Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legbambább, legbárgyú...

Melyek a legbambább, legbárgyúbb kutyafajták?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Bulldog.
2018. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bulldog. Legalábbis az én angol bucim nagyon buta volt :D persze eleinte nem tűnt fel, csak amikor lett mellé egy labradorom is.
2018. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egyed kérdése. Láttam már értelmes francia bulldogot, de ostoba golden retirevert is.


Egy border colliet ne hasonlítsunk össze egy komondorral pl. mert mindkét fajta másképp "okos". A komondort nehezen tudod motiválni, hogy mondjuk trükköket tanuljon, de higgadt, és az igazi mesterségére nem kell tanítani.


Szóval ne hasonlíts össze fajtákat, fajtacsoportokat, mert mindben más az érték, kialakításuk során más-más tulajdonságra fektettek hangsúlyt eleink. FAjtán belül viszont van helye az egyes egyedek összehasonlításának, de vedd figyelembe, hogy nincs két egyforma kutya. Van olyan labrador, amelyikből kiváló vakvezető kutya lehet, mert jól motiválható, képezhető, és van olyan, aki mindezen jellegek ellenére is komoly "küzdelem" árán tanultak meg pl. normálisan pórázon sétálni.


Illetve marha szubjektív is tud lenni ez az okosság-téma. Van akinek egy jól képezhető, motiválható munkakutya az okos, van akinek pedig önálló munkára szelektált fajta, akinek az idomítása nem igényel túl nagy kalandot.

2018. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a bambaságot a szelíd habitusra érted, akkor a méret a lényeg.

Átlagban minél nagyobb egy kutya, annál birkább (értsd türelmes, kicsit lassú, ráérős). Nagy termetű molosszerek (bullmasztiff, angol masztiff, talán a boerboel) német dog, bernáthegyi, újfundlandi, és a legtöbb "hatalmas aranyos". :)

Persze minden fajtában akad rengeteg kivétel. Sokszor találkozunk dühöngő, agresszív magyar vizslával, de láttam már berni pásztort úgy parádézni, mintha kiképzett német juhász lett volna.

A bárgyú, bamba jelző egy ostoba, neveletlen és "fogyatékos" kutyát takar. Minden fajtában akad ilyen egyed, ahogy kirívóan intelligens is.

2018. ápr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
csau-csau
2018. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!