Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtámadták a kutyámat...

Ha megtámadták a kutyámat (kicsit megszaggatták), és kaptam a támadótól telefonszámot, kifizettethetem az orvos költségeit?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez? Felhívom hogy xy vagyok akinek a kutyàjàt megtámadta a te kutyáid, fizesd ki a költsègeket?
2017. márc. 7. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Azért adta a telefonszámot, nem ?
2017. márc. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Mikor viszed az orvoshoz megmondod neki menjen oda ő is és állja. Vagy nyújtsd be számlát neki.
2017. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából én a szavaiból ugy vettem ki hogy azért adta a szàmot hogy ha gond lenne, tudja mutogatni hogy a kutyài be vannak oltva.
2017. márc. 7. 08:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Áhá. Akkor nem tudsz vele semmit sem csinálni. Én is keveredtem egyszer hasonló szituációba.

Tüzelt a kutyám, szabadon, póráz nélkül kóborolt egy környékbeli kan. Az enyém megijedt tőle, kirántotta a fejét a nyakörvből elszaladt. Nagy kergetőzés, a kan beérte :(

Megkerestem a gazdáját, taknyos lány volt, aki 200 méterre hetyerészett palikkal. Kiröhögtek, de megadta a címüket. Megkerestem az anyját, apját, valami büdös, bunkó tajparasztok voltak. Ilyet szól: Ha az ő kutyája megba*tja az enyémet az ő szeme láttára akkor fizet.


Na, szóval én magam álltam a kutyám orvosi költségeit.

2017. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Orvostól számla kérés.

Aztán felhívod, hogy lehet kiegyenlíteni a kezelési költséget.

Első lehetőség---vállalja.

Második lehetőség---nem vállalja. Ebben az esetben polgári peres úton beperelheted. természetesen tanúkkal bizonyítva, hogy az ő kutyája volt.

2017. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy működik, hogy felhívod és közlöd, hogy fizessen. Két dolog történhet: fizet vagy közli veled, hogy le vagy szarva. Ekkor két dolgot tehetsz: ennyiben hagyod vagy bepereled. Polgári perről beszélünk természetesen, mi másról. Ez úgy indul, hogy küldetsz neki egy fizetési meghagyást egy közjegyzővel. Illetve így indulNA, de merthogy gondolom a nevét-címét nem tudod az illetőnek, így ez nem lehetséges. Így látatlanban azt mondanám, egy pár telefont persze megér a dolog, de ha le se szarnak, akkor annyiban fogod hagyni.
2017. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Azért ez függ a körülményektől is. Melyik kutya hol volt, kinek a területén, ha utcán, póráz volt-e rajtuk stb.
2017. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es úgy volt, hogy én a 4 hónapos kutyusommal (németjuhász keverék-féleség) indultam dolgozni, a hàz előtt mentünk. A kutya nyakörvön, pórázon. Szembe jött két felnőtt pitbull, hàmban, póràzon. Már messziről ugattak minket, aztàn mikor közel értek, az egyik pit simàn kihúzta magàt a hàmból, rárontott a kutyàmra, aztàn amíg őt a gazdája próbálta leszedni az enyémről, a másik is elszabadult,így ketten tépték az enyémet.
2017. márc. 7. 12:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A telefonszám alapján nevesíteni lehet és simán feljelentheted a jegyzőnél a gazdát. Megérdemelné, hogy veszélyessé nyilvánítsák a kutyáit, annak minden vonzatával.
2017. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fel is jelenteném szemrebbenés nélkül, mert mi van ha legközelebb egy gyerekre mennek rá. Az ilyen gazdának nem valo még madár sem, nemhogy kutya.
2017. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!