtam nekik cumisüvegben a mamitejcsi mellé kiegészítőnek + kaptak Royal Canin Starter babytápot összetörve villával és feláztatva. Nem volt olcsó dolog, de megérte megcsinálni, hisz a kölykök nagyon egészségesek és masszívak lettek. Most, hogy nincs mamatejcsi, neked különösen figyelned kell a táplálására.

[link]

2010. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy tenyésztő ismerősöm, ahol ellésnél sajnos meghalt a mamakutya. Kézzel lettek a picik első naptól felnevelve. DE nem adta oda őket 8 hétnél hamarabb. Ha van mami, ha nincs, a kiskutyának 8 hétig a megszokott környezetében, a testvérei között van a helye.

Remélem nem fizettél érte!!!!

Féregtelenitsd, 6 hetesen oltasd, és kölyöktejet, vagy beáztatott starter tápot adj neki.

2010. dec. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Az én kutyám 4 hetesen került hozzám. Rendesen ette a kölyöktápot,Darált hússal elegyítve. Természetesen velem volt a lakásban. Ma gyönyörű,nagy termetű kutya lett belőle. Nagyon ragaszkodik hozzám.Munkavizsgás.
2010. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van egyébként 3 kissebb testú de idősebb kutya még az udvaron, csak attól félek hogy bolhás lesz vagy el fog kapni tőlük valamit! Egy ideig a pincében, ami meleg hely ott tartom, én biztos jól fogok vele bánni mert volt egy skót juhász kutyám ami olyan intelligens és hűséges volt hogy szinte emberi értelemmel bírt! Értek a neveléshez:)
2010. dec. 30. 14:58
 8/12 Akiteki ***** válasza:

Annyi hátránya lehet, hogy nem tanul meg "kutyául" viselkedni, nagy korában más kutyákkal rendellenesen (agressziven vagy épp félénken viselkedhet). Nem tanulja meg azokat az emberrel szembeni reakciókat, amit az anyja megtanítana neki.

Ha már mindenáron ezt a kutyát akarod, jó lenne keríteni kölcsönbe egy nyugis dajkakutyát, aki nevelgetné.

2010. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:
Közben jött a válaszod, azt nem olvastam: miért lenne bolhás? A többi 3 bolhás? Nincsenek oltva, hogy elkapna tőlük valamit?
2010. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bevannak oltva, csak a legkisebb kutya állandóan vakarózik és érzésem szerint bolha az oka! Hiába vettem spray-t meg bolhanyakörvet valamelyikük mindig vakarózik!
2010. dec. 30. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!