Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kutyát arra tanítan...

Hogy lehet kutyát arra tanítani hogy a játék legyen a jutalom?

Figyelt kérdés
Sok könyvbe van, hogy több fajta jutalom is van, kaja, játkszer, dícséret..stb. De, az én kutyám szivesen akkor csínálja, ha látja, kap valami finomat cserébe. Rálehet venni a kutyát, hogy pl labdának is örüljön?
2010. jún. 13. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért zavar téged ha a te kutyád ilyen típusú? Az én kutyám is kajával motiválható, mégis egy csomó engedelmes versenyt megnyert meg vizsgái vannak.
2010. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem zavar, csak egyik kutya ilyen, a másim olyan? Akkor versenyeken is ott etetik a kutyát?
2010. jún. 13. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgy értik, hogy neked kell ismerned a kutyád és megtalálni azt, amivel motiválni tudod. Van, amelyiknek a gazdival játék a legnagyobb öröm, van amelyiknek a jutalomfalat, van, amelyiknek a labda. a lényeg, hogy olyan motivációs eszközzel tanítsd, amit ő szeret.

Nekem az egyik kutyám kajás, a másik labdás, mikor tanítom őket, mindegyik azt kapja, aminek legjobban örül. Ezt nem tanítani kell nekik, hanem neked kell a kutyádhoz igazítani a motivációs dolgokat.

Te sem éreznéd jutalomnak a jól végzett munkádért a lekvárt, ha amúgy utálod, ellenben ha imádod a csokit, azért szívesen megdolgozol és ha bottal ütnének, hogy szeresd a lekvárt és mondjuk megkedvelnéd, de nem válna kedvenceddé, akkor sem éreznéd méltó jutalomnak a munkádért.

2010. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mostmár értem, kösz!
2010. jún. 13. 14:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem etetik a versenyen a kutyát. A jó kutya megtanulja hogy minden alkalommal hosszab ideig csinálja a feladatokat kaja nélkül. Amit már tud arra nem nagyon kell állandóan dicsérgetn i.
2010. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd a Spektrumon a Póráz két végén című sorozatot, ott egy kutyakiképző bemutatja, hogy kell mindezeket hatékonyan megtanítani a kutyádnak.

Minden délután megy, délelőtt pedig megismétlik, nagyon jó!

2010. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!