Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyákat hány hetes...

Kölyök kutyákat hány hetes kortól lehet mellé etetni és lehet-e nekik levest adni?

Figyelt kérdés
A kiskutyák 8-an vannak. Leves alatt például tojásoslevest vagy húslevest értek.

#kutya #etetés #kiskutya #kölyök #kölyökkutya #mellé etetés #mellé táplálás
2018. ápr. 25. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
4 hetes kortól lehet nekik adni beáztatott starter tápot. Barfos kölyköknek nyers darált húst szoktak adni. Levest ne adj, az anyuka is kapjon minőségi tápot, és ha kell kiegészítő vitaminokat az állatorvossal konzultálva.
2018. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Észre fogod venni, amikor érdeklődnek az anyjuk étele után. Olyankor ahogy az első írta, beáztatott starter tápot, egyre kevesebb ideig áztatva, majd 8 hetes koruk körül már csak leönteni a vízzel és egyből adni nekik.

Így fokozatosan át tudnak állni a száraz eledelre.

Barfnál pedig darált hús, tojás

2018. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem levesre van szükségük, hanem normális ételre! Jó minőségű starter tápra (nem Pedigree, Darling, Chappy, Tesco vagy hasonló szemét, hanem rendes starter táp) vagy húsra.

De ha még ennyit sem tudsz, ha még ennyire sincs felelősség tudatod, hogy ennek utána nézz, miért szaporítasz? Mégis mi motivál ebben? Kevés a menhelyi, kóbor keverék kutya? Vagy a kutyád kizsigereléséből akarsz pénzt keresni?

2018. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem leves kell nekik, hanem minőségi starter táp vízzel puhára áztatva.
2018. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló az állatorvosnál kérdeztem meg hogy a szuka kutyának mit kell adni hogy töbn teje legyen. Ő azt mondta hogy a táp mellé adjunk húslevest is. Utána jártam több helyen is megnéztem több kérdést is megnéztem de olyat nem találtam hogy mibe kell bele áztatni. Egyáltalán nem gondolom úgy hogy kevés lenne a menhelyi vagy kóbor keverék illetve fajtatiszta kutya és amúgy sem az utcára kerülnek hamem rendes gazdákhoz akik hasonlóan elégnek gondolják a kóbor kutyákat. A kutyámat eddig sem és ezek után sem terveztem kizsigerelni jól van tartva enni is kap rendesen. Egyébként meg csak annyi pénzt szeretnénk kérni a kutyákért amennyibe az oltások kerülnek úgyhogy azokat is meg fogják kapni. Nem ebből szeretnék megélni.
2018. ápr. 26. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. És majd 15 év múlva is figyeled a kölykök sorsát, ha kell magadhoz veszed a felnőtt, vagy idős, akár rosszul nevelt kutyákat is. Hisz nem kerülhetnek sem menhelyre, sem gyepire, sem utcára. De még az unokáik sem. Biztos fizeted majd az orvosi költségét az összes kiskutyának 3-5 év múlva, ha valami örökletes betegség jön elő. Mi fogja garantálni, hogy ezeket a kölyköket nem fogják tovább szaporítani?


Mert ez mind hozzá tartozik a felelősség vállaláshoz! Nem, te is csak egy szaporító vagy, aki elpasszolja a kutyákat és nem érdekli, hogy mi lesz utána velük évek múlva.

2018. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a rendes válaszokat.

A hatodik válaszolónak mondanám hogy te biztos a kutyád ükunokáit is majd szemmel tartod mint ahogy ezt bármelyik tenyésztő teszi ugyebár. Biztosan rengeteg ilyen tenyésztőtismersz aki már 20-30 éve tenyészt és az első két kutyájának az ükunokáját is figyelik és még az ő gyerekeinek a tartását is fizetik tehát biztosan felügyel a saját kutyáinak mind a 100 rokonára, ahogy gondolom te is teszed vagy ahogy ezt a te kutyád ükapjának a gazdája is teszi. Minden esetre nem kell aggódni a kiskutyák miatt nem szeretném csak úgy lepasszolni. Ja és bármennyire is hízelgőén nem vagyok egy a "tenyésztéshez nem értő kutyáját pénzért kizsigerlő hivatásos tenyésztő". Egyébként meg csak annyit akartam megtudni, hogy a tápot áztathatom-e levesbe, ezért nagyon szépen köszönöm a kedves és értelmes válaszokat. De még azokat is akik szidnak jól esik így, hogy látatlanul pénzéhesnek neveznek köszönöm ezeknek a kedves embereknek. Amúgy tényleg jó dolognak tartom, hogy így reagálnak azok az emberek akik ennyire állatvédők. Én is utálom az ilyen embereket ezért egy kicsit sértő,hogy hozzájuk hasonlítanak. De meg van bocsájtva nem vagyok sértődékeny és én NEM utálok embereket látatlanul.

2018. ápr. 28. 00:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztő a hobbira eladott kutyákat általában ivartalanítási kötelezettséggel adja, hogy még véletlenül se csússzon be alom. Ha nincs is ivartalanítva akkor sem hozhat le csak úgy almot az illető, ellenőrizve van, és ha rosszul tartja a kutyát akkor a tenyésztő akár vissza is veheti tőle. Ha bármi baj lenne akkor is neki kell visszaadni általában.

Ha tenyésztési céllal veszi meg valaki a kölyköt, akkor az az ember megint csak vagy hobbikutyának, vagy továbbtenyésztésre fog eladni kutyát. Tk-s, vagyonokba kerülő kutya nem igazán futkos az utcákon.

Szóval azért nem ugyanaz a két dolog, csak úgy veheted elejét, hogy továbbszaporítsák a kölyköket, hogyha ivartalanítási kötelezettséggel adod, és ellenőrzöd őket, már csak a tartási körülmények miatt is. De ezt nem mindenki fogja hagyni, tk-s kutyáknál meg bevett szokás

2018. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mégegyszer mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 28. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!