Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik azzal erveltek, hogy a...

Akik azzal erveltek, hogy a nag kert eleg a kutyanak nem gondoltok bele, hogy milyen rossz lenne nektek ha egesz eletetkben el sem hagyhatnatok a telketeket+hazatokat?

Figyelt kérdés
Ezt vegig gondolva se jon le, hogy de a nagykertes kutyakat is setaltatni kell rendszeresen?

2018. máj. 2. 13:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Aki így gondolja annak a kutya csak egy állat vagy kerti dísz. Hogy önálló, gondolkodni képes érző lény? Ugyan már!

Hány olyan gazdi van akinek az jelenti a gondos törődést, hogy halálra eteti a kutyáját? Jah, hogy meg is kéne mozdulni? Na azt már nem...

Szomorú, de még mindig jobb mint láncon élni vagy ketrecben. Engem ez csak szimplán bosszant, de úgy gondolom még mindig a jobbik eset.

2018. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Én is sok ilyet ismerek, halálra etetik a kutyát, de szarnak foglalkozni vele ..

Az ilyen embereknek nem való kutya, mert csak házőrzőt vagy divatkelléket látnak benne ..

2018. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Én értem, amit mondasz, mert empatikus vagyok, talán túlzottan is (néha emlékeztetnem kell magamat, hogy az adott állat nem úgy érzi a dolgokat, mint én. mondjuk kutyánál pont hogy nagyobb a mozgásigény, mint az átlagos embernél), de az emberek nagy része nem az és nem is érdekli talán még a saját családtagjának a nyomora sem, nemhogy az állaté, ott a lista végén, aki csak úgy van valamiért...

Sajnos ez van, nem mindenki tudja s érzi, hogy felelősséggel tartozik egy élőlényért s alap, hogy a szükségleteit kielégítse.

Olvastam már itt a gyk-n hajmeresztő sztorikat. S valahányszor ráguglizok kutyákra, valahol szembejön egy kikötve elhagyott, majdnem elpusztult állat is. A mizantrópiámnak ez nem tesz jót (illetve de, fejlődik tőle, bár tudom, vannak normális emberek is, sőt, egészen fantasztikusak is).


Végiggondolva? Nem tuti, hogy végiggondolják.

2018. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Én a kutyát társnak tekintem, és a kutyázás nekem egy életforma, egy hobbi ha úgy tetszik. Imádok a kutyával sétálni, túrázni, cuccokat venni neki, tanítani, sportolni vele.

Lehet, hogy én már a túlzottan is kutyamániás véglet vagyok, de akit annyira se érdekel a kutyája, hogy néha kivigye sétálni, annak nem értem minek kell. Az ilyen kutya csak kerti dísz, nem is szeretik igazán, de azért legyen. Ezt sose fogom megérteni.

2018. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek azzal, amit mondasz, de mellette mennyi olyan ember van, aki rossz helyzetben él és a telkéről csak munkába és haza jár és ennyi az élete. Őket meg senki sem érdekli. Még belé is rúgunk egyet. Ha állatnál van ilyen, akkor meg minden segélyszervet felhívunk, hogy segíteni tudjunk rajta. Szerintetek ez azért nem képmutatás?
2018. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Én kertes házban élek a kutyákkal, de naponta megyünk sétálni az erdőbe. Viszont, ha nem lennének kutyáim, tuti, hogy nem mennék, sőtt az ismerőseim többsége képes úgy eltölteni pl egy hosszú hétvégét, hogy ki sem mozdul a házból és ők tökre jól érzik így magukat.


Itt amúgy nemigen fogsz olyan embert találni, aki nem foglalkozik a kutyájával és majd szépen leírja neked, hogy miért.

2018. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

Sok kutyabarát tart panelban kutyát. Leviszi a ház mögé pisilni, meg egyszer egy órára sétálni. Aztán veri a mellét, milyen jó gazdi, bezzeg falun kertben.

6500 nm a telek, le van kerítve, azt őrzi a két kutya. Nem, nem alszanak az ágyamban, és nem, nem viszem őket az erdőbe. Mondjuk mert pórázon lenni nem szeretnek, egyébként meg kilövi a vadász.

Itt alul a kis piros kézzel lehet lepontozni: ⬇️👎

De azért ne bohóckodjunk már, hogy két szabadon tartott, játékos kutya nem mozog eleget.

Vagy hogy attól izgalmasabb élete van, hogy ugyanazt az utat megteszi a parkba és vissza.

Akkor tessék fikázni mindenkit, aki nem biztosít izgalmas és változatos programokat a kutyának, nem utaztatja mindenhová! Mert ez a picsogás így ebben a formában szerintem is képmutatás.

2018. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

A kertet kb 3 nap alatt kiismerik, lehetne 6 nm-s kennel is, pont ugyanannyi inger éri őket hosszútávon, mint a 6500nm-n bezárva, amit már évek óta fejből tudnak és unnak.


Szellemileg nincsenek egymás által lefárasztva és szükségük van a gazdira. Értek hozzá, és hidd el, hogy egy óra a gazdival a parkig meg vissza, ezerszer többet ér 24 óránál egyedül kilökve a kertbe (egyedül = gazdi társasága nélkül, mielőtt még belekötnél).

2018. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Szóval a kertet gyorsan kiismerik, de ha elsétálsz vele minden nap kétszer az utca végéig meg vissza, akkor az már sokkal jobb? Most komolyan, szerintetek mennyi olyan ember van, aki legalább heti szinten más helyre viszi a kutyáját sétáltatni? Nagyon kevés. Leviszik a parkba, meg vissza. És igen, az ilyen emberek jönnek ide másokat kioktatni. Ha csak a kertben tartod az ugyanolyan, mintha naponta levinnéd a parkba és vissza. Nem leszel ettől még mérföldekkel jobb gazdi. A kutya mindkét esetben, ugyanazt a pár négyzetmétert látja naponta élete végéig, nem többet.
2018. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

két kicsi kutyánk van, nagy kertben. Imádjuk őket, az egész napunk körülöttük forog, mindig velünk vannak. idősek, nem bírják és nem igénylik a sétát. szerintem egy kicsit ignoráns ez a kijelentésed, de persze aki nem napi 12 órát dolgozik, vagy nem egy top 5ös gimibe jár, ami miatt sajnos szinte az egész életed a tanulásra megy, nem csodálom hogy ezt nem érti meg. és igen, állatvédő vagyok, és mint mondtam a kutyáinkat is imádjuk, figyelünk rájuk, nem etetjük jól, mindkettőt még annó menhelyről hoztuk, szörnyű múltjuk volt, vadak voltak mert verték és kidobták őket, most mindkettő a legboldogabb életét éli, és öröm rájuknézni! de amúgy irigyellek hogy annyi időd van hogy ilyeneken fennakadj, nem is ismerve a körülményeket. meg persze te ismered elég jól a kutyákat ha az nem jön le, hogy nem mindegyik igényli a rendszeres sétát, és jobban szeretik ha inkább egy nagy kertben játszanak vagy futkosnak velük. ennyi erővel, ha a te logikádat használjuk, akkor minden kisállatnak lehetne igénye erre, kínzásnak számítana a rágcsálók tartása - mert ugye nekik is jár nagyon terület felfedezése, vagy a macskákat is ugyanúgy rendszeresen kéne sétáltatnia a gazdáknak, egyébként rossz életük lenne. jah meg ugye mindenki a kutyáit ugyanazon az úton sétáltatja őket, ami ugye nagyon más hogy minden nap ugyanaz az utca, vagy ugyanaz a kert. tudom, hogy van különbség, de azért az elég csekély.

séta tényleg kell, de hogy rendszeres, egy direkt kutyákhoz igazított környezetben- kétlem. és felháborít hogy egyesek ennyire nem tudnak mit kezdeni magukkal és generálják a h.lyeséget. ha ennyi időd van, inkább gondolkozásra fordítsd, mint online panaszkodásra

2018. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!