Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a lassan 7...

Miért van az, hogy a lassan 7 éves kutyám ha hívom nem reagál semmire, még a nevére se?

Figyelt kérdés

A füle, szaglása, látása kiválló. Csak ha hívom b*szik mindenre. Ha odamegyek hozzá, megrázom semmi. Se kép-se hang. Próbálkoztam azzal hogy rákiáltok és megrázom (pedig sose csináltam) néha felemeli a fejét, majd visszateszi és döglik tövább. Pedig sokszor van foglalkotva vele. Sétánál is ha elvisszük a rétre, elkószál, hiába kiabálunk utána SEMMI! Már lassan mi megyünk a kutya felé nem fordítva.

Mitől van ez ès hogy lehet orvosolni?


Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat.



2018. ápr. 28. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Állatorvoshoz nem ártana elvinni, mert ha ennyire nem érdekli semmi, akkor lehet, hogy vmi betegsége van. Nem szoktak hirtelen ilyen lesza.rósak lenni, ha eddig nem volt ilyen jellegű probléma.
2018. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
85%
Szerintem itt valami probléma lehet a kutya hallásával vagy figyelem zavaros. Vidd el orvoshoz ha teheted! Itt most ez a legjobb megoldás. Egyébként nem történt valami olyan dolog esetleg kis korában ami traumaként érintette volna őt és emiatt nem reagál?
2018. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kutyánkat ajándékba kaptuk úgy 4 éve. Sose volt vele probléma. A gazdája elköltözött es mi "megörököltük". A 4 év alatt nem volt semmi gond. Idén kezdődött minden. Verve, kiabálva leszidva sose volt. Igaz nem is lett volna rá oka. Régen nyugodtan sétált póráz nélkül az ember mellett most meg csak póráz nélkül visszük a rétre mert meglóg. Ha sétálunk a faluban a kerítés túloldalán lévő ugató-agresszív kutyákra se reagált. Nyugodt kutya a javából. Csak az a gond hogy a házőrzéshez nem ért. Szóval ha bejönnek az udvarba nem ugat; nem jelez. Csak döglik. Igaz a 4 év alatt ha szeretett volna valamit szokott vakkantani de amúgy semmi. Ez mondjuk a régi gazdájának tudható be, nem nevelte de nehéz volt alap dolgokat megtanítani mint pl: gyere ide, ül, fekszik, pacsi...de örülök hogy annak idején ezt 3 évesen kb fél év alatt elsajátította jutalom falat nélkül. Neki a simogatás, az ölelés vagy a dögönyözés volt a jutalom. De valami az elmúlt 4 hónapban megváltozott 😣
2018. ápr. 28. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám akkor csinálja ezt, hogy nehezen fogad szót, amikor piszkosul melege van. Meg egyszer volt olyan, hogy egyáltalán semmi, nem hallgatott rám, akkor pedig megbolhásodott. Amint eltüntettem róla a bolhákat újra kezes kiskutyus lett.
2018. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami betegség lesz. Vidd el orvoshoz lehetőleg amint tudod. (4 napos hosszú hétvége...).
2018. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!