Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kell félni a gyomorcs...

Mennyire kell félni a gyomorcsavarodástól?

Figyelt kérdés
Mindig is tudtam, hogy nem szabad a kutyának szaladgálnia, ugrálnia evés után, de amióta komolyabban olvastam a gyomorcsavarodásról nagyon parázok tőle. Általában alszik evés után, de van amikor mozog most is épp vacsora után jött haza a párom (kesobbre vártam) és ugrott két kicsit az ajtóban. Aztán beszaladt a szobába felugrott a fotelbe, ami az övé, és azóta alszik. Az ilyen mozdulatok mennyire veszélyesek? Vagy túlzasba estem? Közepes testű kutya, de olvastam tacskóról is akinek gyomorcsavarodása lett meg arról is, hogy akár attól is lehet,hogy a kutya leugrik a kanapéról. Ugyanakkor azok a kutyák akik éjjel nappal kint vannak és őrzik a házat sincsenek életveszélyben szerintem.
2018. ápr. 27. 22:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt is olvastam, hogy az üres gyomor is atfordulhat, vagy a víztől. Most akkor soha nem mozoghat a kutya? Az elég érdekes lenne. Vagy nem ihat játék közben.
2018. ápr. 27. 22:51
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell túlparázni. Az nem baj, ha sétal vagy ugrik egyet. Az a lenyeg, hogy pl. ne kaja után vidd el futni vagy dobald beki a labdát. Amúgy az esélyét nagy mertékben csökkenti, ha napi kétszer kap egy helyett, illetve nagy testű kutyáknak van magasitott etetőtál.
2018. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját kutyáimnak kétszer adok kisebb adagot. Amúgy munkakutyák, kinti-bentiek. Nagyrészt kint vannak, nem kényszerítem arra őket, hogy mozdulatlanul feküdjenek evés után. Nyilván nem olyankor kezdek velük focizni, meg terelni, de nem hiszem, hogy minden étkezés után közvetlen életveszélyben lennének.

Figyelj arra, hogy ne egye tele magát nagyon, meg ne evés után álljatok neki játszani, de felesleges ezen túráztatni magadat.

2018. ápr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na hát ez olyan dolog hogy az enyém bekajál aztán neki áll a macskát körbe ugrálni az udvarba és eddig semmi baja nem volt, munkatársam kutyája evés után megmozdult aztán gyomorcsavarodás. Nem kell túl aggódni de ha mégis lesz ilyen varrasd fel neki mer állítólag ha egyszer előfordul hajlamos lesz rá
2018. ápr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!