Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyákat hány hetes...

Kölyök kutyákat hány hetes kortól lehet etetni, és mivel? És hogy lehet nekik viszonylag rövid időn belül gazdát találni?

Figyelt kérdés

Mielőtt kapnám a köveket: örököltem őket. Pontosabban a házat, ahol laknak. És fogalmam sincs, mihez kezdjek velük, ennyire kis kutyákkal még nem volt dolgom.

Jelenleg 4 hetesek, az anyjuk már csontsovány. :(


Mikortól próbálhatom etetni őket? Milyen gyakorisággal, és mivel? Tejet úgy tudom, nem kaphatnak. Minőségi, alutasakos kutyaeledelre nincs pénzem, ahogy chipeztetésre, ivartalanításra, és oltásra sem... Már a felnőtt kutyák megfelelő ellátása is megterhelő anyagilag, még nekik is gazdát kellene találnunk, de egy alom kölyök, szégyen-nem szégyen már nem nagyon fér bele, csak ha olcsón meg tudom oldani az etetésüket, de akkor is csak átmenetileg.

Na meg gyakorlatban sem lesz egyszerű naponta 3-szor elmenni megetetni őket.

De az anyakutyát meg nagyon sajnálom. :(


Lakóhelyemen menhely nincs, a környékbeli menhelyek tele, csak saját városukban befogott kutyákat fogadnak.


Mit lehet tenni ilyenkor, hogy a kutyáknak jó legyen?


2014. máj. 16. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a Royal Canin-nak Van olyan teje, amit lehetne a piciknek adni, viszont iszonyat drága. :(

Milyen fajtájúak? Tedd fel esetleg Facebbok-ra a fajtamentő csoportba, hátha tudnak ott neked segíteni!

2014. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

6 hétig szopnak, de már 4. héttől lehet elkezdeni szoktatni őket szilárd táphoz.

Nagyon fontos nekik a jó minőségű étel, mind az anyának, akinek kell az energia, mind a kiskutyáknak, akiknek ez meghatározó lesz egész életükben.


Viszont ha anyaliga nem bírod, mindenképp jobb lenne ha beadnád őket menhelyre, mond azt, hogy úgy találtad, nincs hova vinni...

2014. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Négy hetesen már ehetnek tápot is. Starter táp az anyának is meg a kölyköknek is, a kölyköknek eleinte még beáztatva, később már majd látod, ha el tudják rágni szárazon is.

Gazdihoz juttatni úgy a legkönnyebb, ha beadatod nekik az összes oltást (persze féreghajtással együtt), chipelteted, és nem kérsz értük pénzt. Bár még így is nehéz, főleg ha nem adod oda bárkinek, hanem csak megbízható embereknek.

2014. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon kellene segítséget kérned. Talán valamelyik egyesület besegít az etetésbe és az oltásokba, stb. Ha nem is tudják befogadni őket, de segíteni szoktak.
2014. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


"Milyen fajtájúak? Tedd fel esetleg Facebbok-ra a fajtamentő csoportba, hátha tudnak ott neked segíteni!"


Keverékek, tehát fajtamentők kizárva.


"6 hétig szopnak, de már 4. héttől lehet elkezdeni szoktatni őket szilárd táphoz.

Nagyon fontos nekik a jó minőségű étel, mind az anyának, akinek kell az energia, mind a kiskutyáknak, akiknek ez meghatározó lesz egész életükben.


Viszont ha anyaliga nem bírod, mindenképp jobb lenne ha beadnád őket menhelyre, mond azt, hogy úgy találtad, nincs hova vinni..."


Persze, miután elküldtek, amikor érdeklődtek, majd el fogják hinni, hogy találtam őket? :)

Meg valamiért a hazugság nem stílusom...


"Négy hetesen már ehetnek tápot is. Starter táp az anyának is meg a kölyköknek is, a kölyköknek eleinte még beáztatva, később már majd látod, ha el tudják rágni szárazon is.

Gazdihoz juttatni úgy a legkönnyebb, ha beadatod nekik az összes oltást (persze féreghajtással együtt), chipelteted, és nem kérsz értük pénzt. Bár még így is nehéz, főleg ha nem adod oda bárkinek, hanem csak megbízható embereknek."


Na pont ez az, ami nem fér bele az anyagi lehetőségeimbe. Egy hónapra, ha jól számoltam, kellene vagy 15-20 kg táp nekik (plusz a felnőtteké szintén havi 20 kg amúgy is).

Alap megélhetési gondjaim vannak...


"Facebookon kellene segítséget kérned. Talán valamelyik egyesület besegít az etetésbe és az oltásokba, stb. Ha nem is tudják befogadni őket, de segíteni szoktak."


Tudsz esetleg párat konkrétan? Vagy hogy merre keresgéljek? Egyelőre még szopnak, de az anyjuk emiatt már nagyon sovány, mindenképp kellene kiegészítés, ha lehet ilyen korban. Utcára kidobni nem fogom őket, de egy-két hónap múlva a házat is elkezdjük árulni, mert annak a fenntartására sincs pénzünk, na meg nem is osztható. Tehát 2 hónapon belül gazdi kellene az összesnek.

Odáig OK, hogy lefényképezem, Facebook... de sok reményt nem fűzök hozzá.

2014. máj. 16. 12:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Van olcsó táp is jobb mint a semmi kb3000 ft addig megcsak elviszi valaki őket
2014. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Van olcsó táp is jobb mint a semmi kb3000 ft addig megcsak elviszi valaki őket"


Igen, kb. itt tartok. :S


De nem tudom, a kicsiknek adhatok-e már ebben a korban olcsó tápot pl. beáztatva?


Az meg, hogy valaki meg csak elviszi őket... eddig is ajánlgattam már lakóhelyen, munkahelyen, nem nagyon tolonganak értük. :S


Viszont 2 hónapon belül mindenképp megoldást kellene találjak.

2014. máj. 16. 13:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát ha nem akarsz "hazudni" a menhelynek, akkor agresszív kampány a facebook-on, aztán csak jelentkezik valaki.
2014. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Hát ha nem akarsz "hazudni" a menhelynek, akkor agresszív kampány a facebook-on, aztán csak jelentkezik valaki."


A terv az ez egyelőre, csak félek, hogy kevés lesz, ezért gondoltam, hátha valakinek van jó ötlete.


Most viszont az etetés a fő kérdés... tehát azt már tudom, hogy elvileg ilyen korban már adhatok nekik szilárdat. Már csak az a kérdés, mit? Ami olcsó, és amivel nem ártok nekik?

2014. máj. 16. 13:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya nő fel prémium tápokon semmi bajuk nem lessz a semminél jobb hidd el menhelyen sekapnak
2014. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!