Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó házőrző, ugyanakkor családb...

Jó házőrző, ugyanakkor családbarát kutyafajták, akik gyerekekkel is jól kijönnek?

Figyelt kérdés

Eddig ezt a pozíciót német juhászkutyák töltötték be, de nemrég itt hagyott minket az a kutya, aki 14 éve hű társunk volt. Gyakorlatilag én töltöttem be nála a gazda szerepét, mindent együtt csináltunk, mindenhová együtt mentünk. Együtt nőttünk fel. Azért írtam többesszámba, mert apának már volt korábban német juhásza, meg akkor is volt egy, mikor gyerek voltam, őt váltotta fel Beni. És mivel az én életemben ő 14 évig masszívan jelen volt, nagyon fájt, mikor a kezem között pusztult el.

Megérthetitek tehát, hogy semmi kedvem egy újabb német juhászhoz, nem akarom benne Benit látni. A szüleim beleegyeztek, szval elkezdtünk kutyafajtákat nézni, de valahogy semmi nem ér a német juhász közelébe se.


Nálunk azonban, hogy mindenkinek megfeleljen különböző kritériumoknak kell megfelelnie.

1. Ne nézzen ki ijesztőnek! (Igen, ez egy valós feltétel, anya fél a kutyáktól és hiába lenne mellettünk a kölyök korától, nem biztos, hogy megbarátkozna egy rottweilerrel)

2. Legyen jóban gyerekekkel.

3. Idegen kezét, azért ne nyalogassa a kerítésen át. (Tehát őrizze a házat, ne csak dísz legyen)

4. Ne legyen egygazdás.

5. Ne legyen agyas, önfejű.

6. Nyugodt természetű legyen.

7. Nagytestű kutya legyen.

8. Ne legyen nagy bundája, de azért bírja a telet.

Nagyjából ezek vannak. És így nem tudom, ezeknek a kritériumoknak meg tud-e felelni egyet kutya is.

A német juhász ezeknek mind megfelelt, bár mivel hosszú szőrű volt, így ezért most még egyszer nem rontjuk el itt, szegény nagyon szenvedett nyáron.

Meg van egy keverék kutyánk, aki sajnos nagyon egygazdás és az megint csak én vagyok és így rajtam kívül tényleg nem hallgat senkire és ez nem jó, plusz ha sétáltatom agresszíven viselkedik más kutyákkal, amég én a közelben vagyok ez meg még annyira se jó. Bár ez valószínű azért is van, mert kóbor volt és nagyon ragaszkodik hozzám, hogy befogadtam.

Ezektől a kritériumoktól eltekintve itt van pár kutyafajta, ami mégis szóba jött, hiszen nem tudtuk lefedni mindet:

1.Rottweiler

2.Labrador

3.Boxer

4.Malinois

6.Bullmasztiff

Tudtok még mondani fajtákat, amik megfelelnék a fent említett feltételeknek legalább annyira, mint a német juhász vagy tényleg nincsen párja annak a fajtának?

Meg a választott kutyafajtákról vélemény? Saját tapasztalat? Mennyire relevánsak rájuk a fenti tételek?



2018. ápr. 9. 16:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem már többször volt boxerem imádja a gyerekeket és jó házőrző de eggyáltalán nem nyugodt természetű folyton pattog a levegőbe bár erről kölyökkorában neveléssel le lehet szoktatni. Mivel rövid szőrü télen mindenképp bennti kutya vagy biztosítani kell neki egy meleg helyet ahova bemehet, nyáron pedig hűteni kell mert nem bírja a nagyon meleget a nyomott orra miatt. De nagyon okos fajta könnyen tanítható. És mindenképp tenyésztőtől vegyél kutyát törzskönyvvel.
2018. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Innen roti. A malit felejtsd el.
2018. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Malinois-t miért felejtsem el? A roti miért jó ötlet? :) Tényleg kíváncsi vagyok, meg még jöhetnek plusz fajták.
2018. ápr. 9. 16:26
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Rottweiler, bullmasztiff, boxer. Jó döntés lehet, de tudnod kell, hogy egy kutya se fogja magát nevelni, szocializálni, ezen kívül szigetelt, télen szalmával bélelt kutyaházra lesz szükségük.


A labrador egyáltalán nem házőrző, a malinois pedig csak kevés embernek való. Rengeteg energiát és időt kell rá fordítani, nagyon okos kutya, így ha valami nem oké a nevelése során, ő megalkotja a szabályokat.


Egyetlen egy fajtának sincs párja, nincs a rottweilerhez, csivavához, amerikai staffordshire terrierhez, berni pásztorhoz vagy kínai meztelenkutyához hasonlítható kutya, ahogy a német juhászhoz se. Egy kicsit mind eltér a másiktól, így nem lesz német juhász jellemű de nem német juhász fajtájú kutyád, erről biztosíthatlak.

2018. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Malinoist ne. Nagyon erős munkakutya, százszor több energiaigénye van, mint egy német juhásznak. (Egyébként német juhászból se egyet ismerek, aki lespanolna a betörővel, vagy épp csak egy gazdájára hallgat... Mindegyik kutya külön egyéniség)
2018. ápr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Persze, nem is várom, hogy hozzáhasonlítson. Úgy értettem, hogy sokoldalúságában van-e olyan, ami hasonló. :)

Egyébként 1 hektárnyi terület, egy hatalmas holt ág a kert végében, meg egy körben és felülről zárt, szalmával bélelt jászol várná a jövevényt.

A neveléssel nincsen baj, ebben sose volt hiba. Mindegyik nagyon jól sikerült nevelés szempontjából.

2018. ápr. 9. 16:36
 7/18 A kérdező kommentje:
Golden Retriever?
2018. ápr. 9. 16:37
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A bunda méretet kivéve, szuka Leonbergi.

Nagy bundás, de ha van neki pancsolója, árnyék ahol elbújhat vagy bemehet a lakásba nagyon jó választás tud lenni.

- méretét leszámítva nem ijesztő (najó, idegennek igen, mert sokan keverik a kauval)

- a szukák legtöbbje gyerekbarát, bár ez nagyban függ a neveléstől, minden kuttynál

- nem egygazdás, családi kutya, eleve xsaládi+kísérő kutyának lett kitenyésztve

- a kanok önfejűek, a szukákra nem jellemző, de neveléssel ez a jellemvonás is kontrolalható nemtől független (nekem kanom van)

- nagy bunda (ebben eltér a kívánalmaktól tudom)


Szerintem olvass utána a fajtának, annyit biztos megér.

Annyira kell figyelni, hogy ha valaki a leo mellett dönt, akkor mindenképp tenyésztőnél kell venni a kölyköt, mert jófogáson és társain nagyon sok kau keveréket adnak el leónak címkézve. Jó fajta a kau is, de már sokkal nagyobb kutyás tapasztalatot igényel, főleg gyerek mellett és a kívánalmaknak már jóval több ponton nem felel meg a bundán felül.

Remélem tudtam segíteni. :)

2018. ápr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Óriás schnauzer. Bár nekem ilyen fajta kutyám még nem volt, de fajta leírás alapján talán megfelelne. Esetleg érdemes lenne, tenyésztőknél és olyanoknál, akik tartják ezt a kutyát érdeklődni.
2018. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Kire hallgat kire nem az jó részt azon múlik ki foglalkozik vele a legtöbbet!!!


Nekünk bichonjaink vannak, családi kutyák mégis mindkettő csak rám hallgat. Még húgom kutyája is mivel én etetem,sétáltatom,játszok velük. 80%ban én foglalkozok velük. Anyumék és húgom csak simogatják,de még a konyhából sem tudják őket kiküldeni.


Szóval ha a családtagok csak játszanak velük,meg tutujgatják akkor egy kutya sem fog nekik engedelmeskedni.


Nekem is ez a tapasztalatom és a környezetemben is. Ahhoz minden családtagnak 100%ra engedelmeskedjen ahhoz mindenkinek egyformán ki kell vennie a részét a nevelésnél.



Labi és golden nem házőrző. Van amelyik ugat,de közelebb mész a kerítéshez és már csóválnak és dugják ki a fejüket a simiért. Ismertem két goldent, messziről majd szét szedték a kerítést,de amint közelebb mentél már farok csóválás és kidugták a fejüket,meg pacsiztak kifelé :D


Mali pörgős,agyas nagyon kemény munkakutya, kutyasuli ajánlott.

Boxer is nagyon pörgős és makacs.


Ne nézzen ki ijesztőnek. Nekem egy fajta sem ijesztő,szóval ez eléggé egyéni ki mitől fél.


Leonbergi,Pireneusi,Landseer ezek nagyok nyugodtak már a termetük miatt sem fognak be menni.

Nagy a bundájuk.


De hogy mondjak vmit,nem a bunda hosszúsága határozza meg hogy jobban melege van.


Ki raksz a Napra egy komondort meg egy dobermant, a doberman fog előbb hőgutát kapni.


Hosszú szőr télen fűt, nyáron hűt!!


Nyáron hűvös helyet biztosítani kell a kutyának,illetve levizezni is érdemes,viszont a szőrüket 1-2 hetente alaposan átkell kefélni,hogy az aljszőr ne pálljon be.


Meleg miatt aggódsz a nyomott orrúaknak százszor rosszabb,tehát egy boxernek vagy bullmának inkább bent kell lennie nyáron a hűvös házban.

2018. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!