Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát érdemes...

Milyen kutyafajtát érdemes tartani vendéglátós munka mellett? Úgy értem amelyiknek nincs akkora mozgásigénye hanem az a lustálkodosabb fajta :D

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy melyik az a kistestű lakásban tartható kutyafaj amelyik egész nap el van egyedül mikor dolgozom. Mert őszintén szólva nagyon szeretnék kutyát tartani, de nem szererném tönkretenni egy örökmozgó kutya életét azzal hogy egyedül legyen egész nap heti 3-4szer.

Az sem lenne hátrány ha kevésbé hullajtaná a szőrét.


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. ápr. 28. 00:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább valami más állatot kéne nézned, mert egy kutyának sem jó sajnos így.Esetleg egy nagyon idős kutyust magadhoz vehetnél, az talán elégedett lenne ennyivel meg legalább gazdinál tölthetné az utolsó éveit, jó helyen. :)
2018. ápr. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ezért vacilálok már több mint 1éve...egy kutya életét sem szeretném tönkretenni :) gondolkoztam rajta hogy menhelyről kimentek egy kutyust, mert hát ott is állandóan zárva vannak szegények. én pedig a többi napon tudnék vele foglalkozni
2018. ápr. 28. 00:54
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Járhatnál menhelyre önkénteskedni szabadidődben. 2 in 1.
2018. ápr. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Ez így nem az igazi. Lakótárssal/szomszéddal/közelben lakó baráttal nem tudnád megbeszélni, hogy a hosszú napjaidon vigye a te kutyádat is sétálni, cserébe a szabadnapjaidon viszed te az övét?
2018. ápr. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Minden kutya örökmozgó és igényli a társaságot. Kicsi vagy nagy egyaránt. Ami neked kell, az egy macska.
2018. ápr. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várj vele, amíg rendeződnek a munkakörülmények,mennyi időről van amúgy szó? 10-12 vagy több óra is akár? Nekem is van olyan ismerősöm aki elmegy reggel 4kor és este 11-éjfékor ér haza és nagyon szenved a kutya,hiába van ismerős aki 1x leviszi...

A menhely amúgy jó ötlet! De azért nem hoznék ki kutyát hogy utána egyedül legyen a nap 90%ában szóval jobb ha te önkénteskedsz.

2018. ápr. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a macskát sem jó egész nap egyedül hagyni. Nekem van, és 9órát vagyok távol, azt még elviseli,talán a 10et is, de a macska sem érzi jól magát nulla társasággal,tök egyedül reggel 6 és este 11között mondjuk... szerintem aki ilyen rengeteget dolgozik max halakat tartson...És nem a kérdező ellen szól ez, de semmi értelme így állatot tartani. Gondolm ha minimum 12 órát van távol, akkor hazamegy max 1 órát "állatozik" és fekszik is aludni, mert korán kel. Én tuti nem tartanék így állatot,akármilyen szomorú :(
2018. ápr. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így nem érdemes. Az egész nap,az szószerint egész nap???

Annak semmi értelme,hogy veszel/befogadsz egy kutyust és akkor már rögtön meg kell kérni másokat hogy segítsenek heti 3-4x megoldani a sétáit. :( Tényleg amit előttem is írtak,önkénteskedhetsz menhelyen!

2018. ápr. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az idős kutya menhelyről sem túl jó megoldás, mert ha egy olyat fog ki, aki nem szeret egyedül maradni vagy frusztrált és szeparációs szorongásos, akkor az is szenved egész nap.

Én ez esetben két kismacskát szereznék be, mert a cicákat nem kell sétáltatni, de ha ketten vannak elvannak, illetve ha otthon vagy, akkor meg foglalkozol vele. Kaját is kint lehet hagyni nekik egész nap, meg egy alomdoboz, amit mindennap kitakarítasz és ennyi.

Ők azért elvannak, főleg ha ketten vannak, meg hagysz nekik hülyeségeket, amivel játszanak.

Tapasztalat.

2018. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Illetve az idős kutyát napi 4-5x legalább le kell vinni, neki a hármat is nehéz lenne megoldani, hacsak be nem segítenek, de úgy nincs értelme.
2018. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!