Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb a kutyának kullancs ellen?

Figyelt kérdés

Kutya egészen eddig Bravectot kapott, viszont évszakról-évszakra egyre jobban kezdett "undorodni" tőle, a végén már szalámiba belecsempészve se ette meg(kiválogatta), így gondoltam nem szenvedek tovább a bravectóval és váltok valamelyik külsődleges készítményre(ami még pluszba szúnyog ellen is védhet) és így nemrég állatorvos ajánásával kipróbáltam a kutyán az advantix spot-ont aminek kellemetlen következménye lett, a kutya pár nappal később lekaparta az oldaláról a bőrét, mint késöbb kiderült alergiás a termék hatóanyagára...

Szerintetek érdemes, még hasonló termékkel(nyakkörv,rácsepegtető oldat) próbálkozni vagy maradjak a bravectónál? Nektek mi vált be végső soron? Köszönöm a válaszokat előre is.



2018. ápr. 29. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mi a hatóanyaga az Adventixnek. Ezentúl azt kerüld .

Van még a nexgard spektra. Tabletta, havonta kell adni és benne van a milbemax hatóanyaga is. Tehát a szúnyogfertőzés ellen is véd.

2018. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az advantix hatóanyaga a permetrin, az exspotnak szintén ez a hatóanyaga.

A scalibor nyakörv deltametrint tartalmaz ezzel lehet próbálkozni és véd a szúnyogok ellen is.


A fipromax és hasonló nevű spotoknak és a frontlinnak a hatóanyaga a fipronil, ezek közül is lehet próbálkozni de szúnyog ellen nem véd. Nyakörvek közül a Kiltix és a Foresto is szóbajöhet még, de ezek sem védenek a szúnyogok ellen.

2018. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Foresto. Az a legjobb.

A

2018. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, (főleg a ketesnek) Foresto-n sokat gondolkoztam mostanában, viszont hatóanyagnak itt is megtaláltam az imidakloprid-ot ami ugyancsak az advantix eggyik hatóanyaga, viszont nem tudom, hogy pont erre a hatóanyagra allergiás-e a kutya, úgyhogy scaliborral próbálkozok a továbbiakban talán az jobban beválik.
2018. ápr. 30. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!