Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezelnétek ezt a fajta...

Hogy kezelnétek ezt a fajta szeparációs szorongást?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 9 hónapos kutyám, és extrém módon ragaszkodik hozzám. Ez behívásnál még egyébként jól is jön, de már kellemetlen helyzeteket is okoz.

Ha egyedül hagyom sír, hisztizik, jönne utánam. Nem csinál kárt, és szerintem az első 5-10 perc után a hisztit is abbahagyja, de stresszel, és tudom, hogy ez nem jó neki.

Ha többen is itthon vannak vele, de én elmegyek akkor is folyamatosan sír, nem találja a helyét.

Ha pl. egy kávézóban vagyunk vele, és elmegyek fizetni, vagy mosdóba, akkor erősen húz, utánam akar menni, a boxában sem szívesen marad meg, mert tudja, hogyha elmegyek így nem jöhet utánam.

Kiskorában többet volt egyedül, de szerintem akkor nem volt ilyen vészes a helyzet, úgy láttam kezdi megszokni. De pár hónapja úgy adódott, hogy szinte minden nap otthon vagyok vele, és szerintem hozzászokott. És szerintem csak egyre rosszabb lesz. Nem akarom, hogy emiatt stresszes, és bizonytalan legyen. Minden más téren rendben van amúgy a kutya, szófogadó, barátságos, jól szocializált. Kutyaiskola is tervben van, de addig is mit tudnék tenni, hogy leszoktassam erről? Továbbá mit csináltam rosszul, hogy ez kialakult nála?



2018. ápr. 29. 21:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ha otthon vagyunk egy hangja sincs, esetleg nyüszíteni szokott ha akar valamit. Nem igen van mit megtiltani neki. Ha nagyon nyávog párszor rá kell szólni, de legtöbbször abbahagyja. Igazi drámakirály(nő) :'D
2018. máj. 3. 23:03
 12/13 anonim ***** válasza:

Hű, hát az én kutyám teljesen ugyanez. :))

Még mindig az első vagyok.

2018. máj. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem vagyunk egyedül :D

Az otthonmaradás talán nem annyira vészes probléma, tekintve, hogy 5 perc után elfogadja a sorsát, esetleg akkor "panaszkodik" tovább, ha van vele valaki.

Viszont ha rendezvényen, kiállításon vagyunk akkor is előfordul, hogy nélküle kell elmennem valahová, pl. mosdóba, papírokért... Ezt is meg kéne oldani valahogy.

Ebben az esetben rá szoktam bízni valakire, hogy fogja meg (általában pórázon van ilyenkor). Mikor elindulok nagyon erősen húz, és követne, ha előtte aludt akkor is felpattan és jönne. Ez kicsit kellemetlen, akkor is, ha egy idő után ilyenkor is lenyugszik.

Egy textil szállítóboxa van, ezt szépen ki is lyukasztotta, mikor abban utazott. Annyi kellett neki, hogy hátul kinézegethessen, tehát lásson engem a kocsiban, utána nem volt gond. Ha most vennék boxot akkor inkább ketrecet vennék, de hát ki számított erre? :"D Benne alszik, szereti ezt is, csak ha ott kéne hagynom akkor nem akadály neki.

Gondolom ha az otthoni probléma megoldódik akkor az előbbi is jobb lesz.


Szerintetek lehetséges, hogy az életkora is szerepet játszik a problémában? Olvastam, hogy a kamasz kutyák kicsit bizonytalanabbá, félősebbé válnak sokszor, mivel már nem kölykök testileg, és más felnőtt kutyák is úgy kezelik őket, de még tapasztalatlanok és emiatt nem olyan magabiztosak. Lehet, hogy emiatt nagyobb biztonságban érzi magát mellettem, és később önállóbb lesz amúgy is?

2018. máj. 4. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!