Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldre utazásnál autóban...

Külföldre utazásnál autóban kutya lábnál?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hordozóban, vagy hámhoz csatlakoztatott autós övvel kikötve szállítható kutya autóban. Megjegyzem nem csak külföldön, hanem belföldön is.
2018. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Belföldön való utazáskor sem biztonságos. Ha kistestű kutya, akkor viszont a hátsó ülés előtt lábnál kutyaboxban lehet.
2018. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
A fentiek mellett egy hosszú útnál még baromi kényelmetlen is. Nálunk hámmal plusz biztonságibövvel a hátsó ülésen ül a kutya, de az egész hátsó ülés az övé.
2018. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Én multkor láttam a buszról egy embert akinek az autójában 2 macska teljesen szabadon mozgott, az egyik pl. azon a kezén csüngött amivel a kormányt fogta :D
2018. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, de ezt ugye nem követendő példának gondolod?
2018. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mi se tennénk lábhoz ha lenne helye máshol. Tudom, hogy nem szabályos és biztonságos, de 5en vagyunk a kocsiban, ha utazunk hozzá a csomagok, de oda úgyse raknám soha még szállító boxba se, mert sedanunk van.

Tudom így meg nem kéne utazni, nem én találtam ki az egészet.

2018. ápr. 30. 18:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha rajta kapnak megbüntetnek, külföldön akár 100 ezer ft is lehet a büntetés amiért a kutyát nem megfelelően utaztatjátok.


Sajnos a kutyára is gondolni kell és vagy tető box a csomagoknak és a kutya ketrecben hátul.


Lábnál nem csak,hogy nem biztonságos,hanem büntetnek érte.


De persze ti tudjátok kockáztattok egy estleges büntetést.


Lábnál vannak nálunk is,de 20 percnél többet nem kocsikázunk és az is max állatorvos,nagyszüleimék, tehát jó részt csak kertvárosi részen vagyunk,nem főutakon.

2018. ápr. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kényelmetlen és veszélyes. Hosszabb úton én szállítóboxban utaztatom, mert nagyobb sebességnél a kutyabiztonsági öv sem ér semmit, repül a kutya:(, ezért ilyennel csak helyben utazunk (pár percek)
2018. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hiába az akarat, nem tudnánk máshogy vinni, én sem tartom jó ötletnek. De többnyire csak városon belül rokonhoz vagy dokihoz visszük, meg ki telekre, de az is csak 5 perc a várostól. Mint fentebb már írtam 5-en vagyunk egy 5 személyes sedanban +a kutya.
2018. ápr. 30. 19:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt azért ilyen durván szigorúan venni, mint ahogy fentebb leírták... mi havonta megyünk külfölre, a határőrök még gügyögnek is a lábunknál fekvő kutyának, meg a fajtáját kérdezgetik :D

4-en szoktunk utazni, ergo a hátsó ülést nem kaphatja meg... de azt h a földön maradjon és ne másszon fel az ülésre, NAGYON szigorúan kell venni. Ennyi.

Amit a hatóságok általában figyelnek, az az útlevél szokott lenni.

2018. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!