Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves amstaff biciklivel...

2 éves amstaff biciklivel futtatása, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Itt a jó idő, gondoltam elkezdek futni kutyával, bicikli mellett vezetve. Nyakörvvel vagy hámmal lenne célszerűbb, milyen hosszú póráz lenne megfelelő ehhez?

2018. ápr. 24. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Bármelyiket elrántja, és akkor te is összetöröd magad, a biciklit is, meg esélyes, hogy a kutyát is. Miért nem futsz te is?
2018. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ, hogy mi a cél :)


Ha bikejöring szerűen szeretnéd futtatni, akkor hám és minimúm 2 m-es póráz, ami nem árt, ha gumis(nyúlik).

https://www.youtube.com/watch?v=eG88x9Xj52g

Ha pedig azt akarod, hogy melletted fusson, akkor retriever póráz(helyesen alkalmazva), hogy ne igazán akarjon rángatni/húzni. Viszont ekkor már érdemesebb lenne megnevelni és póráz nélkül futtatni, mert igy biztos h nem rántana el.


Lehetőleg földúton fussatok, mert a beton nem tesz jót az izületeknek és a talppárnáknak sem.

2018. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Nyakörvvel futtatni biciklivel? Jóember ha elesel vagy bármi történik akkor simán megfojtod a kutyád. Arról nem is beszélve, hogy szinte biztos hogy húzni fog. Megölni akarod a kutyád vagy lefárasztani?


[link]

Lépj be ide, olvasd el a dokumentumok között a kezdőknek szóló leírásokat és a felszerelésről szóló írásokat. Musher termékeket tudsz rendelni az egyik tagtól (Sipiczki György Dávid). A hám mellé egy távtartó és egy flexibilis vezető is kelleni fog. Távtartó nélkül beleakad a kerekébe, a flexibilis szár nélkül pedig a kutyád gerincét tönkreteszed pillanatok alatt.

2018. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

"Ha pedig azt akarod, hogy melletted fusson, akkor retriever póráz(helyesen alkalmazva), hogy ne igazán akarjon rángatni/húzni."


Akarva-akaratlanul el fog távolodni tőled a kutya vagy bármilyen baleset esetén (amit ugye előre nem tudsz megjósolni) a retriver pórázod szépen addig fojtogatja a kutyád amég el nem engeded viszont ha ez beleakar a kerékpárba akkor akár meg is ölheti a kutyát. Jó hogy nem egyből azt javasolod neki hogy szögessel vagy egy soros lánc fojtóval fusson.

2018. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Először fuss Te is és úgy tanítsd meg neki, hogy ne húzzon, mert biciklivel könnyen baleset lehet a vége. Ha "gyalog" már jól megy, akkor próbáld meg biciklivel, de először csak told, hogy nehogy baj legyen az új tárgytól, aztán lassan indulva elkezdheted a bikejöringet.

Én egyszerre szoktam 4 kutyával menni néha biciklivel, néha görkorival, egy pit, egy hj, egy ír sz és egy jrt.

2018. ápr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Komolyan, minek szól hozzá olyan akinek lövése nincs a témáról?
2018. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

4-es te már vezettél kutyát bicikli mellett vagy csak elméleteid vannak róla?


ha a kutya a biciklitől elfele húzza a pórázt és te elengeded mégis hogy az istenbe akadhatna bele az az 1 m-es madzag a biciklibe?


ha pedig a kutya húzza a retriever pórázt, annak semmi köze nincs a megfelelő használathoz. nem szeretek caserrel példálózni, de kb úgy kell használni ezt a pórázt, mint ahogy ő teszi.


már 12 évesen is meg tudtam oldani, hogy egy 20 kg-os kutyát a bicikli mellett vezessek, futtassak. bal kézbe kell a póráz, amit nem csavargatunk fel a kormányra, jobb kézzel pedig fogjuk a kormányt és fékezünk, ha kell. bal kézzel irányitjuk a kutyát és ha nagy gáz van, elengedjük/dobjuk a pórázt(na ezt elég ritkán kellett alkalmazni)


10 év alatt egyszer sem estem igy el.

2018. ápr. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp hám legyen, én is bicajozok vele vagy futok. Kb 2 méteres a póráz, először csak toltam a bicajt meg egy kisebb bicajjal próbáltuk (bmx) aminél simán leér a lábam. Meg kell tanulnia hogy ne rángason, rád figyeljen, semmi ne terelje el a figyelmét. Én pl imitáltam a borulást neki mikor az árokba akart húzni hogy lássa mi a következmény. Ha már megy anyira hogy fel is mersz ülni fokozatosan kell a távhoz szoktatni a kutyát és ajánlom a reggeli, esti órákat mer egyre melegebb van (inni valót is tegyél neki).
2018. ápr. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

#7

Hajtottam már 4-es, 6-os, 8-as fogatot, 1 és 2 kutyás scootert és a sajátaimmal is rendszeresen bikejöringezünk. Ha valaki azt mondaná nekem, hogy fojtóval kell biciklizni a kutyával, attól szívem szerint elvenném a kutyát és megtiltatnám egy életre, hogy kutyát tartson. Értem én, hogy a te két agysejteddel jónak és biztonságosnak tartod, de közel sem az.


A "ha nagy gáz van, elengedjük/dobjuk a pórázt" taktikád kiváló. Hátha megijed a kutyád és elüti egy autó vagy bármi baja lessz. Inkább kockáztassuk az életét többszörösen.


Próbáljuk már ki, hogy én megyek melletted kocsival, a nyakadban pedig egy fojtó csomó. Kíváncsi lennék, hogy ez hogy tetszene mert pont ezt csinálod a kutyáddal.

2018. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb, hogy a kutyád tökéletesen viselkedjen pórázon és hallgasson rád minden körülmény közt, legyen közömbös más kutyára, macskára, gyalogosra stb.

Ha mindez megvan, akkor mehetsz vele bicajozni fokozatosan hozzászoktatva.

Mi évekig kerékpároztunk a staffinkkal, de már 8 éves múlt, nem megyünk vele.

Mi hámmal, nyakörvvel is vittük, sima kiképzőpórázunk van, úgy csináltuk, hogy jobb kézbe fogtam a pórázzal együtt a kormányt, tehát az út járda felőli oldalán haladt a kutya. Soha nem engedtem húzni és kanyarban eltartottam a pórázt magamtól, ha kellett, a lábammal is finoman irányítottam oldalról a kutyát, hogy forduljon. Soha nem volt balesetünk a sok év alatt.

2018. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!