Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogomnak letört...

Francia bulldogomnak letört elöl az 5. körme. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tőbe tört le de egy kicsi tartja és "leffeg".

Állatorvoshoz nem tudom jelenleg vinni. Mit tudok én itthon tenni? A kötést leszedi. Nem lesz baj ha szabadon hagyjuk neki?


2018. ápr. 24. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk vágd le? Ha hagyod liffegni, csak továbbszakad, az elevenbe. Gondolom, neked is szakadt már be körmöd az életed során, tudod, milyen rossz.

Egyébként ha le is viszed ezzel dokihoz, szerintem max egy-két ezerből megúszod, a miénk legalábbis ilyen apróságokért még sose kért egy ezresnél többet.

2018. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk ilyen lifegő körömmel dokinál. Én nem mertem volna nekiállni a tőből szakadt körmöt leműteni. A doki leszedte, fertőtlenítette, bekötötte, de azt mondta másnap vegyem is le a kötést, és hagyjam a kutyának nyalogatni (kis ideig), ha akarja, mondván magának elég jól ki tudja "takarítani" belőle az esetlegesen belekerülő szennyeződéseket.

Nem emlékszem már mennyit kért ezért az orvos, de az is lehet, hogy semmit. Elég jó doki, nem lehúzós fajta.

A körmöt semmiképpen ne hagyjátok ott lifegni a kutyán.

2018. ápr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De alapból, ha már akkora, miért nem vágod le? Ha túlnő a karom le kell vágni, mert be is fordulhat. Vagy vidd el kozmetikushoz.
2018. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vágom neki és koptatja is. Fogalmam sincs hogy történt, de elvittük dokihoz és minden rendben!
2018. ápr. 24. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!