Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 év nagy különbség 2 kutya...

8 év nagy különbség 2 kutya között?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves foxterrier-keverék, kinti-benti kutyusunk. Szuka. Tavasszal vagy nyáron szeretnénk vinni ivartalanitani. Lizi egy aktív, sportos, embercentrikus és okos (bár néha bemutatja a makacs oldalát) kutya. Tud pár parancsot: ül, pacsi, fekszik, hempereg, puff (halott kutya) majd ébredj, hopp (ugrás), fel (két lábra áll), piti, marad, gyere, sunyít, forog (mintha kergetné a farkát)

Most gyakoroljuk a ,,Mancsot!” parancsszót, azaz a balmancsos pacsit.


Szeretnénk örökbefogadni egy 8 hetes pincser-keverék kölyköt. Szuka. Pegi szereti a gyerekeket, cicákat, kutyákat és imád jatszani, szobatiszta, chipes és oltás után lesz örökbefogadható ivartalanítási kötelezettséggel. Kizárólag benti tartásra családtagnak, elő és utonkontrollal adják.


Szerintetek túl nagy a korkülönbség a 2 kutya között?


Természetetesen különbséget nem tennénk köztük. Ha bent vagy az egyik, akkor a másik is, ha tápot kap az egyik, akkor a másik is. Csak kajaadagban meg tanításban lenne különbség.


Szerintetek? :)



2018. ápr. 27. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtok mindkét kutyával eleget foglalkozni, akkor nyugodtan. A másiknak is jól jön egy fajtárs.
2018. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sose fogom megérteni, hogy ha valaki akar még egy kutyát, miért kellene a másik kutya energiaszintjét, korát, méretét (ennyire) figyelembe venni, amennyiben a meglévő kutya tökre elvan más kutyákkal.

Magadnak veszel kutyát, nem a kutyádnak. Neked kell lemozgatnod, nem pedig nekik egymást(amit, hogyha megcsinálnak az tök jó), ha pedig a kicsi nagyon szekálja az öregebbet, akkor le kell erről szoktatni.


De, ahogy irtad a kutyád még elég aktiv, szóval ez sem lehet probléma.

Hajrá :)

2018. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem a kortól függ, hanem a kutya természetétől, és ezt tapasztalatból írom. Nekem két 5-6 év körüli (mentett) kan kutyám van, de az ég világon mindenkivel kijönnek. Egy éve pl. az utcáról hoztam be egy elveszett kutyust. Nagyon jól elvoltak vele. Úgy emlékszem lány volt. Egy napot töltött itt, míg meglett a gazdája. Aztán azóta hoztam új cicát, vele is megbarátkoztak. Majd a barátnőm örökbe fogadott egy egy év körüli lány kutyust, aki néha itt vendégeskedik, őt imádják. Most pedig örökbe fogadtam a szomszéd bácsi 16 éves kan kutyáját, nincs ivartalanítva, vele is elvannak.
2018. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 15év volt a két kutya között (sajnos egy évet tölthettek csak együtt). Jól kijöttek egymással. Szerintem ha jól szocializáltak, megfelelő nevelést kapnak nincs gond, meg ha mindegyik igényét kitudod elégíteni. Én pl azt csináltam hogy sétánál (udvaron tartott kutyák) az öreglány kijött a kocsibejáróig aztán vissza vittem a helyére mer neki már eddig ment csak a séta a fiatalabb meg elmentünk rendes sétára.
2018. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!