Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. kérdés! Az alábbi...

S. O. S. kérdés! Az alábbi cikkben szereplő kutyát, akit Hevesen kínoztak, melyik menhelyre vitték? Apám azt mondta, ha megtalálom hova vitték, esetleg egy telefonszámot, akkor - ha nem fogadták örökbe - örökbe fogadnánk. (? )

Figyelt kérdés
[link]

2018. ápr. 24. 20:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy csak úgy menhelyről nem hoznánk haza kutyát, vagyis még nem, viszont apám annyira nagy állatbarát, hogy amikor ilyet lát, azt mondja, ha írnának telefonszámot vagy menhelyet, menne és örökbe fogadná. Nincsen kutyánk, csak egy macskánk, viszont ez a kutya szerinte tökéletes lenne, mert a mérete és a szőre is megfelelő. Életemben először mondta az előbb, hogyha megtalálom hova vitték, vagy egy telefonszámot, akkor rögtön elhoznánk. Soha nem mondott ilyet, pedig világ életemben egy kutya a legnagyobb vágyam. Ezért ha még nem vitték el, nagyon szeretném ha örökbe fogadhatnánk, hogy ő is családtaggá váljon.
2018. ápr. 24. 20:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre sajnos nem tudok válaszolni, de facebookon vannak állatvédő csoportok, pl a riadólánc. Ott napi szinten van poszt örökbefogadható, előzőleg megkínztt állatokról. Általában megrázó képek is vannak feltöltve, szívszorító történetek, stb, ha ez "indítja" be apukádban az örökbefogadás vágyát.
2018. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hevesen hívd fel a kutyás alapítványokat, nem lehet sok belőlük. Írják, hogy egy alapítvány kezeltette a kutyát, őket kell megtalálni.
2018. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbálkozok, keresek - egyelőre semmi sikerrel. - Ha esetleg lenne olyan oldal, ahol hozzá hasonlóan rossz sorú kutyákat találnék, de ami friss, pár napos, vagy egy hetes, szóval akikkel ennyire elbántak, vagy altatásra váró kutyák, azoknak is örülnék olyan szempontból, mert hátha ez is elérné apámat. Óvodás korom előtt is kutyát szerettem volna, de a válasz mindig nem volt. 16 éves vagyok, kb nulla élettel, szeretethiánnyal, és enyhén antiszoc is vagyok, mert nem szeretek túlzottan emberek közé menni, mert rosszul kezdem magamat érezni. Hülyeségnek hangozhat, de egyszerűen tudom, érzem, hogyha lenne egy kutyám, aki nekem olyan lenne mint a társam, családtagom, a macskámhoz hasonló kincsem, ezek lassan de biztosan megváltoznának. Az meg a másik, hogy szeretném látni, ahogy a választott kutya arca fokozatosan változik meg, hogy a reményvesztett és fájdalmasan csillogó szemeibe boldogság költözik... :/
2018. ápr. 24. 20:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A facebookos riadólánc csoportban napi 20-30 örökbefogadható kutyáról van poszt, nézd meg a "hirdetett" kutyákat. :) Kölykök, fajtatiszta kutyák is vannak
2018. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő az, ugye? Gabriel, valamelyik nap láttam róla posztot, elkezdtem most keresgélni, úgy tűnik gazdis. De nagyon szép lett volna tőletek, hogy befogadjátok! :)


[link]


[link]

2018. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem ebbe a riadólánc csoportba, most várok. Viszont nekem nem feltétlen fajtiszta kell. Sajnos csak és kizárólag olyan kutya lenne megfelelő, akire igent mondana apám, akit, mint a linkben szereplő ártatlan angyal, sérült, menhelyre vitték, "friss" úgymond a dolog. Nem is tudom hányszor mutattam apámnak kutyákat, de mindegyikre nem volt a válasz. Csak a sérült kutyák miatt szakadna meg annyira a szíve, hogy belemenjen. A többi miatt is fáj a szíve, de mégis csak olyat fogadna be, akivel mostanság történt meg a baj, és most menhelyen van, vagy olyan az állapota a veréstől, hogy biztosra akarja tudni, hogy jó helyre kerül - vagyis hozzánk esetleg. - Elég nehéz eset az öreg, de azért imádom. A keresést még mindig folytatom, facebook-on és minden máson, de nemcsak a linkben szereplő kutyát, hanem bármely másik után is, akire illene a probléma.
2018. ápr. 24. 21:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm! Igen, Őt kerestem. :) Örülök, hogy szerető gazdira talált. ^^ Akkor már csak annyira feladat, hogy az én családomba is találjak egy hasonlóan sanyarú sorsú kutyát, akinek megszépíthetem a hátralévő xy évtizedét. ^^'
2018. ápr. 24. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert! Biztosan megtaláljátok az igazit, sajnos rengeteg bántalmazott-kidobott kutya kerül az állatmentőkhöz nap mint nap.
2018. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én féltelek téged ettől. Egy ilyen kutyával nagyon könnyű túlvállalni magad, mert sokszor komoly rehabilitációra szorulnak, ami egy dörzsölt kutyásnak is feladja a leckét. Sajnos a családomban pont akad két "mentsük meg a legszerencsétlenebbet!" felkiáltással örökbe fogadott kutya. Bár valamennyit fejlődtek ugyan a gazdi mellett, mégsem sikerült megoldani a lelki problémájukat: mindkettő bizonytalan, mindkettő tud agresszívan viselkedni bizonyos helyzetekben. Érdemes lenne megvizsgálni a témát ebből a szempontból is.



A másik kérdésem az lenne, hogy azt próbáltad-e már, hogy elcibálod az öregedet a helyi menhelyre önkénteskedni? Nyilván az is fontos, hogy szerezettek tapasztalatot minél több különböző temperamentumú, habitusú kutyával és minél több tapasztalatot szerezz, deeeee....

Ha az ember csak képernyőn lát mentett kutyát, akkor nagyon könnyű közömbösnek maradni. És ilyenkor van az, hogy egyre extrémebb eset kell ahhoz, hogy elérje az ember ingerküszöbét, hogy felfigyeljen rá. A személyes élmény az teljesen más. Kötve hiszem, hogy miután az öreged megismert egy hús-vér Fifikét, majd a szemébe nézve azt mondja, hogy nem viszi haza, mert neki félig agyon vert kutya kell, őt meg leadta a gazdája. (Csak nyilván a faterodnak ezt a részét nem kell tudnia.)



U.i.: "szeretném látni, ahogy a választott kutya arca fokozatosan változik meg, hogy a reményvesztett és fájdalmasan csillogó szemeibe boldogság költözik... :/"

Ezért aztán nem kell messzire menned. Tapasztalatból mondom, ezt imádott gazdis kutyák is meg tudják csinálni: rengeteg jó szándékú ember nem tud mit kezdeni a saját kutyájával.

2018. ápr. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!