Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az utcánkban szabadon mászkál...

Az utcánkban szabadon mászkál egy harapós kutya, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
A házunk és a buszmegálló közötti úton kerítés nélküli kertben tartanak egy nagytestű kutyát. Egyszer a mellettük lévő telek elé parkoltunk, és mikor kiszálltunk az autóból, morogva, a fogait csattogtatva futott felénk. A gazdája sz@art rá, pedig kint volt a kertben. A buszmegálló gyalog megközelíthetetlen, de ilyen benzin árak mellett nem tehetem meg, hogy minden nap autóval menjek. Mellesleg az autóból látom, hogy minden nap az utcán mászkál. Az autóm után is többször morogva futott. Mit lehet tenni ebben az esetben? Kisgyerekek is laknak az utcában.
2018. máj. 3. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Sintér hátha megérti a gazdája mert ha befogják 5000ft ért hozzhatja ki

vagy állatvédő

2018. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Amennyiben azt tapasztaljuk, hogy valaki a felügyelete alatt álló kutyát:

§

a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóbo

-

rolni hagyja,

§

természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen – a vadászku

-

tya és a szarvasgomba-kereső kutya kivételével – póráz nélkül elengedi vagy

kóborolni hagyja,

§

szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön – vakvezető,

illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – szállítja,

§

élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre – vak

-

vezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – beenged,

illetőleg bevisz

Illetékes járási hivatal, mint általános szabálysértési hatóság

2018. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha tudsz, beszélj a gazdájával. Ha nem együttműködő, akkor ki kell hívni az illetékes gyepmestert. Ők chip olvasás után szólnak a gazdának, hogy menjen érte. Némi készpénz ellenében visszaadják neki.

Ha többször előfordul, a jegyzőnél is lehet jelenteni.

2018. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
2018. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Önkormányzatnál, jegyzőnél jelenteni, mert kötelessége területen belül tartani. AMikor után van, ráhívni a gyepmestert.

Feljelenteni gondatlan veszélyeztetésért. Ha az intézkedő rendőr is "veszélyesnek" találja, akár le is lőheti.

2018. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
#5, remélem a gazdáját lövi le..
2018. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyepmestert hívhatod nyugodtan.
2018. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bejelented és ha mázlid van foglalkoznak is vele. Sajnos nálunk tojnak a kóbor kutyákra hiaba tudják ki a gazda akát bejelentik akár nem. Egy a fontos hogy a jól nevelt kutyákat büntesék mer néha néha a forfalomtól elzárt füves területen el vannak engedve játszani, labdázni. Én amúgy egyszer mikor a nőci két kutyaját szedtem le magamról meg az akkor még kölyök nagytestű kutyámról amig ő cigizet megmondtam neki hogy még egy ilyen és vagy feljelentem vagy elengedem nagyobb korába én is a rotit aztán meglátjuk milyen gyorsan folytja meg őket. Azóta betudja őket zárni és a kisgyerekek se rettegve mennek ki a ház elé bicajozni.
2018. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én lelőném a vérbe egy pisztollyal mivel nem csak engem veszélyeztetett és ez közterület.

Persze akkor lőnék ha harap,ezt felvennén fej kamerával bizonyítékként.

2020. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!