Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoptatás alatt milyen kálcium...

Szoptatás alatt milyen kálcium kiegészítést, pótlást szoktatok adni az anyakutyának?

Figyelt kérdés
Nyár elején pároztatnám welsh terrier kutyámat. Tenyésztője javasolt egy fajtát, de utána olvastam róla nem pozitív véleményeket is. Tenyésztők válaszát, javaslatát várom fajtától függetlenül. Köszi.

2018. ápr. 27. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Nem kéne szaporítani. Az akitől a kutyád van, szaporító. Ő egy undorító állatkínzó, ne légy olyan, mint ő.


Ivartalanítsd a szukát és mások előbb tájékozódj, mielőtt zsákbamacska kutyát veszel. Ne legyen kölyke

2018. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Hú de tudod előző. Tudod, a tenyésztők tenyésztési célra is adnak ám el. Azért mert itt a gyakorin divat minden hasas kutyánál hisztériázni, hogy "fujjrohadtundoritó szaporitóvagyhányoktőled" még nem fogja ész nélkül fialtatni a kutyáját, meg eladni a kölyköket mindenki. Attól hogy itt pár ember a fejébe vette, hogy csak és kizárólag törzskönyves kutyáknak lehet kölyke, az is csak tenyésztőnél születhet, és csak és kizárólag hobbi célból, attól még nem igy működik a dolog. Szerencsére.
2018. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
DIREKT KÉRTEM, HOGY TENYÉSZTŐK VÁLASZOLJANAK! Szaporítók és magukat állatvédő aktivistáknak gondolók és információk nélkül is mindenbe belekontárkodók kérem kíméljenek! A KUTYÁM SZÁRMAZÁSI LAPPAL RENDELKEZIK, Tenyészszemlén tenyésztésre javasolt minősítést kapott, külföldön junior és nyílt osztályban a "legrosszabb" címe a V2. ( kitűnő 2.) Észak -Európába viszem pároztatni sokszorosan győztes kannal ( munkában és küllemben is!) A tenyésztő imádja a kutyáit, gyönyörűek, egészségesek több évtizedes tapasztalattal a háta mögött! Nem hagyom, hogy komolytalan emberek szaporítónak írják le a legmocskosabb jelzőkkel!
2018. ápr. 27. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Erről beszéltem, de könnyű rögtön vinnyogni meg támadni a másikat... Na mindegy. Kérdező, én a helyedben nem tenyésztők válaszát várnám, hanem első körben az állatorvosommal beszélnék erről. Lehet hogy kiegészítő nélkül is jól megoldható a dolog, és a kutyus táplálkozására való tanácsokat kapsz inkább.
2018. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Calcimuscot szoktunk adni szájon át.
2018. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
De miért nem a "tenyésztőtől" kérsz segítséget akitől vetted a kutyust???Nem is értem.
2018. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben leírta hogy a tenyésztő javasolt neki egyet, de ő nem bízik abban a termékben.
2018. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A tenyésztő csak tud valamit, ha győztes kutyát volt képes létrehozni.

Gondolom, nem olyan készítményt ajánlott, amit ő nem használna.

Mi alapján nem bízol az ajánlottban?

2018. ápr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is az első válaszadónak írtam a soraimat. Az állatorvosok a Cal-D-Phos-t javasolják, de a beltartalmi értékei és ár/érték aránya miatt nem a legjobb. Ezért kértem gyakorlati szakemberek tapasztalatait is.

A másik! Tényleg jó lenne már különbséget tenni azok között is, akik disznóólakban 40esével tartják a felkapott fajtákat és azokat értékesítik, ebből élnek és azok között, akiknek van fajtatiszta, -sokszor szintén származási lappal rendelkező- kutyája, de megtesz mindent azért, hogy egy egészségesés szép fajtatiszta kutyával párosítsa, de nem kér törzskönyvezést a kölykökre. Nekem van egy másik fajtából olyan származási lappal nem rendelkező kutyám, amelyiknek az anyja magyar évgyőztes volt (régi barátság fűz a kutya gazdájához, ismerem és láttam az eredményeit), de a MEOESZ-nél uralkodó helyzet miatt inkább származási lap nélkül adta el jó ismerőseinek a kölyköket. A kan, akivel fedeztetett egy olyan kan közvetlen utóda, amelyik 2x volt a fajtagazda gazda országban évgyőztes! Aki a kutyámra azt mondja, hogy fajtajellegű keverék, hát bocs, hogy a minimum, hogy nem veszem komolyan..:-) Ez a kutyánk abszolút csak családi kutya, imádjuk, kicsattan az egészségtől,pedig egy " undorító szaporító, állatkínzótól" származik. :-D :-D Sajnos az állatvédőknek önmagukat kikiáltó aktivisták jelentős része éppen ezzel dolgozik az állatvédelem ellen, hogy ilyen szintű agresszív " kampányt" folytatnak.

2018. ápr. 27. 10:01
 10/12 A kérdező kommentje:
Látom, vannak itt szövegértési problémák... A tenyésztő tud róla, hogy keresek egy még jobbat, ha találok olyan javaslatot. Ezért tenyésztő, ha javasol valaki még jobbat, nyilván ő is szeretné megnézni és megbeszélni, esetleg használni. :-) Nem a tenyésztő javaslata ellen vagyok, csak keressük a még jobbat! Ez a dolgunk. :-)
2018. ápr. 27. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!